هر آنچه که باید در مورد حذف اکانت اینستاگرام خود بدانید

اگرچه ممکن است بسیاری فکر کنند که زندگی بدون اینستاگرام غیرقابل تصور است، اما اگر به دلایلی تصمیم به حذف اکانت خود در این شبکه اجتماعی گرفتید، باید بدانید که به این سادگی نیست.

تا همین اواخر امکان حذف اکانت از طریق اپلیکیشن اینستاگرام وجود نداشت و بسیاری از کاربران بدون حذف اکانت از این اپلیکیشن در گوشی خود استفاده می کردند.

اما حذف اکانت اینستاگرام به دو صورت امکان پذیر است و کاربر می تواند از طریق اپلیکیشن اندروید یا iOS و یا از طریق مرورگر وب این کار را انجام دهد. برای آشنایی با این دو روش با ما همراه باشید.

نحوه حذف اکانت از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

بدون شک ساده ترین راه برای حذف اکانت از طریق اپلیکیشن اینستاگرام روی گوشی شماست. با این حال، همه کاربران در حال حاضر قادر به استفاده از این ویژگی نیستند.

برای اینکه بفهمید آیا این گزینه برای شما کار می کند یا خیر؛ باید وارد حساب کاربری خود شوید و روی منوی همبرگر در سمت راست صفحه ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید. در اینجا باید از قسمت Branded content گزینه Delete account را ببینید.

اگر این گزینه در دسترس باشد، با ضربه زدن روی آن منوی ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید حساب خود را حذف یا غیرفعال کنید. در صورت انتخاب گزینه Delete account پیامی مبنی بر اینکه در صورت ورود مجدد می توانید تا تاریخ معینی فرآیند حذف را متوقف کنید ظاهر می شود.

اما اگر تصمیم شما برای حذف حسابتان جدی است، باید Continue deleting account خود را لمس کنید.

  آمیکرون کرونا کمتر از دلتا خطرناک است

اما اگر از آن دسته کاربرانی هستید که نمی توانید اکانت خود را از طریق اپلیکیشن اینستاگرام حذف کنید، تنها راه استفاده از مرورگر وب است.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام با استفاده از مرورگر وب

ابتدا باید روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه ویژه حذف حساب کاربری بروید. اگر هنوز از مرورگر وب خود برای ورود به حساب کاربری خود استفاده نکرده اید، پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، باید وارد شوید. احتمالاً لازم است رمز عبور خود را دو بار در طول فرآیند حذف حساب وارد کنید. بنابراین، رمز عبور خود را به خاطر بسپارید.

اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید

در مرحله بعد در صفحه با لوگوی قدیمی اینستاگرام در قالب یک منوی کشویی از شما در مورد دلیل تصمیم شما برای حذف اکانت سوال می شود. بسته به اینکه کدام گزینه را انتخاب می کنید، پیوندها ممکن است به شما کمک کنند.

پس از انتخاب یکی از این گزینه ها، فیلدی در زیر لینک ها ظاهر می شود که از شما می خواهد رمز عبور خود را دوباره وارد کنید. رمز عبور را وارد کنید، روی دکمه Delete کلیک کنید و انتخاب خود را تایید کنید.

اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید
طبق گفته اینستاگرام، اطلاعات حساب کاربری شما بلافاصله حذف نمی شود و شرکت مادر، متا، آن را به مدت 30 روز نگه می دارد. با این حال، پروفایل ها و پست های شما مخفی خواهند شد.

اگر می خواهید اتصال اینستاگرام خود را به طور کامل حذف کنید، توصیه می شود برای ایجاد فضای خالی بیشتر روی دستگاه، برنامه را نیز از دستگاه حذف کنید.

  تناقض نشست خبری فیلم «مرد بازنده»

نحوه بازیابی اکانت اینستاگرام

اگر بیش از 30 روز از کلیک روی دکمه حذف اکانت اینستاگرام می گذرد، نمی توانید آن را بازیابی کنید. اگر هنوز تا پایان این مدت زمان دارید، می توانید با دایرکت و پیامک حساب کاربری خود را تمدید کنید. برای این کار کافیست نام کاربری و رمز عبور خود را در اپلیکیشن اینستاگرام وارد کنید.

بازیابی حساب کاربری
پیامی در اینجا ظاهر می شود مبنی بر اینکه قبلاً درخواست حذف حساب خود را داشته اید، همراه با تاریخی که در آن اطلاعات شما حذف می شود. برای جلوگیری از حذف اکانت دکمه Save Account را انتخاب کنید.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را به طور موقت غیرفعال کنیم؟

اگر نمی‌خواهید حسابتان برای عموم قابل مشاهده باشد و در عین حال نمی‌خواهید عکس‌ها و پیام‌هایتان حذف شوند، می‌توانید آن را به حالت تعلیق درآورید یا غیرفعال کنید.

غیرفعال سازی موقت
برای انجام این کار، باید با استفاده از یک مرورگر وب وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به حساب کاربری خود، روی دکمه ویرایش پروفایل کلیک کنید.

اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید
در این قسمت گزینه Temporarily disable my account را انتخاب کنید. همانند فرآیند حذف حساب، باید دلیل تصمیم خود را انتخاب کرده و رمز عبور خود را وارد کنید.

برای فعال سازی مجدد حساب خود کافی است با اپلیکیشن یا مرورگر اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شوید. به یاد داشته باشید که فقط یک بار در هفته می توانید حساب خود را معلق کنید.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید