هشدار دلسوزانه به سایت خبری اردوغان افکارنیوز

Do غ u Prinçek به خبرنگاران هشدار داد و راه حلی را پیشنهاد کرد. حالا رئیس جمهور بوقلمون توجه کنید یا نه؟ مشکل دیگری که زمان می برد.

پرینسک در همان کنفرانس مطبوعاتی صحبت کرد و نسبت به این طرح ابراز نگرانی کرد اردوغان وی در روز سوم اردیبهشت در این باره صحبت کرد و از لحن و ادبیات و محتوای سخنان خود البته تلاش خود را برای جلوگیری از فروپاشی بیان کرد. دولت ترکیه است.

داستان چیه؟

دولت ترکیه قصد دارد حدود 1 میلیون آواره سوری را به سیزده روستا در شمال سوریه به عنوان بخشی از طرحی که گاهی اوقات “منطقه امن” یا “منطقه پرواز ممنوع” در ترکیه نامیده می شود، منتقل کند.

مخالفان اردوغان می گویند که این طرح به دلایل مختلف بر خلاف منافع ملی است، از جمله اینکه با اجرای این طرح، دولت سوریه هیچ حاکمیتی بر اردوگاه ها نخواهد داشت و آن را به رسمیت نمی شناسد و عملا تمامیت ارضی سوریه را تضعیف می کند و نیروهای محلی را به ارتش تبدیل می کند. عمدتاً به تروریست‌های شمال سوریه، با حمایت آمریکا و اسرائیل و نهادینه شده، قدرت و نفوذ بیشتری داده می‌شود.

پرینسک حتی به مشکلات اقتصادی و شرکت‌های سودآور ترکیه اشاره کرد و گفت: خطرناک‌ترین چیز این است که پایگاه اقتصادی کانتون‌ها در حال گسترش است و مقامات ترکیه از تعدادی از شرکت‌های سودآور ترکیه که در حال غارت منطقه هستند، حمایت می‌کنند. به گفته رهبر حزب میهن، این گروه ها سودجویی هستند و خواهان توافق ترکیه و سوریه نیستند و بر خلاف تمامیت ارضی سوریه عمل می کنند. این گروه ها که با متعصبان جدایی طلب و دیگر مراکز قدرت در شمال سوریه همکاری می کنند، در لیست تروریستی سازمان ملل و ترکیه قرار دارند. مهمترین چیز این است که کانتون های تحت کنترل ترکیه در شمال سوریه مورد حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند.

  سیاست هایی که منجر به انباشت و تقاضای رانت شده است باید اصلاح شود

با این حال، پرینسک در مورد روند فعلی در جاهای دیگر نگران است و تاکید می کند که این روند سیاست تمامیت ارضی سوریه را تهدید می کند و بدتر از آن، برای ترکیه خطرناک است، به خصوص که کانتون ها نزدیک تر و یکپارچه تر می شوند.

کانتون های پناهندگی یا تله های امنیتی؟

پرینسک همچنان به نگرانی های خود و شاید جامعه ترکیه درباره طرح اخیر اردوغان می پردازد و آنها را فهرست می کند. از جمله، این طرح خواستار «تشکیل دولت‌های کانتونی»، «افزایش سود نظامی در منطقه»، «تشنج روابط منطقه‌ای ترکیه به‌ویژه با سوریه» و مهم‌تر از آن، «ترکیه در حال برجسته‌تر شدن است». در منطقه “این سیاستمدار برجسته ترکیه هشدار می دهد که طی این روند” باعث ایجاد فضای بی اعتمادی بین ترکیه و عراق، ایران و همه کشورها و ملت های عربی، روسیه و حتی چین خواهد شد و علاوه بر این، روابط ترکیه و کشورهای آسیایی باعث خواهد شد. اسراییل از ایجاد کانتون ها در شمال سوریه حمایت می کند و جرأت می کند پروژه دوم خود یعنی پروژه کردستان را اجرا کند و آن را یکی از خطرناک ترین پیامدهای نفوذ و پروژه خرابکارانه اسرائیل در منطقه خواند.

پیامدهای اقتصادی

طرح اسکان مجدد ترکیه در سوریه پیامدهای اقتصادی نیز خواهد داشت، به طوری که رهبر حزب میهن ترکیه معتقد است این طرح امنیت انرژی ترکیه را تضعیف می کند، به روابط با همسایگانش آسیب می رساند و در نهایت به افزایش قیمت ها منجر می شود.

به گفته پرینسک، ترکیه باید منتظر یک بحران اقتصادی عمیق در چارچوب این طرح باشد، زیرا اجرای این طرح به شدت بر تجارت ترکیه با روسیه و کشورهای غرب آسیا و همچنین بخش گردشگری این کشور و انتظارات برای سرمایه گذاری ترکیه در بخش گردشگری تأثیر خواهد گذاشت. به شدت تحت تاثیر قرار گرفته است.

  انتقادی که حراج تهران پاسخی به آن نداد

هشدارهای دلسوزانه به اردوغان

پیامدهای تامین اجتماعی و اجتماعی

کارشناسان و فعالان سیاسی از جمله سیاستمداران ترکیه نیز بیشتر نگران هستند، از جمله غرق شدن ترکیه در ناآرامی های ناشی از فشار اقتصادی از یک سو و بهره برداری از نیروهای خارجی به ویژه آمریکا و اسرائیل از سوی دیگر که می تواند ثبات را ایجاد کند. و بر ثبات ترکیه تاثیر می گذارد.

پرینسک در این خصوص به صراحت از سوء استفاده دشمنان ترکیه از تریبون نارضایتی صحبت کرد و تاکید کرد که این فضا به آمریکایی ها اجازه می دهد تا بر سکوی نارضایتی عمومی قرار گیرند.

او می گوید برخی از شورشیان که این روزها علیه پناهجویان شورش می کنند با سیا و موساد مرتبط هستند و در خدمت اهداف آمریکا و اسرائیل هستند که در نهایت هدفشان سرنگونی دولت اردوغان است.

به گفته این سیاستمدار ترکیه ای، این پروژه به سازمان تروریستی پ.ک.ک جان می دهد و هدف ایجاد منطقه امن در عمق 40 کیلومتری و طول 700 کیلومتری نیست، بلکه هدف قرار دادن 40 کیلومتری جنوب منطقه مرزی است. ; فقط این یکی با این حال، تنش با سوریه به این حزب فرصت بازتولید و نفس کشیدن می دهد.

رهبر حزب میهن که به صراحت با اردوغان صحبت کرد، بار دیگر تاکید کرد که انتقال یک میلیون پناهجو به کانتون های شمال سوریه تصمیم سختی نیست و اوضاع را بدتر از آن می کند، اما بار جدید و سنگینی بر اقتصاد ترکیه تحمیل می کند. او می سازد؛ از غذا، آموزش و امنیت گرفته تا سایر خدمات عمومی، در شرایطی که اجرای این پروژه برای مردم ترکیه قابل قبول نیست.

  طرح اصلاح قانون مهریه تا کجا پیش رفته است؟

نگرانی دیگر پرینسک در مورد این پروژه از دست دادن آرای حزب عدالت و توسعه و جنبش ملی است و آن را تله ای برای ترکیه توصیف می کند.

در نهایت او راه حلی را پیشنهاد کرد و اولین تصمیم او این بود که باب همکاری و گفتگو با دولت رسمی و قانونی سوریه و همکاری امنیتی با دمشق را باز کند که به گفته او می تواند گروه های تروریستی را در منطقه در یک موضوع ریشه کن کند. ماه ها و این فرصتی برای حل مشکلات ترکیه است. فرصتی که راه را برای دوستی با کشورهای منطقه هموار می کند.

از سرگیری روند آستانه با مشارکت ایران و روسیه یکی دیگر از پیشنهادات پرینسک است که به گفته وی باید هر چه سریعتر آغاز شود و در نهایت هشدار داد که دولت ترکیه برای برون رفت از شرایط فعلی باید تصمیمات عجولانه بگیرد. چرا؟

او معتقد است که ایالات متحده در حال اجرای طرح هایی برای سرنگونی دولت اردوغان است.

دیدگاهتان را بنویسید