همه چیز برای پاستل؛ این دعوای خوشمزه!

422101 584 خبر مرکزی

دکتر رکسانا دانیالی| حقیقت در مورد لوزی ها، این غذاهای شیرین جویدنی، با خیال پردازی های دوران کودکی ما بسیار متفاوت است. محققان معتقدند دلیل اصلی علاقه به چنین ترکیباتی در آمریکا و سراسر جهان چیزی جز اعتیاد به شکر نیست!

آیا از طرفداران پاستیل خرسی یا طرح ها و سلیقه های مختلف دیگر هستید؟ اطلاعات زیر بر اساس مقالات منتشر شده توسط مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی ایالات متحده است:

از غضروف تا دشمنی با بدن

برخی از افراد پاستیل را یک میان وعده خوب پس از تمرین می‌دانند و آن را با بیان اینکه این محصولات سرشار از پروتئین هستند، توجیه می‌کنند.

اگرچه بسیاری از مردم این واقعیت را ترسناک می دانند، اما این بیانیه درست است: استخوان های حیوانات، غضروف و پوست منابع ژلاتین و پروتئین به طور همزمان هستند.

بنابراین کم ضررترین ماده موجود در پاستیل ها ژلاتین حیوانی است. اما باید بدانیم: حیواناتی که برای تهیه ژلاتین استفاده می‌شوند، بیشتر در شرایط غیربهداشتی و آلوده زندگی می‌کنند (که متاسفانه امروزه رایج است).

با توجه به موارد فوق، حتی اگر بخواهیم پاستیل را فقط به دلیل پروتئین مصرف کنیم، به دلیل قند زیاد و اثرات مخرب آن بر سلامت بدن به خصوص کبد، هنوز تصمیم درستی نگرفته ایم. با این حال، منابع بسیار سالم تری از پروتئین در مواد غذایی و همچنین در بازارهای دارویی وجود دارد.

بنابراین شاید بهتر باشد در مورد شکر موجود در محصولات پاستلی بیشتر صحبت کنیم:

شربت ذرت و شکر مواد اصلی انواع برندهای معروف پاستیل هستند. جالب اینجاست که طبق آمار، آمریکایی‌ها در حال حاضر چربی کمتر و قند بیشتری مصرف می‌کنند و با این حال نرخ چاقی همچنان در حال افزایش است. اما دلیل این امر چیست؟ هنگامی که محتوای قند بدن، به ویژه شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) پردازش می شود، مقداری از آن به چربی تبدیل می شود.

  تکذیب خودکشی آرام جعفری

این ترکیب (HFCS) از گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است. 80 درصد کالری گلوکز توسط بدن مصرف می شود و مابقی به کبد می رود تا منجر به افزایش چربی و چاقی شود. برعکس، 100 درصد کالری فروکتوز، همراه با سایر مواد زائد سمی، مستقیماً به کبد می رود و باعث ایجاد عوارض جانبی می شود.

HFCS بیش از حد می تواند منجر به فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی، چاقی، مقاومت به انسولین (دیابت نوع 2) و کبد چرب شود. فروکتوز همچنین مانع از پردازش لپتین در مغز می شود که در ارسال سیگنال های سیری نقش دارد.

اما آیا می توان از انواع بدون قند به جای پاستیل های معمولی استفاده کرد؟

بسیاری از مصرف کنندگان این محصولات به اصطلاح ایمن و سالم از اختلالات گوارشی رنج می برند. در توضیح این عارضه می توان گفت که در پاستیل های بدون قند به جای شربت ذرت و شکر از لیکازین (شربت هیدروژنه) استفاده می شود.

لیکازین عمدتاً مالتیتول است که به راحتی توسط بدن جذب نمی شود. بنابراین ترکیب مورد نظر در معده تخمیر می شود و باعث نفخ، درد شکم و شل شدن مدفوع می شود.

به طور کلی، پاستیل ها گزینه غذایی خوبی نیستند، مگر اینکه خودتان آنها را در خانه تهیه کنید. به این ترتیب می توان از مصرف طعم ها و رنگ های مصنوعی مضر جلوگیری کرد.

عوارض جانبی احتمالی قرص ها در کوتاه مدت

بیش فعالی در کودکان
– نفخ شکم
– دل درد
مدفوع اسهالی

عوارض جانبی احتمالی طولانی مدت

فشار خون بالا
– بیماری های قلبی عروقی
– چاقی
مقاومت به انسولین (دیابت نوع 2)
– چاقی کبد
– پرخوری
خطر ابتلا به سرطان

  کنسرت یک خواننده رپ با کابینت و پرچم فلسطین در قلب پاریس + عکس

مواد لازم در ترکیب پاستیل ها

شربت ذرت
– نان قندی
– ژلاتین
– رایحه های مصنوعی
– رنگهای مصنوعی (زرد 5، آبی 1، قرمز 40، زرد 6 و دی اکسید تیتانیوم)
– لیکازین

آیا مصرف پاستیل خطرناک است؟

امروزه پاستیل های مختلفی برای کودکان تولید می شود که می توان آن را از داروخانه های سراسر کشور تهیه کرد. با این حال، این محصولات اغلب حاوی سه نوع مختلف شکر اضافه شده، همراه با 3 گرم شکر و 15 کالری از قرص های قرص غلات هستند.

مقدار توصیه شده قند مصرفی توسط انجمن قلب آمریکا به شرح زیر است:

برای مردان، حداکثر 9 قاشق چایخوری (37.5 گرم) شکر در روز اضافه می شود
– برای خانم ها حداکثر 6 قاشق چای خوری (25 گرم) در روز
– برای کودکان زیر 6 قاشق چایخوری در روز (کودکان 2 تا 18 سال)

اگرچه به نظر نمی رسد قند اضافه شده سرشار از قرص های پاستیل باشد، اما این می تواند منجر به مصرف بیش از حد شیرینی ها شود. به خصوص اگر روزانه بیش از یک قرص پاستیل مصرف شود و غذاهای دیگری با قند افزوده در دسترس باشد.

برای کاهش میزان شکر اضافه شده به قرص ها، برخی از شرکت ها ممکن است به جای آن از الکل قند استفاده کنند. حتی اگر یک ویتامین برچسب بدون قند داشته باشد، ممکن است حاوی الکل های قندی باشد که در زیر برچسب کل کربوهیدرات روی برچسب محصول ذکر شده است.

مصرف بیش از حد الکل قند می تواند منجر به اسهال، حالت تهوع، نفخ و سایر علائم گوارشی ناخواسته در برخی افراد شود.

  کشف شهر جدید با پهپادهای سپاه

در نهایت، پاستیل ها علاوه بر محتویات قند یا الکل قندی که هر کدام خطرات سلامتی خاص خود را دارند، حاوی رنگ های خوراکی مصنوعی نیز هستند. اگرچه یافته های متناقضی در این زمینه وجود دارد، اما برخی مطالعات رنگ خوراکی را به مشکلات رفتاری در کودکان نسبت می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید