هاتگ دوباره قربانی شد. کودک 7 ساله غرق شد

دژار روستای کلبر چابهار گفت: کودک 7 ساله حین بازی در اطراف کلبه روستا به داخل آب سقوط کرد و پس از غرق شدن جان خود را از دست داد.

خان محمد بلوچی گفت: کودک هفت ساله حین بازی در اطراف هوتگ در روستای کلبر روستای نگور مرکز دشتیاری به داخل آب سقوط کرد و پس از غرق شدن جان خود را از دست داد.

دهیار روستای کلبر افزود: این دانش آموز کلاس اولی به هویت «عبدالله افراز» برای بازی و شنا به همراه سایر کودکان روستا به هوتگ رفته که ناگهان به داخل آب لیز خورده و پس از غرق شدن در آب هوتگ غرق می شود.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد فرزندان عبدالله دیر متوجه غرق شدن وی شده و جان خود را از دست داده اند که برای نجات وی اقدام شده است.

این هفتمین نفر است که امسال در منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان بر اثر غرق شدن در آب هوتگ جان خود را از دست می دهد. هوتک یا هوتک گودال‌های مصنوعی طبیعی یا معمولاً بزرگی هستند که روستاییان جنوب سیستان و بلوچستان از آن برای جمع‌آوری آب باران و استفاده از آن در تمام طول سال استفاده می‌کنند.

کمبود شدید امکانات بازی و سرگرمی برای کودکان در بلوچستان و گرمای بیش از حد فضای کودکان منجر به بازی و شنا در نقاط داغ می شود که هر ساله تعدادی قربانی به همراه دارد.

  دلم برای بچه هایم می سوزد پایگاه خبری افکارنیوز

دیدگاهتان را بنویسید