همه Omicron می گیرند!

یک متخصص برجسته بیماری های عفونی در ایالات متحده معتقد است که سویه جهش یافته omicron تقریباً همه را تحت تأثیر قرار می دهد.

آنتونی فائوچی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی ایالات متحده، روز سه‌شنبه گفت که افرادی که واکسینه شده‌اند، پس از ابتلا بهتر خواهند بود و زودتر درمان خواهند شد.

کارشناس برجسته سلامت و مشاور کاخ سفید Omicron را که نرخ انتقال بالاتری نسبت به سایر گونه‌های قبلی ویروس کرونا دارد، به آتش‌سوزی جنگلی تشبیه کرد که به سرعت در حال گسترش است و بسیاری از مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: تقریباً همه شهروندان احتمالاً در معرض این ویروس قرار دارند.

در عین حال، دکتر فائوچی خاطرنشان کرد که اپیدمی این سویه تقریباً اجتناب ناپذیر است، اما کسانی که واکسینه می شوند زودتر و در شرایط بهتری از بیماری خارج می شوند.

او در مصاحبه ای با استفان موریسون، معاون ارشد مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی گفت: Omicron سرعت انتقال و انتقال بسیار بالایی دارد و در نهایت تقریباً همه آن را دریافت می کنند.

این کارشناس مشهور آمریکایی تاکید کرد: افراد واکسینه شده و حتی کسانی که دوزهای تقویت کننده و تقویت کننده دریافت کرده اند در خطر ابتلا به Omicron هستند.

او گفت: “بسیاری از این افراد ممکن است آلوده باشند، اما به جز چند استثنا، احتمالاً اکثر آنها از نظر شدت بیماری، مرگ و میر بیماری و بستری شدن در بیمارستان بسیار بهتر از سایرین هستند.”

دکتر فائوسی سپس تاکید کرد که افراد واکسینه نشده بزرگترین قربانی سویه omicron هستند و با نوع شدید این بیماری مبارزه خواهند کرد.

  بازار سهام در حال بازگشت به روند صعودی است

سیانان در گزارشی گفت: «از هر پنج آمریکایی حداقل یک نفر (حدود 65 میلیون نفر) علیه کووید 19 واکسینه نشده است.

این گزارش به داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در ایالات متحده استناد می‌کند که نشان می‌دهد بیش از 62 درصد از جمعیت این کشور به طور کامل واکسینه نشده‌اند و تنها 23 درصد به طور کامل واکسینه شده‌اند و دوز تقویتی دریافت کرده‌اند.

آنتونی فائوچی در پاسخ به این سوال که آیا اپیدمی وارد مرحله جدیدی شده است یا خیر؟ وی گفت: «این زمانی اتفاق می‌افتد که برای درمان آسان کووید 19 محافظت کافی در جامعه در برابر ویروس و داروها وجود داشته باشد.

وی افزود: اکنون می توانیم در آستانه آن باشیم.

از سوی دیگر، دکتر جانت وودکاک، کمیسر موقت سازمان غذا و داروی ایالات متحده، ضمن تایید اظهارات دکتر فائوسی مبنی بر احتمال ابتلای تعداد زیادی از شهروندان به Omicron، تاکید کرد که اکنون باید توجه بیشتری به تامین مواد غذایی معطوف شود. بهره برداری از بیمارستان ها و ارائه خدمات اولیه.

تعداد بیماران مبتلا به کووید 19 که در بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی ایالات متحده بستری شده‌اند روز سه‌شنبه به شدت افزایش یافت و فشار بر مراکز درمانی و بخش بهداشت را افزایش داد و مقامات بهداشتی را بر آن داشت تا کارکنان خود را فراخوانند. بخش های اورژانس و همچنین اقدامات دیگری برای مقابله با این بحران انجام می دهند.

بر اساس داده های دانشگاه جان هاپکینز، ایالات متحده هفته گذشته بیش از 754200 مورد جدید بیماری کووید 19 در روز را شناسایی و ثبت کرد.

  طرز تهیه 9 کوکی خوشمزه و گرم در خانه

بر اساس این گزارش، این تقریباً سه برابر میانگین ثبت شده در اوج اپیدمی در زمستان سال گذشته و 4.5 برابر بیشتر از اوج اپیدمی موج دلتا است که در اوایل سپتامبر به ایالات متحده رسید.

منبع: یورونیوز

دیدگاهتان را بنویسید