نقش ساعت برای یک خانه زیبا

نقش ساعت در تزیین منازل، ادارات، ساختمان های قدیمی و جدید همواره در زمان تجلی یافته است. به خصوص ساعت دیواری می تواند نقش بسیار مهمی در دکوراسیون طراحی داخلی منازل مسکونی داشته باشد. بنابراین، اگر می خواهید در خانه خود تأثیر خوبی بگذارید، می توانید از ساعت استفاده کنید. در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده از ساعت در دکوراسیون منزل آورده شده است.

کدام دیوار؟

نکته اصلی برای نصب ساعت دیواری در اتاق، نمای کامل آن از تمامی نقاط و زوایا در این اتاق است. به عنوان مثال، پشتی مبل را می توان برای مناسب ترین مکان برای ساعت دیواری در اتاق نشیمن ارائه داد.

اما گزینه دیگر برای قرار دادن ساعت دیواری در اتاق نشیمن فضای بالای شومینه است. از آنجایی که شومینه یک نقطه کانونی محسوب می شود، نصب ساعت دیواری بر روی آن نه تنها ظاهر شومینه را تکمیل می کند، بلکه جلوه بیشتری به دکوراسیون داخلی شما می دهد.

ارتفاع مناسب

ساعت

برای زیبایی بصری بهتر است ساعت را در ارتفاع 50-70٪ بالای دیوار نصب کنید. با این حال، این عدد می تواند بسته به ارتفاع دیوار شما و همچنین اندازه ساعت متفاوت باشد.

به طور کلی ارتفاع مناسب برای نصب ساعت دیواری باید به گونه ای باشد که مرکز ساعت با فردی با قد متوسط ​​هم سطح چشم باشد. نصب ساعت دیواری در ارتفاعات بالاتر یا پایین تر از حالت استاندارد خارج است و تاثیر منفی بر دکوراسیون شما خواهد داشت. مرکز ساعت از سطح زمین حدود 152 تا 156 سانتی متر است.

  قیمت روز خودروهای ایران خودرو امروز سه شنبه 18 آبان 1400

زمان و آرامش

معمولا ساعت ها در خانه در جایی نصب می شوند که از هر گوشه خانه قابل مشاهده باشد. برای این منظور می توانید از ساعت های سقفی استفاده کنید، این ساعت ها مکانیزم خاصی دارند و از دو طرف قابل مشاهده هستند.

در نظر داشته باشید که اولویت نصب ساعت در حالت نمایان است، اما اگر به صدای عقربه های ساعت حساس هستید، می توانند ساعت خود را در ترافیک کمتری نصب کنند و راه حل بهتر دیگر برای آنها استفاده از ساعت های دیجیتال است.

دیدگاهتان را بنویسید