هشدار اداره هواشناسی نسبت به بارش شدید باران و جاری شدن سیل

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی از صدور هشدار نارنجی برای بارش شدید باران طی چند روز آینده در مناطق جنوبی کشور خبر داد.

هشدار اداره هواشناسی نسبت به بارش شدید باران و جاری شدن سیل

من گزارش میدم زمان خبریبا وقوع سیلاب در شهر استبان در شامگاه جمعه 10 تیرماه و کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان، رئیس سازمان بازرسی کل کشور دستور بررسی ابعاد مختلف این حادثه را صادر کرد. و برای نظارت و ارزیابی روند امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل و تلاش در این راستا با حضور در محل حادثه اطلاع رسانی شد.

بازرس کل استان فارس به همراه کارشناسان و بازرسان بازرسی استان با حضور در محل حادثه و بررسی دقیق موضوع و ابعاد و زوایای مختلف حادثه و روند کمک رسانی به سیل زدگان و قربانیان به دقت تحت نظر قرار گرفتند.

در حال حاضر کارشناسان در محل حضور دارند و مشکل را بررسی می کنند و در واقع ارائه گزارش تخلفات احتمالی سیل بر عهده ماست و این موضوع را از این نظر ارزیابی می کنیم که تخلف گروه یا دستگاهی باعث این امر نشده است. حادثه

رئیس سازمان بازرسی استان فارس گفت: در صورت قصور یا اشتباه احتمالی از سوی هر یک از دستگاه ها، موضوع بررسی می شود.

با توجه به جاری شدن سیل در استبان شیراز، مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی نسبت به بارش شدید باران تا چند روز آینده هشدار نارنجی رنگی داده است، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و کرمان و بارش خفیف برای اصفهان نیز صادر شده است. یزد، بوشهر و کوگیلویه و بویراحمد.

یکی از تدابیری که مسئولان در این منطقه باید در نظر بگیرند این است که احتمال آبگرفتگی در این مناطق وجود دارد زیرا چند روزی است که شاهد بارش باران هستیم.

  اگر موشک به اوکراین تحویل داده شود، حملات را تشدید خواهیم کرد

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی افزود: روز گذشته برای وزش باد و گرد و خاک در استان تهران اخطار زرد دادیم به طوری که شاخص آلودگی هوای تهران به 130 و در نواحی جنوبی این شاخص به 139 و امروز در تهران به عدد 139 رسید. “ما خواهیم دید که باد چگونه می وزد.

دیدگاهتان را بنویسید