نفرات برتر جام کشتی آزاد تاهتی معرفی شدند

رقابت های 5 وزن اول کشتی آزاد جام تختی با معرفی نفرات برتر تنکابنی به پایان رسید و چهره مدعیان ملبس شدن تیم ملی، نایب قهرمانی در چرخه انتخابی تیم ملی جهان به پایان رسید. مسابقات قهرمانی مشخص شد

در فینال 5 وزن نخست این رقابت ها احمد محمدنژاد کشتی گیر جوان با عطیه مشهدی و دارنده مدال برنز امیدهای جهان در سال 2021 در یک نبرد دیدنی با نتیجه 3 بر 2 از سد علیرضا سرلک نایب جهان گذشت. قهرمان بزرگسالان 2021 برای نایب قهرمانی اصلی تیم ملی در جام جهانی 2022 بزرگسالان پس از سال ها حضور در رده سبک وزن به دانه ای امیدوارکننده و قابل اعتماد رسیده است.

محمدنژاد جوان در اولین مبارزه خود مقابل علیرضا گودرزی دارنده مدال نقره جوانان جهان با نتیجه قاطع 10 بر صفر پیروز شد سپس مانوئل هاندزرتسیان از ارمنستان را 3 بر 1 و در نیمه نهایی 3 بر 1 رضا مومنی را شکست داد. ، اولین قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشور. از جلو برداشته شد.

مرتضی گیاسی نماینده ایران در المپیک توکیو در فینال وزن 65 کیلوگرم به مصاف وازگن توانیان دارنده مدال نقره جام جهانی 2021 و نماینده ارمنستان در المپیک توکیو رفت. با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و نایب قهرمان جام تختی شد.

در فینال وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال نقره مسابقات جهانی 2021 و مدال برنز جوانان جهان 2019 با نتیجه نزدیک یک بر یک برابر حامد رشیدی دارنده مدال برنز بزرگسالان آسیا در سال 2017 به برتری رسید.

اما در فینال وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی، کشتی گیر آزاد ایران و دارنده مدال های نقره و برنز جهان، با نتیجه 6 بر صفر هادی وفایی پور را شکست داد و عنوان قهرمانی تاج و تخت را از آن خود کرد.

  حمله توپخانه ای ائتلاف سعودی یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

کریمی سال گذشته در دو تورنمنت ایتالیا و لهستان در دسته 97 کیلوگرم مدال های نقره و برنز را کسب کرد. او آخرین بار در جام جهانی 2019 برای تیم ملی شرکت کرد و در دسته 92 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت اما اکنون به وزن 86 کیلوگرم بازگشته و جام تختی را به دست آورده تا نایب قهرمان تیم ملی در جام جهانی شود. قهرمانی.به نام حسن یزدانی.

کریمی آخرین بار در سال 2018 در رقابت های بین المللی در وزن 86 کیلوگرم شرکت کرد و سپس به دسته 92 کیلوگرم راه یافت و در مسابقات جهانی 2019 قزاقستان به مدال نقره دست یافت. کریمی در وزن 97 کیلوگرم به المپیک توکیو رفت اما نتوانست دونده شود. از تیم ملی اسفند سال گذشته پس از 4 سال به وزن 86 کیلوگرم بازگشت و جواز حضور در جام تهتی را کسب کرد.

اما در آخرین رقابت 5 وزن اول جام تختی، مجتبی گلیج برنده مدال برنز بزرگسالان جهان 2021 و 2 مدال طلای امیدهای جهان در میان تشویق های بی امان هموطنان خود در فینال تا 97 کیلوگرم مقابل امیرعلی آذرپیرا قهرمان زیر 23 سال جهان در سال 2021 روی تشک رفت و در نهایت به سختی و با نتیجه 2 بر یک پیروز شد.

57 کیلوگرم: احمد محمدنژاد جوان 3 – علیرضا سرلک 2

65 کیلوگرم: مرتضی گیاسی 3 – وازگن توانیان (ارمنستان) 5

74 کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور یک (برنده) – حامد رشیدی یک

86 کیلوگرم: علیرضا کریمی 6 – هادی وفایی پور صفر

97 کیلوگرم: مجتبی گلیج 2 – علی آذرپیرا یک

دیدگاهتان را بنویسید