هفت کاری که نباید صبح انجام دهید

دقایق صبح بسیار مهم است و سرنوشت روز شما را تعیین می کند. در این بین از چه چیزهایی باید اجتناب کرد؟

به محض اینکه چشمانتان باز شد، تلفن همراهتان را بردارید
اکثر مردم عادت دارند صبح به محض بیدار شدن از خواب، تلفن همراه خود را روشن کنند تا متوجه شوند که آیا دنیا در هنگام خواب از مدار آنها خارج شده است یا خیر! نکته منفی این است که صبح زود مغز و ذهن شما مورد حمله انواع اخبار منفی، تبلیغات و پیام های آزاردهنده قرار می گیرد که می تواند کل روز شما را تحت تاثیر قرار دهد.

برای رهایی از این عادت، گوشی ها را از تخت خود دور نگه دارید.

هفت کاری که نباید صبح انجام دهید
به تعویق افتادن زنگ هشدار تلفن همراه
ما افرادی را می شناسیم که بلافاصله با زنگ زدن ساعت تلفن همراه خود را کنار می گذارند تا کمی بیشتر بخوابند. بعد از ده دقیقه دوباره زنگ هشدار به صدا در می آید و دوباره چرت می زنند و چند بار تکرار می کنند.

اتفاقی که می افتد این است که بدن شما پس از بیدار شدن وارد مرحله جدیدی از خواب می شود و نتیجه این است که پس از بیدار شدن و چندین بار به خواب رفتن احساس خستگی بیشتری خواهید کرد.

توصیه می کنیم موبایل خود را از تخت دور نگه دارید، پس سعی کنید زنگ ساعت را روی موبایل خود تنظیم نکنید، بلکه از ساعت برای این منظور استفاده کنید. امروزه ساعت های دیجیتال بسیار خوب و ارزان هستند.

  بایدها و نبایدهای غذایی برای افراد دیابتی
هفت کاری که نباید صبح انجام دهید
تخت را مرتب نمی کند
چارلز داگ، نویسنده کتاب «قدرت عادت» می گوید: «صبح بیدار شدن و مرتب کردن رختخواب عادتی است که شما را برای سایر کارهای روزانه آماده می کند و به شما انرژی و قدرت می دهد تا کارها را انجام دهید. .

هفت کاری که نباید صبح انجام دهید
با آب داغ حمام کنید
زمستان در راه است، بنابراین مردم عاشق حمام کردن در آب گرم هستند، اما کارشناسان می گویند دوش آب گرم راهی عالی برای رفع خستگی در عصر است. اما حمام آب گرم در صبح باعث آرامش و تنبلی مفرط می شود و در نتیجه فرد چه در اداره، چه در مدرسه و چه دانشگاه از تصمیم گیری های مهمی که نیاز به چابکی و تیزبینی و هوش دارد، خودداری می کند.

در تاریکی آماده شوید
سیستمی در بدن شما وجود دارد که در نور فعال و در تاریکی خاموش است. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید و در نور روشن صبحانه را آماده می کنید و میل می کنید، سیستم بیداری بدن شما کاملا فعال می شود و از نظر ذهنی و جسمی چابک و آماده برای کار در دانشگاه یا اداره هستید.

اما اگر بعد از بیدار شدن مدت زیادی در نیمه تاریکی و نیمه روشن بمانید، بدنتان به این فکر می کند که شاید خورشید هنوز طلوع نکرده و از حالت سستی و سستی بیرون نیاید.

هفت کاری که نباید صبح انجام دهید
اعصاب خود را برای انتخاب لباس و کفش خرد کنید
برخی از کارشناسان می گویند اراده انسان محدود است، بنابراین بهتر است لباس های خود را در شب انتخاب کنید تا مجبور نباشید صبح ذهن خود را درگیر کرده و بر توانایی تصمیم گیری شما در روز تأثیر بگذارد.

  سفر به نوروز در باغ ارم شیراز

مارک زاکربرگ، یکی از بنیانگذاران فیس بوک، می گوید که هر روز یک تی شرت می پوشد تا صبح زود انرژی ذهنی خود را از دست ندهد و تا زمانی که به دفترش برسد، بتواند تصمیمات مهمی بگیرد.

هفت کاری که نباید صبح انجام دهید
به محض بیدار شدن از خواب قهوه و چای تیره بنوشید
در صبح، بدن هورمونی به نام کورتیزول ترشح می کند. این هورمون به بدن نشاط و انرژی می دهد، اما چای و قهوه تیره که حاوی مقادیر زیادی کافئین هستند، تولید کورتیزول را مختل می کنند. بنابراین حتی اگر عادت به نوشیدن قهوه دارید، آن را بعد از ساعت 9:30 صبح بنوشید.

کورتیزول شما را به طور طبیعی سرحال و باهوش نگه می دارد.

منبع: ایندیپندنت

دیدگاهتان را بنویسید