نکاتی برای ارتقای ایمنی خودروهای ایرانی به بهانه عکس محبوب

عکس دریافتی در کانال های تلگرامی تصادف تویوتا کرولا 2018 با شاهین را نشان می دهد. این حادثه در خیابان های تهران رخ داد. یک طرف ماجرا یکی از محبوب ترین، استانداردترین و پرکاربردترین خودروهای دنیاست و طرف دیگر محصول جدید و نوظهور سایپا.

نکاتی برای ارتقای ایمنی خودروهای ایرانی به بهانه عکس محبوب

عکسی که در کانال های تلگرامی دریافت شده نشان می دهد یک تویوتا کرولا ۲۰۱۸ در حال برخورد با یک شاهین است. این حادثه در خیابان های تهران رخ داد. یک طرف ماجرا یکی از محبوب ترین، استانداردترین و پرکاربردترین خودروهای دنیاست و طرف دیگر محصول جدید و نوظهور سایپا. تویوتا به پشت شاهین زد. و نتیجه؟ جلوی تویوتا به شدت آسیب دیده است و به نظر می رسد نیاز به تعویض کاپوت و چراغ های جلو باشد، اما قسمت عقب فالکون تقریبا چیزی نمی گوید. به نظر می رسد این خرافات مضحک در مورد خطرناک بودن خودروهای ایرانی کم کم باید فراموش شود. موضوع ایمنی خودرو الزاماً در مقوله استحکام خلاصه نمی شود و سایر پارامترها نیز موثر است، اما در هر صورت استفاده سایپا از بدنه فولادی پرمقاوم خود در ساخت تیرآهن، راحتی و اطمینان سرنشینان را افزایش داده است. اما این تصویر همان قدرتی را نشان می دهد که در نسل جدید خودروهای ایرانی مشاهده می شود. اما ایمنی فقط فولاد نیست. شاید به همین دلیل بود که سایپا جرأت کرد شاهین را به تست ایمنی یوروکاپ بفرستد. در این مرکز شاهین ایرانی موفق به شرکت در آزمون شد آراستانداردهای 95 ECE سربلند بیرون بیایید و برای ایمنی 3 ستاره بگیرید. این سه ستاره حتی مجوز عرضه خودرو در بازار اروپا را نیز دارند. این را گفتیم تا اهمیت این آزمون را بهتر درک کنیم. در تست تصادف 95ECE R در حالی که ماشین ثابت است، وزن بدنه متحرک 950 کیلوگرم است.MDB EEVCکیلوگرم =950) با سرعت 50 کیلومتر در ساعت با زاویه 90 درجه به کنار خودرو برخورد می کند. بسته تست یوروکاپ باز شدن به موقع و صحیح کیسه های هوا، حفظ تعادل، نگهداری اتصالات و جوش ها و ده ها پارامتر دیگر را ارزیابی می کند. به عنوان مثال، برای آزمایش یک کیسه هوا، شاهین با سرعت 56 کیلومتر در ساعت در صورت تصادف، 100٪ چهره به چهره ارزیابی شد. در حال حاضر، تارا و فالکون هر دو خودروهای ایمن هستند، اما تست یوروکاپ به ما این امکان را می دهد که فالکون را از نظر ایمنی بهتر از تارا بدانیم. احتمالا ایمن ترین ماشین خانگی.

  «جنایت» نتیجه «خیانت»!

ما نمی خواهیم اغراق کنیم. خودروسازان ایرانی هنوز راه درازی در پیش دارند تا سرنشینان نهایی را طی کنند، اما آن جوک های قدیمی که به خودروهای آهنی، گشاد و بدون کاغذ ایرانی می گفتند، به جوک های زشت و خاطره انگیزی تبدیل شده اند. تصویر این حادثه، تصویر تنه محکم شاهین در هنگام ضربه محکم و سنگین کرولای ژاپنی گواه این گفته است. پس لطفا هر جا این جوک ها و طعنه ها را دیدید امتحان نکنید. زشته!

زمان اخبار

دیدگاهتان را بنویسید