هزینه کنسلی سفر بر عهده مسافران اسنپ بوده است

اعتراض رانندگان به لغو سفر مسافری باعث شد اسنپ هزینه لغو یک سفر مسافری غیرضروری را بپردازد. بنابراین اگر مسافری بی دلیل از سفر امتناع کند، مبلغی را بابت اتلاف وقت و اتلاف بنزین راننده پرداخت می کند.

اسنپ ​​برای کاهش لغو روزانه سفرها به محض رسیدن راننده در ابتدای کار، قابلیتی را در دوره آزمایشی به برنامه اضافه کرده است تا برخی از آسیب های راننده را جبران کند و تعادل عرضه و تقاضا را حفظ کند.

حدود 108000 سفر اسنپ هر روز پس از رسیدن راننده به خروجی لغو می شود. به طور متوسط، کاربران درایور اسنپ سه دقیقه پس از دریافت درخواست سفر وارد می شوند. با توجه به 108000 کنسلی در روز، می توان گفت زمان از دست رفته کاربران اسنپ در یک روز حدود 6480 ساعت است که معادل 270 روز است.

این زمان از دست رفته همراه با هزینه های سوخت راننده برای رسیدن به شروع سفر و همچنین حذف از چرخه درخواست، بخشی از سرمایه در گردش راننده اسنپ را هدر داد و تعادل عرضه و تقاضا را در این سیستم بر هم زد.

اسنپ ​​اکنون قصد دارد استانداردهایی را برای ثبت «درخواست‌های سفر» از مسافران خود به‌طور آزمایشی اجرا کند تا آنها درخواست‌های خود را قبل از شروع سفر ارسال نکنند.

چه سفرهایی شامل هزینه کنسلی می شود؟

اسنپ ​​قابلیتی به نام «هزینه کنسلی سفر» را توسعه داده است تا به رانندگانی که زودتر می‌رسند و در صورت لغو غیرضروری سفر پنج دقیقه منتظر می‌مانند، جبران خسارت کند. این هزینه بدون کسر کارمزد مستقیماً به حساب راننده واریز می شود.

  دوئل استقلال و مجیدی برای بازیکن ایرانی!

این ویژگی جدید در حال حاضر فقط برای کاربران برنامه وب اسنپ به صورت آزمایشی فعال است و فقط برای مواردی اعمال می شود که راننده در ابتدای سفر آمده و پنج دقیقه منتظر سوار شدن مسافر بوده است، اما سفر به دلیل لغو غیرضروری تا تاریخ مسافر یا در ابتدا مسافر را نشان ندهید.

لغو سفرهای غیر ضروری را بپذیرید

در مواقعی که کنسلی سفر مستلزم پرداخت هزینه باشد، ابتدا یک پیام اخطاری با قید مبلغ هزینه کنسلی به مسافر نمایش داده می شود تا در صورت قبولی، سفر کنسل شود.

در این مواقع بلافاصله پس از لغو سفر، اسنپ از یک سیستم هوشمند برای بررسی وضعیت کنسل شدن سفر، مسیر مقابل راننده و زمان انتظار در ابتدا و همچنین مسافر همراه با پیامک استفاده می کند. پیام از وضعیت هزینه لغو. خودت را آگاه کن

چگونه می توان شکایت هزینه انصراف را ثبت کرد؟

در برخی موارد ممکن است مسافر به دلیل شرایط اضطراری نیاز به لغو سفر داشته باشد، اسنپ نیز در حال بررسی دقیق دلایل لغو سفر است.

در قسمت پشتیبانی منوی داخل اپلیکیشن، گزینه “قیمت لغو سفر مشکل دارم”، پس از بیان دلیل لغو سفر، پشتیبانی اسنپ نتیجه را از طریق پیامک به شما اعلام می کند. بررسی کامل

هزینه کنسل کردن سفر چقدر است؟

در صورتی که از بدو ورود راننده و دریافت پیغام “راننده آمده است و منتظر شماست” پنج دقیقه گذشته باشد و مسافر از سفر منصرف شود یا در محل حرکت حاضر نشود، مسافر موظف است هزینه انصراف را پرداخت کنید این قیمت در شهرهای بزرگ دو تن و در شهرهای کوچک 1500 تن است که به طور کامل و بدون کسر کارمزد به حساب راننده واریز می شود.

  محور گفتگوی جانسون و زلنسکی

اسنپ ​​به هیچ وجه این مبلغ را از اعتبار مسافران خود کسر نخواهد کرد و بلافاصله از محل سرمایه خود این هزینه را به کاربران راننده پرداخت خواهد کرد. هر مسافر تا سه برابر فرصت پرداخت تعهدات انصراف معوق را دارد. اگر برای بار چهارم هزینه کنسلی از مسافر دریافت شود، تا زمانی که بدهی پرداخت نشود، نمی‌تواند به استفاده از برنامه ادامه دهد.

چگونه هزینه کنسلی سفر را پرداخت کنیم؟

هزینه انصراف به عنوان بدهی در حساب مسافر ثبت می شود و به طور خودکار از موجودی آنها کسر نمی شود. جزئیات لغو سفر و مبلغ و تاریخ آن در قسمت «سررسید» منوی اپلیکیشن اسنپ ذخیره می شود.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید