هر آنچه باید در مورد خواص بادام زمینی بدانید

بادام زمینی منبع گیاهی عالی پروتئین است و سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی است. بادام زمینی همچنین ممکن است به عنوان بخشی از رژیم کاهش وزن مفید باشد و ممکن است خطر بیماری قلبی و سنگ کیسه صفرا را کاهش دهد. اما این حبوبات به دلیل چربی بالایی که دارند، یک غذای پرکالری هستند و نباید در مصرف آنها زیاده روی کرد. در زیر به بیان برخی از خواص بادام زمینی می پردازیم.

خواص بادام زمینی برای قلب

به طور کلی، مصرف بادام زمینی به محافظت در برابر بیماری عروق کرونر قلب (CHD) کمک می کند. مطالعه ای که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام شد نشان داد که بادام زمینی احتمالا سطح کلسترول بد (LDL) را کاهش می دهد.

کلسترول بد منجر به تشکیل پلاک در رگ های خونی می شود و بادام زمینی می تواند از این امر جلوگیری کند. مطالعه ای روی موش ها همچنین نشان داد که عصاره پوست بادام زمینی غنی از پلی فنل می تواند التهابی را که باعث بیماری قلبی می شود کاهش دهد.

رسوراترول موجود در بادام زمینی دارای خواص آنتی اکسیدانی است که می تواند به مبارزه با بیماری قلبی کمک کند. به همین دلیل به نظر می رسد که بادام زمینی نیز مانند سایر مواد غذایی حاوی رسوراترول اثر محافظتی قلب دارد.

مطالعه ای که توسط دانشگاه پردو انجام شد نشان داد که مصرف منظم بادام زمینی باعث کاهش تری گلیسیرید و بهبود سلامت قلب می شود.

این خاصیت را می توان به وجود اسیدهای چرب تک غیراشباع، فولات و منیزیم نسبت داد. علاوه بر این، مطالعه ای که توسط دانشگاه مرمره (ترکیه) روی موش ها انجام شد، نشان داد که بادام زمینی باعث افزایش سطح کلسترول خوب می شود. با این حال، تحقیقات بیشتری برای درک این اثر بادام زمینی مورد نیاز است.

خواص بادام زمینی برای کاهش وزن

بادام زمینی کالری بالایی دارد، اما به جای افزایش وزن به کاهش وزن کمک می کند. یکی از غذاهای پر انرژی به حساب می آید.

به همین دلیل است که خوردن آن به عنوان میان وعده می تواند به شما کمک کند کالری کمتری برای روز بسوزانید. بادام زمینی زمانی که به عنوان میان وعده مصرف می شود احساس سیری قوی تری نسبت به وعده غذایی ایجاد می کند.

این خاصیت در نهایت می تواند به کاهش وزن کمک کند. برخی از مطالعات نشان می دهد که مصرف بیشتر آجیل با افزایش وزن بیشتر مرتبط نیست و ممکن است به کنترل وزن کمک کند.

افزودن بادام زمینی به رژیم غذایی یکی از راه های افزایش مصرف مواد مغذی بدون افزایش وزن است. تحقیقات همچنین نشان می دهد که خوردن بادام زمینی و کره بادام زمینی می تواند احساس سیری را افزایش دهد.

  ظهور سویه جدید کرونا در کمتر از 6 ماه

خواص بادام زمینی برای بینایی

وقتی نوبت به حفظ سلامت چشم ها می رسد، برخی از سبزیجات برگ سبز و بادام زمینی از بهترین مواد غذایی برای خوردن هستند.

روی موجود در بادام زمینی به بدن کمک می کند تا ویتامین A را تامین کند که برای دید واضح لازم است. علاوه بر این، ویتامین E موجود در بادام زمینی به کند کردن دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن و تشکیل آب مروارید کمک می کند.

خواص بادام زمینی برای سنگ کیسه صفرا

مصرف بادام زمینی با کاهش خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا مرتبط است. مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی هاروارد و بیمارستان زنان و بریگهام (بوستون) انجام شد به وضوح نشان می دهد که خوردن بادام زمینی می تواند خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا را کاهش دهد.

مردانی که پنج وعده یا بیشتر آجیل (از جمله بادام زمینی) در هفته می خورند کمتر در معرض خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا هستند.

علاوه بر این، زنانی که پنج واحد یا بیشتر آجیل در هفته مصرف می کنند، خطر کوله سیستکتومی (حذف کیسه صفرا) کاهش می یابد.

خواص بادام زمینی برای کنترل قند خون

افزودن بادام زمینی یا کره بادام زمینی به غذا باعث افزایش سطح قند خون نمی شود. خوردن بادام زمینی همراه با وعده غذایی می تواند سطح قند خون را تثبیت کند.

بادام زمینی دارای شاخص گلیسمی 14 (در مقیاس 100) است. به همین دلیل است که انجمن دیابت آمریکا بادام زمینی را یک غذای فوق العاده برای دیابت می نامد.

فیبر موجود در بادام زمینی به کاهش سطح قند خون نیز کمک می کند. بادام زمینی همچنین حاوی منیزیم و سایر روغن های سالم است که به کنترل قند خون کمک می کند.

مطالعه ای که توسط دانشگاه فدرال ویکوزا (برزیل) بر روی زنان چاق انجام شد، نشان می دهد که خوردن بادام زمینی یا کره بادام زمینی در صبح می تواند سطح قند خون را در طول روز کنترل کند.

مطالعه دیگری که توسط دانشکده بهداشت عمومی هاروارد انجام شد نشان داد که خوردن بیشتر بادام زمینی و کره بادام زمینی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در زنان کمک کند.

علاوه بر این، مصرف روزانه یک رژیم غذایی غنی شده با بادام زمینی به مدت 24 هفته ممکن است پارامترهای سلامتی را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 بهبود بخشد.

مشخصات غذایی غنی بادام زمینی که شامل چربی های تک غیراشباع، فیبر، آرژنین، نیاسین، فولات و ویتامین E است، دلیل اصلی این خاصیت بادام زمینی است.

 

Vseprosport Ru

خواص بادام زمینی برای مغز و آلزایمر

مواد مغذی مانند ویتامین B1، نیاسین و اسید فولیک برای داشتن مغزی سالم و تیزتر ضروری هستند. هنگامی که بادام زمینی مصرف می شود، بدن با این مواد مغذی تغذیه می شود.

در نتیجه مغز فعال تر و تیزتر می شود. نیاسین و ویتامین B1 همچنین ممکن است به جلوگیری از زوال شناختی مرتبط با افزایش سن و بیماری هایی مانند آلزایمر کمک کنند.

بادام زمینی مملو از یک ماده فعال زیستی به نام رسوراترول است. رسوراترول توانایی های شناختی و روانی-کلامی را بهبود می بخشد. پلی فنول های موجود در بادام زمینی به عنوان غذاهای خلقی شناخته می شوند و همچنین به اختلالات ذهنی و شناختی کمک می کنند.

خواص بادام زمینی در سرطان

مصرف زیاد بادام زمینی (از جمله سایر مغزها) با کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ مرتبط است. ایزوفلاون ها، رسوراترول و اسید فنولیک موجود در بادام زمینی دارای خواص ضد سرطانی هستند که ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند.

مطالعه ای که در هلند انجام شد نشان داد که مصرف بادام زمینی با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه پس از یائسگی نیز مرتبط است.

همچنین مشخص شده است که بادام زمینی از سرطان معده و مری در میان بزرگسالان آمریکایی پیشگیری می کند. زمانی که مقایسه ها انجام شد، افرادی که هیچ آجیل یا کره بادام زمینی مصرف نمی کردند بیشترین خطر ابتلا به این سرطان ها را داشتند.

همچنین، مطالعه ای که توسط دانشگاه جورجیا (ایالات متحده آمریکا) انجام شد، نشان داد که رسوراترول موجود در بادام زمینی دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است که به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک می کند.

خواص بادام زمینی برای استخوان ها

افزایش سن باعث ضعیف شدن چندین استخوان در بدن می شود. بنابراین، قبل از اینکه استخوان های شما قدرت خود را از دست بدهند، باید روی خوردن غذاهای سالم مانند بادام زمینی تمرکز کنید. به طور کلی، بادام زمینی سرشار از منگنز و فسفر است.

این مواد مغذی و سایر ویتامین های موجود در بادام زمینی استحکام استخوان ها را حفظ می کند و در نتیجه به پیری کمک می کند.

خواص بادام زمینی در اختلال نعوظ

بادام زمینی سرشار از آرژنین است. آرژنین در واقع یک آمینو اسید ضروری برای بدن است. آرژنین به طور گسترده ای به عنوان یک درمان احتمالی برای اختلال نعوظ مورد مطالعه قرار گرفته است.

تحقیقات بیشتری برای درک اینکه آیا آرژنین به تنهایی می تواند به درمان اختلال نعوظ کمک کند، مورد نیاز است. با این حال، مطالعات تایید می کنند که مصرف این اسید آمینه از طریق خوراکی در ترکیب با یک مکمل گیاهی (به نام پیکنوژنول) می تواند اختلال نعوظ را درمان کند.

  قیمت بیت کوین، امروز 14/10/12

خواص بادام زمینی برای انرژی

بادام زمینی منبع غنی پروتئین و فیبر است که به تبدیل کربوهیدرات ها به انرژی کمک می کند. محتوای پروتئین بادام زمینی حدود 25 درصد از کل کالری آن است. ترکیب فیبر و پروتئین موجود در بادام زمینی فرآیند هضم را کند می کند تا آزادسازی مداوم انرژی در بدن تسهیل شود.

فواید بادام زمینی برای علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

شواهد نشان می دهد که بادام زمینی ممکن است به درمان PCOS کمک کند. زیرا حاوی چربی های تک غیر اشباع است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی غنی از این چربی ها ممکن است به بهبود مشخصات متابولیک زنان مبتلا به PCOS کمک کند.

بادام زمینی دارای خواص آنتی اکسیدانی است

بادام زمینی سرشار از ترکیبات گیاهی و آنتی اکسیدان های زیادی است. بیشتر این ترکیبات در پوست بادام زمینی یافت می شود که باید به صورت خام مصرف شود تا از فواید کامل آن بهره مند شوید.

برخی از ترکیبات گیاهی موجود در بادام زمینی عبارتند از رسوراترول، اسید کوماریک و فیتواسترول ها که به تداخل در جذب کلسترول، ایزوفلاون ها و اسید فیتیک موجود در دانه های گیاهی کمک می کنند.

بادام زمینی دارای خواص پروتئینی است

بادام زمینی سرشار از پروتئین است که بین 22 تا 30 درصد کل کالری را شامل می شود. پروتئین به ساخت توده عضلانی کمک می کند و در عین حال سلامت استخوان ها را حفظ می کند و باعث رشد ماهیچه ها می شود.

کره بادام زمینی روی نان تست یا کراکر یک میان وعده عالی قبل از تمرین یا میان وعده بعد از ظهر است. پروتئین مورد نیاز برای رشد کودکان را می توان با بادام زمینی تامین کرد. مصرف پروتئین خوب نیز به بهبود سریعتر زخم ها کمک می کند.

خواص بادام زمینی برای پوست

طبق شواهد، خوردن بادام زمینی می تواند از پوست در برابر آفتاب سوختگی محافظت کند. ویتامین E، منیزیم و روی موجود در بادام زمینی می تواند با باکتری ها مبارزه کرده و پوست را شاداب کند. بتاکاروتن، یک آنتی اکسیدان موجود در بادام زمینی نیز می تواند به بهبود سلامت پوست کمک کند.

خواص بادام زمینی برای مو

از آنجایی که بادام زمینی حاوی تمام آمینو اسیدها و مقدار زیادی پروتئین است، می تواند مکمل غذایی خوبی برای رشد مو باشد. بادام زمینی سرشار از مواد مغذی و مغذی و سالم است.

2022-12-02 09:22:31

دیدگاهتان را بنویسید