همه چیز در مورد ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها

فرادید| چندی پیش وزیر راه و شهرسازی از لغو ممنوعیت ثبت نام افراد مجرد بالای ۱۸ سال بدون در نظر گرفتن جنسیت در طرح ملی مسکن خبر داد و گفت: پرداخت این تسهیلات به تمامی بانک ها ابلاغ شده است. . و طی چند روز آینده به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

به گزارش فرادید; ثبت نام مجردها محدود نیست، در حالی که قبلاً فرض بر این بود که تنها سه گروه از مجردها واجد شرایط شرکت در این طرح هستند. اما این امر باعث شد که گروهی از مردان مجرد درخواست مسکن بدهند. معاون وزیر مسکن و وزارت راه و شهرسازی در اوایل ماه جاری ابراز امیدواری کرده بود که بتوان قوانین را تغییر داد و زنان و مردان مجرد را در طرح مسکن جدید قرار داد.

با این حال، وی گفت: موضوعات مطرح شده در محدوده پیشنهادی بوده و هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.

اما با اظهارات جدید رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به نظر می رسد طبقه بندی افراد مجرد برای استفاده از سهمیه مسکن به پایان رسیده است.

دلیل آن هم این است که رئیس جمهور نیز با این موضوع موافق است و احتمال می رود دوشنبه یا سه شنبه آینده در شورای عالی مسکن تصویب شود.

البته گفته می شود تا تکمیل خانه ها که احتمالاً حدود دو سال طول می کشد، مجردانی که ثبت نام کرده اند باید متاهل باشند.

با این حال، ثبت نام برای خانه دولتی جدید از 28 مهرماه امسال آغاز شد و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

البته گفته شد در صورت تامین زمین در شهرهای جدید امکان تمدید مهلت ثبت نام وجود دارد.

  ایده پیشنهادی ایران به آمریکا چه بود؟

همه چیز در مورد ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها
شرایط ثبت نام

از جمله شرایط اصلی وزارت راه و شهرسازی برای مشمولان می توان به عدم استفاده از مسکن از سال 84 به بعد، نداشتن مسکن و پنج سال سابقه زندگی در شهر مورد تقاضا اشاره کرد.

همچنین چهار گروه مجرد شامل مردان مجردی که قبلا ازدواج کرده اند و دیگر ازدواج نکرده اند و سرپرست خانوار، افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی اجتماعی، معلولیت های جسمی حرکتی با حداقل بیست (20) سال قدمت، علمی هستند. نخبگان با معرفی بنیاد ملی نخبگان کشور و زنان خوداشتغال بالای 35 سال نیز می توانند ثبت نام کنند.

همه چیز در مورد ثبت نام مسکن دولتی برای مجردها
مراحل ثبت نام و مدارک مورد نیاز

متقاضیان نهضت ملی مسکن ابتدا باید وارد سامانه قیمت گذاری وزارت راه و شهرسازی به نشانی https://saman.mrud.ir شده و 8 مرحله ثبت نام را طی کنند.

این مراحل شامل تایید شرایط و در دسترس بودن مدارک لازم، ثبت کد ملی و شماره تلفن همراه، وارد نمودن مشخصات، محل سکونت، محل درخواست اقامت، ذکر شرایط زندگی و تایید اطلاعات دریافتی می باشد.

البته پس از تکمیل ثبت نام باید به قسمت بررسی درخواست متقاضی در همین سامانه قیمت یا سامانه طرح های کمکی مسکن وزارت راه و شهرسازی در سایت tem.mrud.ir مراجعه و عکس را بارگذاری کنید. به کارت ملی و شناسنامه خود تصویر گواهی سکونت در شهر مورد تقاضای 5 سال گذشته را بارگذاری و در صورت نیاز تصویر گواهی سرپرستی و تصویر سند مالکیت زمین (برای متقاضیانی که می خواهید در زمین خود مسکن بسازید).

گواهی اقامت در شهر مورد تقاضا طی 5 سال گذشته شامل گواهی اشتغال به کار متقاضی، گواهی تحصیل فرزندان، مدارک مربوط به محل تولد متقاضی یا همسر یا فرزندان بالای 5 سال، جواز کسب برای متقاضی یا همسر، سابقه بیمه پرداخت ها برای متقاضی یا همسر، گواهی اشتغال به کار یک آژانس دولتی برای متقاضی یا همسر و همچنین گواهی پرداخت مستمری به مستمری بگیران و مستمری بگیران است.

  Отзывы О Leon Ru

پس از فیلتر شدن اطلاعات متقاضیان و اطلاع رسانی آنها، اصل مدارک بارگذاری شده در سامانه باید در اختیار DGT یا سایر متولیان طرح های امداد مسکن وزارت راه و شهرسازی مانند بنیاد مسکن قرار گیرد. .

اما در صورتی که در لحظه آشنایی متقاضی با بانک و پروژه یا مراحل دیگر مشخص شود که وی فاقد شرایط قانونی است، متقاضی از طرح خارج شده و حق اعتراض نخواهد داشت.

اما در صورت تایید شرایط آن، پس از مراجعه به بانک، قرارداد با آنها منعقد و داوطلبان حق استفاده از حمایت های مسکن وزارت راه و شهرسازی را امضا می کنند.

بر اساس این قرارداد، متقاضی نباید از نظر قانونی منع دریافت تسهیلات بانکی (مانند چک برگشتی، تسهیلات معوق و …) داشته باشد.

همچنین متقاضی قادر به تامین مالی ساخت مسکن بالاتر از تسهیلات بانکی بر اساس بهای تمام شده طی مراحل ساخت خواهد بود.

شرط سوم این است که نامزدهای نهضت ملی مسکن بتوانند اقساط بانکی و تا حدودی فرصت های مالی سپرده گذاری را بازپرداخت کنند.

مبلغی که باید پرداخت شود

در قرارداد ملی مسکن وام 75 تا 100 میلیون تنی با سود 18 درصد، مهلت 2 ساله و بازپرداخت 12 ساله پیش بینی شده است، اما برخی رسانه ها می گویند با قانون جهش تولید به زودی شرایط این تسهیلات تغییر می کند. ، به طوری که سقف وام به 400 میلیون تن و مدت بازپرداخت به 20 سال می رسد و نرخ سود نیز تغییر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید