همه چیز در مورد سدان FMC 511 فردا موتورز

فرادید| چانگان آلسوین که توسط فردا موتور بر روی FMC 511 مونتاژ و به بازار عرضه شد، اولین بار در سال 2009 معرفی شد.چانگان سپس در سال 2013 نسل دوم این محصول را تولید و وارد بازار خودرو شد. اما حالا حدود 5 ماه است که فردا موتورز این محصول را به مشتریان خود در ایران عرضه خواهد کرد. البته تاکنون سایپا در حال مونتاژ محصولات چانگان بوده است.

فردا موتورز هم اکنون این سدان کوچک را با قیمت 569 میلیون تومان به مشتریان خود عرضه می کند. این در حالی است که اولین عرضه 511 فردا در خرداد ماه امسال با قیمت 429 میلیون تن انجام شد.

به گزارش فرادید؛ البته در جدیدترین طرح فروش این شرکت خودروسازی، پیشنهاد پرداخت FMC 511 به داوطلبان داده شده است.

به گزارش فردا موتور، در این طرح 50 درصد قیمت خودرو قبل از تحویل توسط مشتری دریافت می شود و مابقی به صورت اقساط دو ساله به فردا موتور پرداخت می شود. بازپرداخت اقساط به صورت 8 چک 3 ماهه خواهد بود.

هزینه شماره گذاری و بیمه شخص ثالث نیز بر عهده شرکت می باشد. اما هزینه بیمه بدنه و مالیات بر ارزش افزوده به عهده مشتری خواهد بود.

همه چیز در مورد سدان FMC 511 فردا موتورز

ویژگی های FMC 511 فردا چیست؟

آزمایش Changan Alsuin یا FMC 511 فردا، نشان می دهد که این خودرو از یک موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی توربوشارژ بهره می برد که می تواند حداکثر 106 اسب بخار قدرت و 135 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

علاوه بر این، نیروی موتور از طریق گیربکس اتوماتیک دوکلاچه به چرخ های جلو منتقل می شود.

  صبحانه را قبل از ساعت 7 صبح بخورید!

همچنین ابعاد این خودرو 4.4 متر طول، 1.7 متر عرض و 1.5 متر ارتفاع است.

به گفته چانگان، 511 فردا با مصرف سوخت ترکیبی 6.4 لیتر با احتساب مصرف سوخت شهری 8.4 لیتر و مصرف جاده 4.9 لیتر خواهد داشت.

ترمز خودرو در محور جلو دیسکی و در محور عقب فنجانی است که مجهز به سیستم های کمکی ABS و EBD است.

شتاب صفر فردا 511 در حدود 15 ثانیه اندازه گیری می شود که برای این کلاس معمولی به نظر می رسد.

سانروف برقی، HHC، چراغ‌های ناوبری خودکار، آینه‌های جانبی تاشو با قابلیت تنظیم الکتریکی، طراحی ارگونومیک صندلی و کامپیوتر داخلی، چراغ‌های روشنایی در روز، کیسه هوای جلو، سیستم ترمز ABS + EBD، سیستم کنترل پایداری ESP، قفل مرکزی و قفل خودکار درب، ایمنی سیستم ضربه‌گیر، ایزوفیکس برای قرارگیری استاندارد و ایمن صندلی کودک، آلارم صندلی‌های جلو و دوربین‌ها و سنسورهای دید عقب از جمله امکانات رفاهی و ایمنی فردای ۵۱۱ هستند.

همه چیز در مورد سدان FMC 511 فردا موتورز
فردا 511 از رقبا ضعیف تره!

در حال حاضر سدان کوچک فرداموتورز رقبای جدی در بازار ایران مانند دنا توربو، تارا و شاهین اتوماتیک دارد. دنا توربو اتوماتیک از نظر قیمت در کارخانه 395 میلیون تن قیمت دارد و از این نظر 511 به صرفه تر از فردا است.

تارا و شاهین اتوماتیک نیز به ترتیب 415 و 291 میلیون تومان قیمت دارند. این باعث می شود 511 فردا از نظر قیمت ضعیف تر از سه رقیب سرسخت خود به نظر برسد.

البته از نظر تکنولوژی و راحتی فردا 511 همان ویژگی های سدان های کوچک معمولی را دارد که در دنا توربو، تارا و فالکون اتوماتیک به چشم می خورد.

  وقتی مرجانه گلچین را از پله ها پایین انداختند!

با این حال افزایش قیمت فردا از 511 به سطح 569 میلیون تومان و مشخصات فنی معمولی و فنی و رفاهی آن باعث می شود خریداران ایرانی تمایل چندانی به خرید این خودرو نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید