هشدار برای والدینی که نوجوان دارند

دکتر گلمعلی افروز، استاد دانشگاه تهران با اشاره به کاهش بلوغ و رسیدن به ششم، پنجم و بعضاً چهارم دبستان دخترانه، به والدین هشدار داد که از فرزندان خردسال خود در خانه با نوجوانانی که در سن بلوغ هستند مراقبت کنند. و پسرها را تجربه کنید، حتی اگر خواهر و برادر باشند، آنها را برای مدت طولانی تنها نگذارید.

وی گفت: با توجه به کاهش سن بلوغ نسبت به 50 سال گذشته، درصد قابل توجهی از دختران و پسران کلاس های چهارم، پنجم و ششم دبستان بلوغ را تجربه می کنند و میل جنسی می تواند به عنوان یک نیروی قدرتمند عمل کند. . زمینه ای برای رفتار ناپخته فراهم کنید.

بنابراین مناسب نیست کودکی که در سن بلوغ است فقط با بچه های کوچکتر باشد، زیرا این امر می تواند باعث آزار و اذیت شود.

این استاد برجسته روانشناسی، محبت متقابل والدین و فرزندان را یکی از حقوق عاطفی فرزندان می داند و ادامه می دهد: هر چه پدر و مادر مورد محبت یکدیگر قرار گیرند بیشتر مورد محبت فرزندان قرار خواهند گرفت. پدر و مادر دوست داشتنی نزد فرزندان محبوب می شوند و کودک حق دارد پدرش عاشق مادرش شود و مادرش عاشق پدرش شود.

هر چه والدين نزد خود و سپس فرزندانشان محبوبيت بيشتري پيدا كنند، كودكان و نوجوانان با آنها همدلي بيشتري پيدا مي كنند و اين گونه ديدگاه ها، ارزش ها و آرزوهاي والدين براي آنها اهميت مي يابد. اگر والدین نزد فرزندانشان محبوب نباشند، فرزندانشان از آنها الگو نمی گیرند.

وی با بیان اینکه هرچه محبوبیت والدین برای فرزندان بیشتر باشد، دلبستگی ایمن و همدلی و تشابه والدین با فرزندان بیشتر می شود، گفت: الزامات و ریشه ها «سلف سرویس» است.

  کولاک اسباب بازی دهه نود

چنین بچه هایی جرأت می کنند نه بگویند. اگر والدین نمی خواهند فرزندانشان با غریبه ها در خیابان ملاقات کنند، این کودکان باید شهامت نه گفتن را داشته باشند و نیاز به مراقبت از خود در مواجهه با آسیب های اجتماعی، احساس ارزشمندی، عزت نفس و شجاعت است. نه گفتن

به گفته این استاد برجسته دانشگاه تهران، بچه هایی که آرام هستند و والدینشان رابطه خوبی با یکدیگر دارند، جرات نه گفتن را دارند.

این استاد روانشناسی افزود: در چنین شرایطی و با این جسارت، کودکان خردسال نیز می توانند یاد بگیرند که هیچ کس جز والدینشان حتی اگر از اقوام نزدیک مانند دایی، خاله، خاله یا عمه و … باشند، به خصوصی آنها دست نزنند یا ببوسند. قطعات.

این مراقبت از خود زمانی معنا پیدا می کند که بچه ها در خانواده آرام باشند. مراقبت از خود مستلزم احساس امنیت، عزت نفس، محبوبیت والدین برای فرزندان، همدلی فرزندان با والدین و شجاعت مؤدبانه و منطقی فرزندان در برابر خواسته های غریبه ها، حتی اقوام نزدیک است.

دیدگاهتان را بنویسید