هشدار رسمی فیفا به فوتبال ایران

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) جدیدترین حکم انضباطی خود را صادر کرد که منجر به جریمه و محرومیت چندین فدراسیون فوتبال شده است. بر این اساس فیفا به فدراسیون فوتبال ایران در خصوص عدم رعایت قوانین ایمنی در دیدار مقابل عراق در دیدار برگشت مقدماتی جام جهانی 2022 قطر هشدار داد.

مهمترین اقدام انضباطی فیفا علیه تیم های آفریقایی انجام شده است. سنگال که با پیروزی مقابل مصر جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده است، باید ۱۷۵ هزار فرانک سوئیس (حدود ۱۷۰ هزار و ۹۰۰ یورو) برای اتفاقات بازی با مصر بپردازد و بازی بین المللی بعدی خود را پشت درهای بسته انجام دهد.

فدراسیون فوتبال نیجریه نیز 150 هزار فرانک سوئیس (حدود 146 هزار و 500 یورو) جریمه شده است و باید بازی بین المللی بعدی خود را بدون تماشاگر انجام دهد. شورش هواداران پس از تساوی یک بر یک در دیدار سرنوشت ساز مقدماتی جام جهانی مقابل غنا به ورزشگاه آسیب رساند.

کمیسیون انضباطی فیفا همچنین تصمیم گرفت فدراسیون فوتبال الجزایر را 3000 فرانک جریمه کند.

فدراسیون فوتبال لبنان 100 هزار فرانک و فدراسیون فوتبال سوریه 7500 فرانک به دلیل عدم تامین امنیت و پرتاب اشیا روی زمین در جریان بازی با سوریه در ماه مارس گذشته جریمه شدند.

شیلی، کلمبیا، السالوادور و هندوراس از دیگر تیم هایی بودند که به دلیل تخلفات مختلف جریمه شدند و از حضور در جام جهانی محروم شدند.

  5 مرورگر موثر و حرفه ای برای گوشی های موبایل

دیدگاهتان را بنویسید