نفت ربوده شده ایران چه زمانی به نفتکش لانا تحویل می شود؟

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع دولتی یونان پس از رای دیوان عالی کشور پیش بینی می شود تانکر نفت با لنگر انداختن پرچم ایران در بندر پیرئوس، این هفته (پایان روز یکشنبه) بخشی از محموله خود را که توسط آمریکا مصادره شده بود، پس گرفته و به ایران بازمی‌گرداند.

به گزارش رویترز، یک مقام دولتی یونان که به دلیل حساسیت موضوع نخواست نامش فاش شود، گفت که تصمیم دادگاه عالی (یونان) به نفع ایران است. وی افزود: این حکم که علنی نشد روز سه شنبه به اطلاع دولت رسید.

یکی دیگر از مقامات یونانی این تصمیم را تایید کرد. سخنگوی دولت یونان همچنین گفت آتن در مورد احکام دادگاه اظهار نظر نخواهد کرد.

بر اساس این گزارش، مقامات یونانی در ابتدای ماه جاری (ژوئیه) پس از صدور رای هیات قضایی به نفع یک شرکت ایرانی و انتقال کشتی دچار مشکل موتور به بندر پیرئوس، آزادسازی این نفتکش را تایید کردند. .

رسانه های یونانی گزارش دادند که ایالات متحده با این تصمیم اعتراض کرده و پرونده را به دادگاه عالی یونان برده است.

بر اساس گزارش رویترز، بخشی از محموله نفتی این شناور به کشتی دیگری به نام «آیس انرژی» که توسط آمریکا اجاره شده بود و در بندر پیرئوس بود، منتقل شد.

یک مقام رسمی به رویترز گفت انتظار می رود لانا اواخر امروز (27 ژوئیه) سوخت دریافت کرده و موتور خود را آزمایش کند تا بتواند در اواخر این هفته انتقال نفت را آغاز کند.

پیشتر سفارت ایران در یونان اعلام کرده بود که دادگاه عالی یونان در دادگاه تجدیدنظر به نفع ایران رای داده و عملیات بازگرداندن نفت مسروقه ایران به زودی آغاز می شود. سفارت ایران در پیامی در توئیتر نوشت: دیوان عالی یونان به عنوان عالی ترین مرجع قضایی آن کشور، تصمیم دادگاه تجدیدنظر به نفع ایران را تایید کرد. عملیات انتقال به زودی آغاز می شود و نفت ربوده شده ایران باید به کشتی لانا بازگردانده شود. شکستی دیگر برای دزدان دریایی.

  هوای تهران رو به سردی است

دیدگاهتان را بنویسید