هدیه 50 میلیونی سارقان بانک ملی برای تولد خاله

446029 253 خبر مرکزی

تحقیقات پلیسی نشان می دهد سارقان بانک ملی همان سارقانی هستند که 15 اردیبهشت ماه وارد شعبه بانک تجارت بهار شده اند اما به دلیل اینکه موفق به خاموش کردن دوربین ها و آژیرها نشده اند، سرقت ناتمام مانده است.

صبح روز دوشنبه 16 خردادماه کارکنان شعبه بانک ملی با مراجعه به محل کار، در کمال ناباوری متوجه محتویات 168 گاوصندوق این بانک شدند. با اطلاع از این خبر، کارآگاهان اداره آگاهی راهی محل شدند و تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

در بررسی ها مشخص شد سارقان بامداد 13 خرداد پس از خروج از پارکینگ وارد بانک شده و اقدام به سرقت کردند. آنها پس از بریدن در ورودی با دستگاه بادی وی وارد محوطه صندوق شدند و پس از 12 ساعت پس از سرقت 168 صندوق از بانک خارج شدند.

این در حالی است که تحقیقات پلیسی نشان می دهد اعضای باند همان سارقانی هستند که 15 اردیبهشت ماه وارد شعبه بانک تجارت بهار شده اند اما به دلیل اینکه موفق به خاموش کردن دوربین ها و آژیرها نشده اند، سرقت ناتمام مانده است.

پس از بررسی ها مشخص شد این سارقان سال گذشته نیز با سرقت از بانک قائمشهر مازندران وارد بانک شده و دیوار را تخریب و 600 میلیون تن اسکناس را به سرقت برده اند. متهمان خیلی زود دستگیر و روانه زندان شدند اما پس از تحمل چند ماه حبس با قرار وثیقه قصد سرقت از بانک ها را داشتند.

ده نفر از اعضای این باند در تهران و شهرهای اطراف و سه نفر در ترکیه دستگیر شدند. بررسی ها نشان می دهد سرکردگان این باند سه برادر با یکی از بستگانشان هستند. یکی از متهمان در جریان تحقیقات گفت: خانه ای با مدارک جعلی را در خیابان هلو شمیران به صورت موقت اجاره کرده بودیم.

  مدیرعامل فولاد مبارکه به هیات مدیره این شرکت گفت: توسعه سرمایه انسانی رکن اساسی توسعه است.

محله ای که نزدیک به دو سرقت بود و پس از تکمیل نقشه سرقت دوم به میدان برگشتیم. وسایل سرقتی را روی تخت گذاشتیم و از آنها فیلم و عکس تهیه کردیم.

وی ادامه داد: سپس به دو نمایشگاه خودرو رفتیم و 180 سکه برای خرید دو خودروی خارجی از دو نمایشگاه پرداخت کردیم که علاوه بر 180 سکه، 300 میلیون تن از این سکه های مسروقه را خرج کردیم. 250 میلیون تن بدهی هایمان را دادیم و 50 میلیون تن دیگر را به عمه هدیه تولد دادیم.

متهم جوان گفت: مقداری از طلاهای کشف شده در فرودگاه باید توسط اقوام و دوستان به عنوان طلای شخصی از کشورمان صادر می شد و مابقی با کمک یک قاچاقچی به خارج از کشور صادر می شد.

با توجه به اینکه متهمان از وسایل سرقتی عکس و فیلم تهیه کرده اند، تحقیقات در خصوص علت این مشکل ادامه دارد و بررسی شهادت مالباختگان و مقایسه آنها با اموال کشف شده چندین هفته زمان می برد.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید