نصب دیاگ با اصل واردات خودرو مطابقت دارد

آیت الله آملی لاریجانی رئیس شورا در حد مقتضی در جلسه امروز شورا در حد مقتضی وی در جمع فرماندهان، دبیران و اعضای این جماعت با اشاره به ایام پایانی ماه مبارک رمضان بر لزوم استفاده حداکثری از سایر روزهای این ماه تاکید کرد و گفت: امیدواریم خداوند به همه مومنان عاقبت بخیر کند. در ایام گذشته مشمول عنایت ویژه ایشان بوده و توشه ای سنگین از نورانیت و شوق به درگاه الهی و اطاعت از پروردگار این روزها بر دوش گرفته ایم و اگر خدا بخواهد از کسانی خواهیم بود که خداوند متعال می فرماید:

آیت الله آملی لاریجانی با گرامیداشت روز قدس، مسئله فلسطین و قدس شریف را اولین مسئله جهان اسلام دانست و گفت: روز قدس نماد مقاومت در جهان اسلام است و امروز بیش از هر زمان دیگری با بصیرت عمیق، درایت، تدبیر و تدبیر… امام خمینی (ره) را در نامگذاری این روز بزرگ و تشویق به بزرگداشت آن می یابیم.

رئیس شورای تشخیص مقتضی با تاکید بر اهمیت تجلیل از مقاومت ملت مظلوم فلسطین و زنده نگه داشتن آن خاطرنشان کرد: و این بیداری و مقاومت امروز در سراسر جهان اسلام مشهود است.

آیت الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: امیدواریم با راهپیمایی حداکثری مردم در حمایت از مظلومیت ملت فلسطین و مقاومت، مراسم روز قدس امسال با شکوه بیشتری برگزار شود و ثمره این تلاش عظیم ملت های مسلمان، آزادی قدس و مردم: فلسطینیان مظلوم از رژیم غاصب صهیونیستی هستند.

    نصب دیاگ با اصل واردات خودرو مطابقت دارد

آیت الله آملی لاریجانی در پایان گفت: به خواست خداوند با مقاومت و بیداری ملت های مسلمان به ویژه ملت مظلوم فلسطین به زودی ظلم و ستم رژیم غاصب صهیونیستی پایان خواهد یافت و جهان شاهد آزادی قدس شریف خواهد بود. “

  طرز تهیه همبرگر کره ای

در این جلسه اعضای شورای تشخیص نظرات موافق و مخالف طرح ساماندهی صنعت خودرو را بیان کردند.

حجت الاسلام محسنی اعجایی رئیس قوه قضائیه در راستای نظر مجلس درباره شرایط گفت: هیات عالی نظارت معتقد است مصوبه مجلس مغایر با سیاست های مشترک و اقتصاد مقاومتی است. امروز خودروسازان مشکلاتی دارند که نه با مجوز واردات و نه با مخالفت با واردات حل نمی شود. امروزه خودروها گران هستند و مدیریت این دو کارخانه خودروسازی و حتی توزیع خودرو نیز با مشکل مواجه شده است.

وی با اشاره به جلسه مهرماه گذشته و وعده وزیر صنعت مبنی بر افزایش تولید خودرو و کاهش قیمت آن، ادامه داد: نه تنها پس از شش ماه کاهش قیمتی نداشته است، بلکه تولید نسبت به سال 99 کاهش و افزایش نداشته است. سال گذشته “وجود داشت.

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: به نظر من اجازه واردات بر اساس ماده 4 به هر شخص حقیقی یا حقوقی منجر به فساد می شود که فردا حتی این دو خودروساز می توانند به عنوان اشخاص حقوقی خلأ تولید را پر کنند. با روحیه حمایت از تولید داخلی مغایرت دارد.

محمد باکر کلیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز به مشکلات حاکمیتی در سیستم انرژی، پول، سیاست های مالی، آب و … اشاره کرد. در روش ها، تکنیک ها و سیاست ها و دلایل تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجمع.

بر اساس این گزارش، آیت الله آملی لاریجانی، رئیس شورای تشخیص، در جمع بندی نظرات، کلیات نظرات را بسیار مفید توصیف کرد و گفت: مخالفان طرح نه تنها بر موضوع خودروهای لوکس تاکید داشتند، بلکه معتقد به کشور نیز هستند. ارز محدود است و باید در استفاده از این اولویت ها مورد توجه قرار گیرد. برخی دیگر از مخالفان نیز بحث رانت و حمایت از تولید خودروهای داخلی را مطرح کرده اند. همه این مسائل قطعاً از اهمیت بالایی برخوردار است و نمی توان به سادگی از کنار آنها گذشت، به ویژه بحث حمایت از تولید داخلی که در هر صورت باید به گونه ای انجام شود که تولید داخلی حفظ شود.

  چگونه می توان با سرمایه اندک سبد را مدیریت کرد؟

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: اما از سوی دیگر باید به این نکته حقوقی نیز توجه کرد که 40 سال است که روی بحث تولید خودرو و تامین نیاز مردم برای خرید خودرو عمدتاً روی دو خودروساز داخلی و 40 سال تمرکز کرده ایم. برای مردم ایجاد کرده ایم که این مشکل منجر به تضییع حقوق مردم می شود و آنها در تامین نیازهای فوری خود مشکل دارند.

رئیس شورای تشخیص در ادامه این پرسش که آیا امروز مردم از تولیدات دو خودروساز داخلی راضی هستند؟ با توجه به بالا نبودن عوارض واردات، آیا مردم نمی توانند از خودروی بهتری با قیمت امروز خودروهای داخلی استفاده کنند؟ در این صورت آیا این ظلم به مردم نیست؟ آیا مجبور کردن مردم به خرید محصولات بی کیفیت از این دو خودروساز عامل رقابت است؟ به گفته کارشناسان خودروهای کم مصرف با قیمتی در حدود 5 تا 7 هزار دلار قابل واردات است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز بر اساس منابع آگاه نیاز کشور به حدود 700 هزار خودرو بیشتر از تولید خودروسازان داخلی است و این در حالی است که 7 میلیون خودرو در حال اسقاط هستند، تصریح کرد: معتقدم با این فرض خودرو وارداتی نخواهد بود. به حمایت از تولید داخلی با شرایطی که در مجلس تعیین شده ضربه بزند یا به صلاحیت مجلس تصویب شود.

رئیس شورای تشخیص گفت: این خلاصه ای از سخنان مخالفان و موافقان است و به نظر می رسد می توان آنها را به نوعی خلاصه کرد و بنابراین با افزودن محدودیت به نظر مجلس، نظرات کلی مجلس، پیشنهادی روشن است. مخالفان و واردکنندگان این دستور موافق اصل واردات است اما شرایط و شرایط خروج از بن بست در نظر گرفته شده است و تشخیص آن باید به دولت مجریه سپرده شود.

  مشکلات جدی در بورس

آیت الله آملی لاریجانی گفت: به این ترتیب دولت موظف به تعیین اولویت برای توزیع ارز خواهد بود و زمانی که دولت قصد دارد نیمی از ارز را برای واردات دارو و ملزومات توزیع کند، ارز صرف این واردات می شود. و در صورت تغییر اولویت ها با رعایت شرایط و محدودیت ها اجازه ورود به خودرو را داشتند.

پس از اظهارات رئیس شورا مبنی بر مناسب بودن ارجاع این پیشنهاد به کمیته مشترک، در مورد بررسی بیشتر آن و شرایط مورد بحث رأی گیری شد و پیشنهاد با اکثریت اعضا به کمیسیون ارجاع شد.

دیدگاهتان را بنویسید