هزینه های درمانی 1401 برای بیماران چقدر است؟!

معاون وزیر بهداشت سهم مردم در پرداخت هزینه های درمانی در سال جاری و همچنین وضعیت نقدینگی بیمارستان ها را تشریح کرد.

دکتر سعید کریمی درباره سهم مردم از تعرفه های پزشکی در سال 1401 و وضعیت پرداخت از جیب مردم در حوزه بهداشت و درمان گفت: 1401 تعرفه پزشکی ابلاغ شد و طبق قانون کلی که همیشه در حوزه سلامت وجود داشته است. پرداخت از جیب خدمات بهداشتی و درمانی امسال هم همین کار را خواهیم کرد. در بیمارستان حداکثر 10 درصد هزینه ها را افراد پرداخت می کنند و در درمانگاه سرپایی حداکثر 30 درصد هزینه ها را مردم پرداخت می کنند و مابقی هزینه ها را شرکت های بیمه پرداخت می کنند.

پوشش 100 درصدی خدمات ویژه بیماران

وی افزود: در عین حال برای برخی بیماری ها مانند بیماران خاص، اکثر خدمات آنها تحت پوشش بیمه 100 درصدی است و بیمار هزینه ای برای این خدمات پرداخت نمی کند.

سعی کردیم به مردم توهین نکنیم

کریمی با بیان اینکه در بارگذاری جداول مربوط به تعرفه ها نیز سعی کرده ایم پرداخت از جیب مردم به حداکثر نرسد، گفت: تا حدودی افزایش می یابد اما تلاش می شود زیاده روی نشود.

در حوزه تعرفه ها سروصدا بود و اعداد و ارقام عجیبی برای تعرفه ها به گوش می رسید اما اکنون که تعرفه ها اعلام شده است، می بینیم که مراقبت شده تا به مردم ظلم نشود.

پشتیبانی بیمه گر

وی تاکید کرد: در عین حال نیاز است که بیمه ها بیش از این باشند. البته از حمایت های امسال شرکت های بیمه تشکر می کنیم، اما در سال آینده باید حمایت خود را افزایش دهند تا تعرفه ها واقعی تر و بر اساس هزینه ها محاسبه شود، اما این قیمت را مردم نباید پرداخت کنند، بلکه بیمه باید پرداخت کند. از آن حمایت کنید، کیفیت خدمات بهبود می یابد و مردم مشکلی نخواهند داشت.

  گربه ها صاحب و دوستان خود را می شناسند!

ایجاد بیمه رایگان برای بیش از 5 میلیون ایرانی

کریمی در خصوص تمهیدات دهک های کم درآمد گفت: اخیرا بیش از 5 میلیون نفر بدون بیمه بدون مراجعه و بدون پرداخت یک ریال تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند. این افراد 90 درصد در بیمارستان و 70 درصد در بخش سرپایی حمایت می شوند. حرکت خوبی بود که امسال انجام شد. در عین حال اعلام شده است که افراد فاقد بیمه نامه خود را بیمه شده اعلام می کنند.

معاون وزیر بهداشت درباره بیمه اتباع خارجی مجاز نیز گفت: اتباع خارجی قانونی بیمه هستند اما اتباع غیرمجاز را نمی توان شناسایی کرد. چون غیرقانونی وارد کشور شده اند. البته اگر اتباع غیرمجاز مریض شوند و به مراکز درمانی مراجعه کنند، خدمات انسانی را به آنها ارائه خواهیم کرد، اما در پرداخت مشکل خواهیم داشت.

چون اکثرا این افراد مشکل مالی دارند و نمی توانند هزینه بیمارستان را پرداخت کنند و هزینه آن بر عهده بیمارستان هاست. اما ما با این افراد بر اساس اصول انسانی رفتار می کنیم اما این موضوع نیز باید تعیین تکلیف شود.

بدهی 8 هزار میلیاردی تامین اجتماعی و مشکل نقدینگی بیمارستان ها برای خرید دارو

کریمی درباره تحویل داروهای بیمارستانی نیز به ایسنا گفت: جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده است. در عین حال به جای مشکل کمبود دارو در بیمارستان ها، مشکل اصلی ما این است که بیمارستان ها پول کافی برای خرید دارو ندارند.

به دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات بیمارستانی و تعهدات 8 هزار میلیاردی تامین اجتماعی برای پرداخت مطالبات بیمارستانی، بیمارستان ها فاقد نقدینگی برای خرید دارو بوده و دچار مشکل شدند. البته تاکنون ارائه کرده اند، اما تقاضا داریم حمایت شود تا نقدینگی بیمارستان ها برگردد و مشکلی در خدمات رسانی نداشته باشیم.

  داستان تلخ و عجیب کشتن همسرش با سمی ترین مارها

برنامه ویژه بیماران خاص، نادر و صعب العلاج

وی در خصوص برنامه های وزارت بهداشت در حوزه بیماران خاص گفت: برای بیماران خاص، نادر و صعب العلاج برنامه هایی داریم تا بتوانیم بر اساس منابعی که در اختیار داریم حداکثر پوشش را برای این بیماران ایجاد کنیم تا مشکلات بیماران کاهش یابد. این بیماران بیماران. “

دیدگاهتان را بنویسید