نقشه راه دولت بایدن برای عادی سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی

سایت آمریکایی- صهیونیستی اکسیوس روز چهارشنبه به وقت محلی در گزارشی از سفر مناطق مقابل جو بایدن رئيس جمهور آمریکا او نوشت و اهمیت آن این است که بایدن می خواهد پیشرفت روابط بین آنها را نشان دهد اسرائيل و جهان عرب مانند دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ کمک می کند.

رسانه های آمریکایی-اسرائیلی به نقل از منابع ناشناس گزارش دادند که کاخ سفید هفته گذشته با کارشناسان اندیشکده آمریکایی در مورد سفر بایدن به منطقه دیدار کرد و در مورد “نقشه راه عادی سازی” بدون اظهار نظر صحبت کرد. بیشتر بلند کرد.

به گفته این منابع، کاخ سفید در این نشست گفته است که قبل از سفر بایدن توافقی صورت نگیرد. اما آنها بر روی نقشه راه کار می کنند و رئیس جمهور با رهبران رژیم های اسرائیل و سعودی گفتگو خواهد کرد.

به نقل از اکسیوس، کاخ سفید بر این باور است که هرگونه نقشه راه برای عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان زمان می برد و فرآیندی طولانی خواهد بود. منبع دیگری گفت که این استراتژی یک رویکرد گام به گام خواهد بود.

یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که انتظار پیشرفت زیادی در عادی سازی روابط با عربستان سعودی در سفر بایدن نداشته باشد، اما تاکید کرد که توافق در مورد عبور خطوط هوایی اسرائیل از حریم هوایی عربستان برای هند و چین بسیار مهم است. نزدیک است.

کاخ سفید سفر رئیس جمهور آمریکا به اراضی اشغالی، کرانه باختری و عربستان سعودی در 15 ژوئن را تایید کرد و اعلام کرد که این سفر 13 تا 16 جولای (22 تا 25 ژوئیه) خواهد بود. سفری که قبل از اعلام رسمی با موجی از انتقادات مواجه شد و نشانه ای از ناامیدی دولت بایدن تلقی شد.

  طرز تهیه حلیم بادمجان; ترفندی برای کش دادن این غذای خوشمزه

در آستانه سفر جو بایدن به منطقه، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در آستانه سفر جو بایدن به منطقه به رایزنی های خود با نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره مسائل منطقه ای و نفوذ منطقه ای ایران ادامه داد.

رژیم صهیونیستی در سال 2020 با برخی از دولت‌های عربی منطقه قرارداد سازش امضا کرد که به گفته تحلیل‌گران سیاسی مبتنی بر این رژیم است که به دنبال اختلاف افکنی بین کشورهای منطقه و ایجاد بی‌ثباتی و بی‌ثباتی در منطقه است.

نقشه راه دولت بایدن برای عادی سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی

به گزارش ایرنا، از زمان تأسیس رژیم جعلی صهیونیستی که مبتنی بر اشغال، ترور، ترور و تجاوز به مردم منطقه به ویژه ملت های عرب است، این رژیم تلاش کرده خود را به عنوان بخشی از منطقه معرفی کند، اما این استراتژی صهیونیست ها همیشه خنثی شده است، مقاومت کشورها و ملت های مسلمان و در طول سالیان متمادی به مبارزه علیه این رژیم ادامه می دهند.

بر اساس گزارش های سازمان ملل، رژیم صهیونیستی تنها در سال 2021 341 فلسطینی را به شهادت رساند و 17893 فلسطینی را مجروح کرد. تنها در سال 2021، 86 کودک فلسطینی کشته شدند که بالاترین رقم از سال 2014 است.

در رویکرد سازش، توافق سازش بین امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی در ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ با حضور دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا رسما امضا شد و دو کشور کوچک عربی حوزه خلیج فارس دارای روابط متعددی هستند. سال به روی صهیونیست ها بسته شد و سپس مراکش و سودان به آن پیوستند.

توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی موسوم به «توافق ابراهیم» در کشورهای عربی و اسلامی با عنوان «توافق ننگین» یاد شده است.

  داستان / داستان "کت کیم جونگ اون" هیتلر چه بود؟

صهیونیست ها سعی کردند این توافق را به عنوان یک دستاورد بزرگ معرفی کنند و آن را سرآغاز «صلح، امنیت و رفاه» برای منطقه معرفی کنند. تحلیلگران سیاسی می گویند هدف اصلی تبلیغات این است که توافق سازش جدید را عالی جلوه دهد، تلاش برای خروج از انزوای دهه ها در خاورمیانه مسلمان و تثبیت خود به عنوان بخشی از آن.

تحلیلگران می گویند رژیم صهیونیستی با استفاده از توافق سازش ابراهیم به دنبال ایجاد شکاف بین کشورهای مسلمان منطقه و تضعیف اتحاد آنها علیه خود است.

دیدگاهتان را بنویسید