نوسانات بازار ارز، کاهش دوباره قیمت دلار

کاهش تجارت و سکوت خبری در فضای مذاکره، حرکت دلار را متوقف کرد. کف و سقف های موقت برای نرخ اسکناس های آمریکایی طراحی شده است.

بازار ارز تهران همچنان بین 27 هزار و 750 تا 28 هزار و 350 تن در نوسان است. معامله گران ارز تهران در انتظار انتشار اخبار جدیدی از مذاکرات هسته ای از معاملات خود منصرف شدند. دلار در روز چهارشنبه با 27950 حجم معامله شد.

دلارهای آخر هفته آرام

دیروز چهارشنبه 22 دی ماه، بازار ارز تهران در محرمانگی مبادلات تحرک خاصی نداشت. نرخ دلار در بازار آزاد ارز تهران که روز سه شنبه از کانال 27 هزار تومانی خارج شد و روز سه شنبه در کانال 28 هزار تومانی معامله شد، روز چهارشنبه به روند صعودی خود ادامه نداد و با اندکی تردید به پایان رسید.

تحلیلگران ارزی این رکود در تجارت را نتیجه یکپارچگی اخبار سیاسی پیرامون مذاکرات هسته ای وین و کاهش مبادلات ارزی می دانند و تا زمان انتشار اخبار هسته ای وین، احتمال دارد دلار بین 27750 تا 28350 تن در نوسان باشد. صحبت ها بیرون آمد

اما تحلیلگران دیگر، با اشاره به سیگنال منفی ضعیف تیم مذاکره کننده فرانسوی، معتقدند احتمال حرکت صعودی، هرچند اندک، در آخر هفته وجود دارد.

دیروز، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه گفت که مذاکرات در وین به کندی پیش می رود و گفت که هنوز تا پایان مذاکرات و احیای شورای امنیت سازمان ملل فاصله زیادی دارد. کارشناسان بازار این سیگنال منفی را دست کم گرفتند و بر این باورند که تأثیر آن بر بازار اندک اما ناچیز است.

  ساده ترین دستور تهیه سالاد ماکارونی

شنیده ها از هسته مرکزی بازار ارز حاکی از آن است که اگرچه تعداد خریداران کم است، اما همچنان تعداد خریداران بیشتر از تعداد فروشندگان است.

بررسی بازار ارز در روز چهارشنبه به این نتیجه رسید که روند نزولی هیجانی قیمت ها هم اکنون متوقف شده و بازار در تلاش است تا قیمت ها را به طور نسبی تثبیت کند. به گفته برخی کارشناسان، این ثبات موقت می تواند برای بازارساز بسیار مفید باشد.

این افراد با اشاره به تمایل بازارسازان به کاهش نرخ ارز در بازار تهران، معتقدند این تثبیت موقت نرخ دلار در حدود 28 هزار تن می تواند در راستای سیاست های کاهش نرخ ارز بسیار مفید باشد و می تواند هماهنگی عرضه و تقاضای بازار

با این حال باید دید در روزهای آینده در صورت انتشار مجدد خبری از دل مذاکرات بازار ارز و اینکه نمودار قیمت دلار به کجا می رسد.

سرانجام در آخرین ساعات روز چهارشنبه 22 دی ماه، نرخ اسکناس آمریکا با 250 تومان کاهش به 27 هزار و 950 تومان رسید. پیش بینی نرخ ارز در روزهای پایانی هفته جاری نیز با نوسان جزئی حول و حوش رقم 28 هزار و 100 جلد ارائه شد.

سکه بهار آزادی که روز سه شنبه روند نزولی خود را متوقف کرد و حدود 12 میلیون و 500 هزار تن معامله شد، در این رقم متوقف شد و به روند نزولی خود ادامه داد. روز چهارشنبه 22 دی ماه سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران با 150 هزار تن کاهش نسبت به 12 میلیون و 350 هزار تن در روز سه شنبه در بازار تهران معامله شد.

  آیا روند کرونا در کشور کاهش می یابد؟

دیدگاهتان را بنویسید