نوک قطبی به اسکوچیچ: پوستی ضخیم داشته باشید

افشین گاتبی برای برگزاری بازی های دوستانه و شکست تیم ملی حریف الجزایر او گفت: احساس می کنم برد و باخت در یک بازی دوستانه مهم نیست. مهم تجربه ای است که بازیکنان در یک بازی دوستانه به دست می آورند. مقابل الجزایر خوب بازی نکردیم و نتیجه خوبی هم نگرفتیم. ساختار فردی و تمرکز بازیکنان اصلا خوب نبود. این دیدار برای مربی، کادر فنی و بازیکنان حائز اهمیت بود چرا که آنها پس از طی مسافتی طولانی موفق به انجام یک مسابقه شدند.

وی ادامه داد: باید منطقی و آرام عمل کنیم و به فکر باشیم. تلاش می کنیم تا 5 ماه باقی مانده از مربی، تدارکات و بازیکنان حمایت کنیم.

سرمربی سابق تیم ملی ایران گفت: دفاع ایران از خط حمله شروع می شود و بازیکنان هجومی ما باید خیلی نزدیک به هم بازی کنند و سعی کنند فضای بازی را بسته کنند. در این شرایط بازیکنان حریف به سختی می توانند توپ را به خط هافبک و هافبک ها بیاورند.

وی ادامه داد: نکته مهم دیگر این است که وقتی توپ به پشت خط حمله یا هافبک می رسد همه بازیکنان باید فاصله ها را کم کنند و اصلا به حریف فضا ندهند.

افشین گاتبی تاکید کرد: ببینید تیم ملی آمریکا بازی های دوستانه سختی انجام داد، تیم ملی انگلیس با آلمان و ایتالیا بازی کرد و تیم ملی ولز دو بار مقابل هلند بازی کرد و متاسفانه نتوانستیم بازی دوستانه انجام دهیم. ما فقط می توانستیم با تیم دوم الجزایر بازی کنیم.

نوک قطبی به اسکوچیچ: پوستی ضخیم داشته باشید

وی ادامه داد: دیگر نمی توان در مورد آن صحبت کرد زیرا به گذشته مربوط می شود. ما باید به آینده نگاه کنیم. قبل از جام جهانی می توانیم 2 بازی دوستانه داشته باشیم. باید تلاش کنیم تا بازی های خوبی را با تیم های قدرتمند انجام دهیم تا نقاط ضعف خود را نشان دهیم.

  تولید واکسن گیاهی کرونا

سرمربی اسبق تیم ملی ایران خطاب به اردوی قطر گفت: وقتی کار سخت است باید آنچه از دستتان بر می آید انجام دهید. بعد از لغو بازی با کانادا، همه خوب کار کردند تا حداقل یک اردو و یک بازی دوستانه برگزار شود.

وی ادامه داد: می دانستیم تیم ملی ایران به جام جهانی می رود و می توانستیم خیلی زودتر این مسائل را حل کنیم. می توانستیم بازی های دوستانه و اردوهای بهتری انجام دهیم. من فکر می کنم قطر خانه دوم بازیکنان ما است. فکر می کنم اردوی قطر و بازی دوستانه برای ما مناسب بود.

افشین گاتبی درباره هوای گرم قطر نیز گفت: وقتی چند گزینه دارید می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید اما وقتی یکی یکی است باید همان گزینه را انتخاب کنید.

در نهایت او به اسکوچیچ پیشنهاد داد و گفت: او باید پوست کلفت باشد. آنها باید محکم بایستند و سخت کار کنند. او نباید به صداهای اطراف توجه کند، زیرا اگر تمرکزش از بین برود نمی تواند موفق شود.

دیدگاهتان را بنویسید