هشدار برای کرم های ابریشم مودار: سمی هستند، دست نزنید

فرادید| کارشناسان انگلیسی به دوستداران طبیعت هشدار دادند که از دست زدن به کرم های ابریشم سمی خودداری کنند. همچنین گفته می شود که این نوع کرم ابریشم به درختان بلوط آسیب می رساند. این گونه کرم ابریشم را آفت درختان بلوط می نامند و می گویند این کرم ها به پروانه بلوط تبدیل می شوند.

به گزارش فراد؛ سازمان جنگل‌های بریتانیا می‌گوید موهای بدن این کرم‌های ابریشم می‌تواند باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی (جوش) و مشکلات گلو و چشم هم در انسان و هم در حیوانات خانگی شود و هشدار می‌دهد که دوستداران طبیعت تحت هیچ شرایطی نباید آنها را لمس کنند.

هشدار برای کرم های ابریشم مودار سمی: لطفا به آنها دست نزنید

این سازمان از مردم خواست در صورت مشاهده کرم ابریشم در منطقه ای به کارشناسان اطلاع دهند. کرم های ابریشم در ماه های می و جولای از تخم بیرون می آیند و از برگ درختان بلوط تغذیه می کنند. کرم ابریشم از چندین گونه از درختان بلوط تغذیه می کند و می تواند باعث ریزش برگ ها و جلوگیری از رشد طبیعی آنها شود.

وزارت محیط زیست کشور در پنج سال گذشته حدود 10 میلیون برای مبارزه با آفت کرم ابریشم هزینه کرده است.

این کشور قصد دارد کرم های ابریشم را پاکسازی و ریشه کن کند. آنها معتقدند کرم ابریشم نه تنها برای درختان مضر است و در صورت لمس یا خوردن توسط انسان یا حیوانات خانگی می تواند عوارض جانبی خطرناکی ایجاد کند.

به این نوع کرم ابریشم، کرم ابریشم بلوط یا کرم ابریشم مودار نیز می گویند. از آنجایی که کرم‌های ابریشم جذاب و جذاب به نظر می‌رسند، دوستداران طبیعت تمایل دارند آن‌ها را روی دستان خود بگذارند و آن‌ها را لمس کنند. برخی از کرم ها به محض دست زدن به آنها سموم ترشح می کنند که می تواند باعث درد شدید همراه با حساسیت های پوستی و تنفسی شود.

  گیاه وحشی و لاغری

منبع: دیلی میل
ترجمه: سایت فرادید

دیدگاهتان را بنویسید