نظم جهانی چند قطبی در حال تحول است

« ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه (30 ژوئن) گفت که نظم جهانی چند قطبی اکنون در سراسر جهان در حال تحول است.

به گزارش تاس، پوتین او در سخنرانی در دهمین کنفرانس بین المللی حقوقی سن پترزبورگ (SPBILF) گفت: «نظام چند قطبی روابط بین الملل به طور فعال در حال توسعه است. این فرآیند برگشت ناپذیر است و خود را در برابر چشمان ما نشان می دهد و ماهیت آن عینی است.

وی تاکید کرد: موضع روسیه و بسیاری از کشورهای دیگر این است که این نظم جهانی دموکراتیک تر و عادلانه تر باید بر اساس احترام و اعتماد متقابل و البته بر اساس اصول پذیرفته شده حقوق بین الملل و منشور ایجاد شود. سازمان ملل متحد. ملل

نظم جهانی چند قطبی در حال تحول است

کرملین در وب سایت خود اعلام کرد که سخنرانی پوتین اخیرا در جریان سفر کاری وی به سن پترزبورگ ضبط شده است.

رئیس جمهور روسیه اخیرا در مجمع جهانی اقتصاد در سن پترزبورگ گفت که دوران جهان تک قطبی به پایان رسیده است. پوتین گفت: نخبگان غربی هنوز در گذشته در توهمات زندگی می کنند. دوران جهان تک قطبی علیرغم تلاش برای حفظ آن به پایان رسیده است. رویکردهای دیکته شده توسط یک قطب محکوم به شکست هستند. دیگر نمی توان پتانسیل کشورهای در حال توسعه را نادیده گرفت.

وی گفت: مشخص شد که کارشناسان غربی در اعمال تحریم ها علیه اقتصاد روسیه اشتباه کرده اند. ما توانسته ایم افزایش تورم را مدیریت کنیم و اکنون در حال کاهش است.» وی در ادامه توضیح داد که اساس تحریم های غرب علیه روسیه بر این فرضیه اشتباه است که اقتصاد روسیه مستقل نیست.

  مجازی سازی دانشگاه های آمریکا از ترس omicron

روسیه در 24 فوریه دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز پس از آن رخ داد که مسکو رسما استقلال جمهوری های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. کشورهای غربی در واکنش به اقدام نظامی روسیه، از جمله قطع روابط بین چندین بانک روسی و سیستم بانکی سوئیفت، بارها تحریم هایی را علیه اکثر موسسات مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعمال کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید