نوسانات قیمت دلار در بازار

روز گذشته انتشار اخبار مثبت از مسکو روند بازار ارز را تغییر داد و قیمت دلار در آخرین جلسه معاملاتی دیروز کاهش یافت.

شاخص ارز در 2 هفته گذشته در روزهای پایانی سال از کریدور خارج نشده است. خبر تعلیق مذاکرات هسته ای در وین را جوزف بورل هماهنگ کننده اروپایی این نشست ها روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه اعلام کرد که در نتیجه آن بازار ارز شوک صعودی دیگری را تجربه کرد.

اما در اولین روز هفته جاری با سیگنال های مثبت مبنی بر موقتی بودن این توقف، قیمت دلار در روزهای اخیر به کریدور خود بازگشت، یعنی. سطح کف از 25650 تا سقف از 26450 تومان و در این محدوده قیمت در نوسان است.

این در حالی است که روز گذشته با افزایش تقاضا برای دلار در پایان سال، نرخ این ارز موفق شد 300 تومان نسبت به روز دوشنبه افزایش یابد و از کریدور مقاومتی کریدور عبور کند. این تقاطع نیز مانند دیگر تلاش های دلار برای افزایش قیمت در ساعات پایانی بازار دیروز بی نتیجه ماند و شاخص نرخ ارز به کریدور محبوب روزهای اخیر خود بازگشت.

تحلیلگران سیاسی و اقتصادی بازار ارز تهران، خبر مهم منتشر شده از سوی سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر «دریافت تضمین کتبی از سوی آمریکا برای همکاری در چارچوب برجام» را دلیل اصلی شکست روند افزایشی دیروز می دانند. دلار

بر اساس محاسبات تحلیلگران ارزی و انتخاب میانگین کریدور که به عنوان قیمت نهایی در زمستان 1400 نشان داده شده است، شاخص بازده زمستانی اسکناس آمریکا معادل منفی 13.43 است که نشان می دهد اسکناس دلار مکان مناسبی برای سرمایه گذاری نیست. در فعالان بازار تهران به مدت 3 ماه. نه به این زودی. دلار در پایان روز گذشته در نهایت به 26450 تن رسید.

  عکس/ عروسک مهمان جدید ایرج طهماسب

دیروز سه شنبه 24 اسفند پس از تلاش های بی ثمر فراوان در روزهای اخیر، بالاخره دلار توانست از مرز 26 هزار و 450 تومان عبور کند و وارد پله ششم کانال 26 هزار تومانی شود. این روند صعودی جدید از ابتدای ساعات بازار دیروز آغاز شد.

به نحوی که معاملات صبح دیروز با اختلاف قیمت 50 تنی نسبت به قیمت روز دوشنبه و در سطح قیمتی 26 هزار و 350 تنی انجام شد. نرخ ارز در طول روز باز هم افزایش یافت و معاملات دلار در بازار تهران ظهر سه شنبه در نزدیکی مرز مقاومتی 26 هزار و 450 تنی انجام شد.

آن سرعت شب گذشته از این هم فراتر رفت و وارد پله ششم کانال 26 هزار تومانی شد. اما در پایان روز، دلار با افت 200 تومانی به پله چهارم کانال 26 هزار تومانی بازگشت که در نتیجه انتشار اخبار مثبت سیاسی رخ داد.

در نهایت در پایان ساعات دیروز بازار، دلار با 150 تومان افزایش از نرخ روز دوشنبه به 26 هزار و 450 تومان رسید.

تحلیلگران و کارشناسان ارزی بازار تهران با اشاره به ثبات نسبی نرخ دلار در اسفندماه امسال و افزایش قیمت ها که روز گذشته در بازار ارز مشاهده شد، این روند صعودی را ناشی از فشار خرید در طول سال – پایانی می دانند. تقاضا .

آنها همچنین معتقدند با توجه به کاهش انتظارات مردم از آینده ارز، تقاضای دلار دیروز قدرت تثبیت نرخ ارز در خارج از کریدور را نداشت. دیگر تحلیلگران سیاسی و اقتصادی بازار ارز تهران، اظهار نظر وزیر امور خارجه روسیه را «ضمانت همکاری آمریکا» به عنوان عاملی بسیار مهم و تأثیرگذار در شکست روند افزایشی روز گذشته دلار و احتمال دستیابی به توافق هسته ای دانستند. این سال

  در چنین دنیای پرتلاطمی، چگونه می توانیم صحبت کنیم تا دیگران به حرف ما گوش دهند؟

بر اساس مطالعات قبلی و نظرات اکثریت تحلیلگران بازار ارز در تهران، در صورت تحقق و احیای توافق بازار ارز، شوک نزولی دیگری را تجربه خواهد کرد. هر قطعه سکه امامی روز گذشته در بازار با 30 هزار تن کاهش نسبت به روز دوشنبه 12 میلیون و 450 هزار تنی معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید