نیاز به خدمات رسانی به شهروندان حتی در شرایط کرونایی

علیرضا زاکانی ، شهردار تهران – عصر چهارشنبه 24 شهریور 1400 – در نشستی با روسا و مدیران سازمان ها و شرکت های مرتبط با شهرداری تهران ، گفت: این جلسه آخرین جلسه از سری جلسات با مدیران شهرداری و تقریباً در تمام سطوح حکومتی صورت گرفت. در این جلسات ارائه راه و انتقال تجربه برای برون رفت از مشکلات و ایجاد شرایط بهتر بسیار مهم است.
وی افزود: در مثلث شهر ، شهروند و شهرداری ، وضعیت شهر خوب نیست ، اما تحریک کننده ترین آن عدم هویت ، تبعیض و فاصله بین شمال و جنوب است. شهر در شرایط کنونی شهروندان را زیبا نمی کند. آنها ناراضی هستند و سرمایه اجتماعی ما کمتر از هر زمان دیگری در جریان انقلاب است و شهرداری باید سهم خود را در این زمینه به همراه سایر نهادها بپذیرد.
شهردار تهران ادامه داد: شهرداری مرفه برای تبدیل شدن به یک نهاد خدمات اجتماعی درد جدی است و این موضوع نیاز به تغییر چشمگیری دارد. آنچه باید در آینده دیده شود این است که شرایط را در جهت ایجاد الگو قرار دهیم و اگر به فرموده مقام معظم رهبری این کار را انجام دهیم ، نماد اثرگذاری نظام اسلامی را ثابت کرده ایم.
زاکانی افزود: به این ترتیب شهرداری به سطح بالایی از کارایی و خدمات می رسد و مردم راضی می شوند و شهر شرایط زندگی ، آسایش و رفاه را پیدا می کند و می تواند پیشرفت جدی داشته باشد ، نماد و نماینده کشور باشد حتی خارج از کشور.. “نگاه داشتن.
وی تأکید کرد: “اولین خط تلاش این است که آینده مطلوب و چشم انداز مناسب را به خوبی تعریف کنیم و برنامه های عملیاتی دقیق را استخراج کنیم و با شناسایی افراد و نخبگان ، اوضاع را به سمتی ببریم که بتوانیم از همه بهتر باشیم. “از ظرفیت برای تحقق این آینده دلخواه استفاده کنید.
شهردار تهران افزود: ما باید از ظرفیت دولت و دولت ، قوای سه گانه و نهادهای دولت و دولت برای چشم اندازی به این آینده مطلوب بگوییم و بدون آن تجمع مشکلات حل نشود به عنوان مثال ، در 7 خط مترو موجود ، علاوه بر 23 ایستگاه ، حداقل 60 هزار میلیارد تومان برای خرید واگن می خواهیم و 364 واگن موجود نیز منسوخ شده و بیش از دو سوم آنها نیاز به تعمیر دارند.
زاکانی گفت: 10 سال است که دولت سهم خود در اتوبوس ها و مترو را پرداخت نکرده است و بررسی درخواست های شهرداری از سوی دولت نشان می دهد که بدهی های دولت در حال جهش است. به عنوان مثال ، ما با وزارت نفت مذاکره کردیم و پیشنهاد دادیم ، در صورت عدم امکان پرداخت ، آن را تمیز کنیم تا بتوانیم از این امکانات استفاده کنیم. در واقع این موسسات باید سهم سرمایه خود را پرداخت کنند و علاوه بر تعهدات قانونی خود ، این همکاری باید از قانون فراتر رود.
وی یادآور شد: خط بعدی حضور جدی افراد روی صحنه برای تغییر است و بدون افراد قطعا در این کار شکست می خوریم. برای تکمیل خطوط باقیمانده مترو به 180 هزار میلیارد تن اعتبار نیاز است و این موضوع نیازمند اراده ، فکر ، ذهن و خلاقیت مردم است و شهر باید بر اساس توانایی افراد اداره شود. اما مردم اعتماد ندارند و در سالهای اخیر روابط خوبی با شهرداری نداشته اند و ما وظیفه داریم این ضعف و کاستی را جبران کرده و با خدمات ، خدمات و ایثار اعتماد آنها را جلب کنیم.

  نرخ روز دلار، یورو، طلا و سکه امروز چهارشنبه 28 مهر 1400

شهردار تهران گفت: نکته دیگر بحث یکپارچه مبتنی بر فناوری برای دیدن شهر و ساخت شهر هوشمند است. اگر تصمیم داریم مترو بسازیم ، باید بلیط 20000 تن آن را در نظر بگیریم. در حال حاضر از 6000 تن محاسبه شده ، 2000 تن سهم ما و 2000 تن سهم مردم است و دولت سهم خود را پرداخت نکرده است. در این وضعیت ، ما مترو بیشتری نخواهیم داشت و باید خریدهای استراتژیک انجام دهیم تا بتوانیم ساخت مترو را از امکانات مردم و بخش خصوصی توسعه دهیم. در حقیقت ، مردم باید سهم خود را پرداخت کنند و بقیه را از طریق خریدهای استراتژیک انجام دهند.
وی می گوید: “در یک شهر هوشمند ، ثروتمندان باید سهم خود را که طبیعتاً بیشتر است ، بدهند و افراد نیازمند حتی سهم ناچیز خود را نیز پرداخت نمی کنند.” در واقع ، شهر باید بر اساس الزامات اداره شود ، نه به طور یکنواخت ، و این با هوشمندی امکان پذیر است و با هوشمندسازی خریدهای استراتژیک ، به ارائه خدمات واقعی تبدیل می شود.
زاکانی یادآور شد: هوش یک امر اجباری است و به این معنی است که ما می توانیم ظرفیت فناوری و نخبگان را به هم متصل کرده و یک شهر هوشمند بسازیم. اگر می خواهیم هر یک از این سطوح را شروع کنیم ، باید نقطه شروع شهرداری را ترک کنیم و باید به روح و جسم شهر توجه کنیم. در واقع اگر تغییرات فیزیکی در شهر ایجاد نشود ، شهر دچار عقب ماندگی می شود و این ضروری است ، اما در وهله اول نیاز به تغییر نرم افزاری در فرهنگ و جامعه دارد.

  شکایت از دوست همسر در مورد تجاوز جنسی

وی توضیح داد: ما شهر را برای شهروندان می خواهیم و با این تأکید 21000 معتاد به مواد مخدر در شهر وجود دارد و حتی یکی از آنها برای ما مایه ننگ است.
شهردار تهران گفت: در برنامه های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت که تعیین شده است ، برای این چارچوب های ذکر شده همه نمایندگان موظفند برنامه های خود را ارائه دهند تا شرایط کمی و کیفی برای اجرای این طرح در ابتدا اقدامات جدی را برای تهیه سند مورد نظر انجام خواهیم داد و این کار با کارگروه های مختلف آغاز شد.
زاکانی افزود: اولین وظیفه ما حفظ شهر است. ما باید در ارائه خدمات در شهر پیشتاز باشیم به گونه ای که در موضوعاتی مانند زباله ، فضای سبز ، نظافت شهر و خدمات شهری در چند ماه اول گام های جدی برداشته و دوره های ویژه ای را برای افزایش خدمات ارائه دهیم. نکته دیگر مربوط به خدمات اجتماعی است و شهرداری باید مرکز همه فرصت های مختلف باشد و ظاهر شهر را در موضوعاتی مانند کودکان کار و معتادان تغییر دهد.
وی گفت: قسمت سوم جنبه فرهنگی و تبلیغاتی دارد ، بنابراین اگر شهر به ما نظم ، نظم و آرامش بدهد ، تحمل می شود ، این به این دلیل است که جامعه از هم می پاشد و می میرد و ما باید تهران را احیا کنیم و حقوق خود را پرداخت کنیم. در این نگرش سهیم باشید

شهردار تهران تاکید کرد: پنجمین خط تلاش به سمت تاج است ، ما باید خدمات و ظرفیت شهرداری را در بخشهای مختلف به هم متصل کنیم و به خود خدمت کرده و با ایجاد پایگاه خدمات سطح کار خود را تضمین کنیم.
وی با بیان اینکه اشتباه دولت قبل این بود که تمام مسئولیت تاج را به وزارت بهداشت واگذار کرد ، تصریح کرد: سلامت بخشی از مشکل تاج است و واکسن ها بخشی از سلامت است. در واقع ، دولت به تنهایی نمی تواند به همه جنبه های این موضوع رسیدگی کند و ما نیازمند خدمات و توجه اجتماعی برای آسیب دیدگان این موضوع هستیم. سپس برای احیای شهر به خدمات فاصله گذاری اجتماعی نیاز داریم نه تعطیل کردن آن. ما باید بتوانیم با ایجاد شرایط ویژه برای خدمات مناسب و فاصله اجتماعی مناسب ، امور و خدمات مختلف در شهر مانند سینما و مدارس را ادامه دهیم.

  حامد لاک از پرسپولیس اخراج شد؟

دیدگاهتان را بنویسید