هادی حجازی فر; جدی، خنده دار و متفاوت در «آمفیبیا»

451652 918 خبر مرکزی

مائده کاشیان| یکی از بازیگرانی که مدتی است در اکران به شهرت رسیده، هادی حجازی فر است. او در آذر 1400 به عنوان نویسنده و بازیگر فیلم آتابای نیکی کریمی به سینما آمد و سپس در فیلم های نوروزی به عنوان کارگردان، نویسنده و بازیگر با جایگاه مهدی ظاهر شد.

حجازی فر یک هفته پیش با «آتابای» به سینمای آنلاین فیلمو آمد و از دوشنبه هفته جاری نیز با «مقام مهدی» در شبکه تلویزیونی بایون پلاس دیده شد. این بازیگر از اواسط تیرماه پیتوک سید مجید صالحی را روی اکران می گذارد و با فیلم دوزیستان به کارگردانی برزو نیک نژاد نیز راهی سینماها شده است.

اکران این فیلم از 28 مرداد آغاز می شود و به این ترتیب حجازی فر حضور خود در تئاتر را با دوزیست گسترش خواهد داد. هادی حجازی فر از اکران «اطبایی» تا اکران مردادماه «دوزیست» در پست های مختلف به عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر توانایی خود را ثابت کرده و ماه های پر از موفقیتی را پشت سر گذاشته است.

به مناسبت اکران آنلاین فیلم نیکی کریمی و اولین ساخته حجازی فر و همچنین نمایش «دوزیست» که به زودی پخش می شود، مروری کردیم بر آنچه که در این مدت برای او آمده و احتمال دارد اتفاق بیفتد.

نویسنده و بازیگر خوب “اطبایی”

هادی حجازی فر به طور رسمی فعالیت خود را در رشته هایی غیر از بازیگری با فیلم «اطبایی» آغاز کرد. او در اولین تلاش فیلمنامه نویسی خود از شناختی که از زادگاهش خوی داشت استفاده کرد و راوی زندگی شخصیتی به نام کاظم شد که در روستای پیرکندی شهرستان خوی زندگی می کرد. او از تجربیات خود و همکلاسی هایش در دوران دانشگاه برای توصیف این شخصیت و نشان دادن شرایطش استفاده می کند.

  خونریزی لثه؛ علل و درمان

«آتابای» موفق می شود باطن «کاظم» را نشان دهد. این شخصیت از سوی مخاطب به عنوان فردی پذیرفته می شود که شکست در رابطه عاشقانه اش، خودکشی خواهرش و وضعیت خانوادگی اش بر زندگی او تاثیر منفی گذاشته و مخاطب آن را به خوبی درک می کند.

هادی حجازی فر علاوه بر نویسنده بودن به مخاطب کمک می کند تا به عنوان بازیگر با «کاظم» همراه شود. او با نشان دادن یأس و آشفتگی درونی شخصیت خود، تصویری باورپذیر از او می سازد.

پنجمین فیلم نیکی کریمی در اکران خود حدود پنج میلیارد و 584 میلیون تومان فروخت. این فیلم در سی و هشتمین جشنواره فجر ارائه شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. آتابای کاندیدای بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین فیلمبرداری و بهترین موسیقی متن بود که اولین تلاش جدی حجازی فر در فیلمنامه نویسی و همکاری او با نیکی کریمی با واکنش های مثبتی مواجه شد.

روایتی زیبا از شهید باکری

هادی حجازی فر پس از تجربه موفق «آتابای» تصمیم گرفت اولین کار خود را به عنوان کارگردان جلوی دوربین ببرد. او در اولین تلاش خود به یک پروژه دشوار دست زد و مینی سریال عاشورا را ساخت.

حجازی فر در این مجموعه گوشه هایی از زندگی شهید مهدی باکری و همچنین فداکاری های لشکر 31 عاشورا به فرماندهی این شهید عملیات خیبر و عملیات بدر را روایت کرده است. در ابتدا پیشنهاد حضور در نسخه سینمایی این پروژه با حجازی فر مطرح شد، اما وی به شرط اینکه خودش کارگردانی فیلم را بر عهده بگیرد، تصمیم گرفت نقش شهید مهدی باکری را بازی کند.

  شرط جالب برای بخشش مادر قاتل

بدین ترتیب ساخت و بازی در موقعیت مهدی به هادی حجازی فر سپرده شد و او پس از دو سال سخت و پر زحمت این پروژه را با وجود موانع و مشکلاتی که برای ایمن سازی لوکیشن و تجهیزات لازم برای فیلم وجود داشت به پایان رساند. فیلم «وضعیت مهدی» و مینی سریال «عاشورا» ثمره تلاش او و گروهش است.

نسخه سریالی این فیلم هنوز منتشر نشده است اما حجازی فر در نسخه سینمایی این پروژه موفق شد زندگی عاشقانه و خانوادگی شهید مهدی باکری را به تصویر بکشد. او به جای یک قهرمان بلاغی و نامحتمل، یک قهرمان ملی فداکار خلق می کند. مخاطب شهید باکری را به عنوان یک شوهر و برادر صبور در زندگی خانوادگی می پذیرد و همچنین شاهد حضور فرمانده، رهبر و مردی شجاع در میدان جنگ است.

فیلم با نشان دادن دو سوی این شخصیت، مخاطب را تحت تاثیر قرار می دهد و دچار اغراق و اغراق نمی شود. «مقام مهدی» 12.587 میلیارد تومان فروخت و با استقبال مخاطبان مواجه شد. البته پخش تیزرهای سینمایی از تلویزیون نیز نقش مهمی در فروش خوب فیلم داشت.

جایزه بهترین فیلم چهلمین جشنواره فجر به موقعیت مهدی تعلق گرفت و حجازی فر نیز با این فیلم نامزد بهترین کارگردانی شد. همچنین جایزه بهترین فیلم اول را دریافت کرد.

جدی، خنده دار و متفاوت در «آمفیبیا»

فیلم دوزیستان به کارگردانی برزو نیک نژاد اوایل سال ۱۳۹۷ اکران شد و در سی و هشتمین جشنواره فجر همان سال حضور یافت. شیوع کرونا و گیشه سینماها دلیل تعویق اکران این فیلم شد.

  نکات مهم در مورد آسیب دیدگی بدون غر زدن

حالا این فیلم با یکی از نقش های متفاوت کارنامه اش از ۲۸ مرداد ماه در سینماهای اکران و هادی حجازی فر روی پرده می رود. این فیلم درباره سه دوست با بازی جواد عزتی، پیمان جمشیدی و هادی حجازی فر است که در یک گاراژ قدیمی زندگی می کنند.

ورود یک دختر به خانه آنها بر زندگی این سه دوست و روابط آنها با یکدیگر تأثیر می گذارد. هادی حجازی فر در فیلم دوزیستان نقش حمید را بازی می کند. این شخصیت شخصیت کاملا منفی ندارد بلکه فردی زیرک و سیاسی است. شخصیت او اگرچه کاملاً جدی است اما خنده دار است و رگه هایی از کمدی دارد. حجازی فر از آن دست بازیگرانی است که در نقش های جدی و در عین حال خنده دار خوب عمل می کند و در این فیلم از چهره جدی خود به خوبی استفاده کرده است.

گریم این بازیگر علاوه بر نقش هادی حجازی فر با دیگر شخصیت هایی که تاکنون بازی کرده نیز متفاوت است. او معمولا در فیلم ها و سریال ها با ریش و سبیل دیده می شود، اما چهره اش در «آمفیبیا» بدون ریش و سبیل و همچنین با کلاه گیس متفاوت است.

این فیلم در زمره بهترین آثار هادی حجازی فر نیست اما با چهره جدید و بازی خوبش در فیلم شانس خوبی برای جلب نظر مخاطبان دارد، بنابراین موفقیت حجازی فر احتمالا تا اکران دوزیستان ادامه خواهد داشت. این بار به عنوان بازیگر..

منبع: خراسان

دیدگاهتان را بنویسید