نوسانات قیمت دلار در بازار

قیمت دلار در یک کریدور دو هفته ای در نوسان است. بررسی آمارها نشان می دهد که حضور شاخص بازار ارز در محدوده حمایتی 27 هزار و 500 تن تا سقف مقاومتی 28 هزار و 300 تنی به 13 روز رسید.

کارشناسان بازار ارز این محدوده قیمتی را کریدور محبوب امروز بازار و سیاستمداران برای ارزش گذاری دلار می دانند. قیمت اسکناس آمریکایی در تعطیلات هفته گذشته به 28 هزار تن رسید. هفته گذشته برای شاخص بازار ارز پر نوسان بود.

در روزهای ابتدایی هفته جاری، دلار دوباره وارد کانال 28 هزار تومانی شد و احتمال افزایش قیمت این ارز تا پایان هفته توسط تحلیلگران را افزایش داد.

اما با گذشت روزهای هفته و ادامه حضور دلار در محدوده 27500 تا 28300 آن فرصت ها از بین رفت و زمزمه هایی مبنی بر ثبات دلار در محدوده جدید از سوی تحلیلگران مطرح شد. در اواسط هفته گذشته روند روزهای ابتدایی ادامه یافت و سطح قیمت این ارز در بازار آزاد روز سه شنبه هفته گذشته به 28050 حجم رسید و در نهایت با روزهای پایانی هفته، قیمت دلار برای تثبیت قیمت ابراز تمایل کرد. نرخ ارز کریدور جدید

بر اساس بررسی های آماری، دلار در هفته گذشته با حداکثر نوسان 250 تنی در بازه زمانی 7 روزه هفته، نوسان کم داشته است.

کریدور محبوب در بازار ارز

تحلیلگران و کارشناسان بازار ارز نیز نگاهی به روند قیمت دلار در هفته گذشته داشتند و معتقدند نرخ فعلی ممکن است قیمت مناسبی برای ثبات نسبی دلار باشد.

این افراد همچنین به عدم تمایل بازار برای افزایش بیشتر نرخ ارز و حضور 13 روزه نرخ ارز در بازه زمانی پیشنهادی اشاره می کنند و در حال حاضر نرخ تعادلی بازار در مرز دو کانال مذکور قرار دارد.

  تجاوز دوقلو به دختر جوانی در خانه ای اجاره ای

این افراد همچنین رقم 27 هزار و 500 تن را حداقل حمایت و رقم 28 هزار و 300 را سقف جدید مقاومت دلار در بازار آزاد تهران می دانند.

با این حال، دیگر تحلیلگران بازار ارز در تهران با اشاره به بی میلی مذاکره کنندگان هسته ای با ایران و 1+5 برای تمدید مذاکرات، احتمال دستیابی به توافق جدیدی در هفته های آینده را بیشتر می دانند. در همین راستا معتقدند در صورت انتشار اخبار حاوی امنیت از ستاد مذاکرات هسته ای در مورد دلار، وی از خواب 13 روزه خود بیدار خواهد شد و حرکت های صعودی یا نزولی جدیدی از خود نشان خواهد داد.

این افراد حضور مستمر قیمت اسکناس های آمریکایی در کریدور مذکور را تنها به دلیل مصون ماندن فضای رسانه ای مذاکرات هسته ای می دانند.

در نهایت قیمت اسکناس آمریکا در روز پنجشنبه هفته گذشته با کاهش 200 تنی نسبت به قیمت روز چهارشنبه به 28 هزار تن رسید. پیش بینی تحلیلگران بازار برای دلار در روزهای ابتدایی هفته آینده نیز در محدوده قیمتی 27 هزار و 950 تا 28 هزار و 150 تن بود.

سکه امامی نیز در روزهای پایانی هفته گذشته روند رو به رشد خود را متوقف کرد و با 150 میلیون تن کاهش نسبت به نرخ روز چهارشنبه هفته گذشته در 12 میلیون و 400 هزار تن معامله شد.

دیدگاهتان را بنویسید