نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

جامعه 24- ابزار و لوازم آرایش طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد. حتما تا به حال به نشانه‌های این وسایل توجه کرده‌اید، نشانه‌هایی که احتمالاً معنی آن‌ها را نمی‌دانید و تا امروز از کنار آن‌ها گذر کرده‌اید.

اما واقعا این نشانه ها به چه معنا هستند؟ آیا آنها علائم و نکات هشدار دهنده مربوط به تناسب اندام و سلامت پوست را نشان می دهند؟ در این مقاله شما را با این علائم و نشانه ها و معنای آنها آشنا می کنیم.

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

نمایش علائم در لوازم آرایشی و بهداشتی

علامت PAO روی لوازم آرایشی

به گزارش جامعه 24، یکی از مهم ترین علائم روی لوازم آرایشی، PAO است. ما به شما هشدار می دهیم که به این علامت توجه کافی داشته باشید زیرا نشان دهنده طول عمر محصولی است که در دست دارید و احتمالاً قصد خرید آن را دارید.

این علامت معمولاً به صورت جعبه ای با در باز روی بسته بندی تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی نشان می دهد که می توانید چندین ماه پس از بازکردن مهر از محصول استفاده کنید.

به عنوان مثال اگر روی این نماد عدد 12 درج شده است به این معنی است که 12 ماه یا یک سال پس از باز شدن پلمپ محصول می توانید از آن استفاده کنید.

در واقع این نماد تاریخ انقضای محصول است. مراقب باشید پس از این مدت محصول خراب شده و نباید از آن استفاده کنید.

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

علامت ارگانیک Ecocert روی لوازم آرایشی

این نماد ارگانیک بودن محصول را نشان می دهد، چیزی که در دنیای امروز برای خیلی ها اهمیت زیادی دارد و به آن علاقه مند هستند.

  احمد مهدوی دامگانی درگذشت پایگاه خبری افکارنیوز

ما در دنیای امروز این را می گوییم زیرا این نماد به تازگی وارد این چرخه شده است و دلیل اینکه کمتر آن را روی محصولات آرایشی می بینید این است که این نماد از یک برنامه صدور گواهینامه غیردولتی می آید و به راحتی به دست نمی آید و بنابراین محصولاتی که دارای این گواهینامه های زیادی وجود ندارد و به همین دلیل است که این نماد به ندرت در لوازم آرایشی یافت می شود.

این نماد معیاری برای تایید ارگانیک بودن محصولات آرایشی و بهداشتی است و در صورت مشاهده این نماد بر روی لوازم آرایشی، باید بدانید که حداقل 50 درصد مواد تشکیل دهنده آن محصول گیاهی است.

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

علامت شعله باز روی لوازم آرایشی

به گزارش جامعه 24، یکی از پرکاربردترین تابلوهایی که نه تنها روی لوازم آرایشی، بلکه روی بسیاری از محصولاتی که می خریم دیده ایم، تابلوی شعله باز است. اما این نمادی که بسیار پرکاربرد است به چه معناست؟

باید بدانید که این علامت نشان دهنده قابل اشتعال بودن این محصول است. برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی مانند لاک ناخن، پاک کننده های ناخن و غیره در ترکیب خود دارای مواد خاصی مانند الکل و پیشران هستند که بسیار قابل اشتعال هستند و حتی در صورت قرار گرفتن در دمای بسیار بالا می توانند مشتعل شوند. بنابراین در صورت مشاهده این نماد در بین تابلوهای پشت محصولات آرایشی و بهداشتی خود نهایت دقت و احتیاط را در نگهداری آنها به خرج دهید.

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

علامت دست با کتاب لوازم آرایشی باز

همیشه خواندن مواد تشکیل دهنده و نحوه استفاده از محصول بسیار مهم است زیرا این کار نحوه استفاده از این محصول را به شما آموزش می دهد. در صورت مشاهده این علامت در پشت محصول به این معنی است که پشت محصول فضای کافی برای مشخصات نکات مهم استفاده وجود نداشته است، لذا بروشوری برای این منظور در جعبه موجود است. پس هنگام خرید به این نکته توجه کنید.

  23 غذا با خواص انرژی زا فوری

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

علامت حلقه موبیوس روی لوازم آرایشی

یکی از نشانه هایی که بارها دیده ایم، علامت چرخش سه تیر به هم است. شاید تا به حال نام آن را نمی دانستید، پس اکنون می دانید که نام این تیرها حلقه موبیوس است.

این نماد مانند برخی از علائم دیگر بر روی بسیاری از محصولات دیگر وجود دارد و به این معنی است که ظرف محصول را نمی توان به طور کامل بازیافت کرد.


بیشتر بخوانید: راه های استفاده مجدد از ریمل خشک شده


توجه داشته باشید که اگر داخل این مثلث عددی نوشته شده باشد به این معنی است که سازندگان این محصول در مراحل ساخت و تولید بسته بندی محصول را با ضایعات پس از مصرف ساخته اند. اگر آگاهی از محیط زیست یکی از دغدغه های شماست، دانستن این نکته می تواند برای شما بسیار مهم باشد.

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

علامت E روی لوازم آرایشی

این علامت و نوشته و قرار دادن آن بر روی تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی ضروری و الزامی است. این نماد برای وزن و حجم محصول است که برای کاربر بسیار مهم است.

در واقع این علامت به مصرف کننده اطمینان می دهد که مقدار درج شده روی بسته بندی برای حجم محصول بر حسب گرم یا میلی لیتر صحیح است.

به عنوان مثال اگر روی بسته بندی یکی از محصولات آرایشی و بهداشتی که قصد خرید آن را دارید، حجم محصول 300 میلی لیتر و علامت e در کنار آن قید شده باشد، این علامت تضمین می کند که دقیقا همان مقدار محصول داخل بسته بندی که هست. در واقع این نماد خیال کاربر را در مورد حجم محصول راحت می کند.

  چرا برخی از غذاها را نباید دوباره گرم کرد؟

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

علامت خرگوش روی لوازم آرایشی

این نماد به تازگی به این چرخه اضافه شده است و برای کسانی که نگران محیط زیست و حقوق حیوانات هستند بسیار مهم است.

به گزارش جامعه 24، همانطور که می دانید در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و برای آزمایش آنها از حیوانات استفاده می شود که اعتراض فعالان حقوق حیوانات از جمله این موارد است.

اگر در بین تابلوهای لوازم آرایشی، خرگوش جهنده مشاهده کردید، به این معنی است که شرکت تولید کننده این محصول هیچ آزمایش حیوانی در فرآیند تولید خود انجام نمی دهد و محصولات آن کاملاً بر اساس استانداردهای جهانی برای حقوق مصرف کننده و حیوانات است. از این پس سعی کنید برای رعایت حقوق حیوانات و نهادینه شدن این کار از محصولاتی که دارای این علامت هستند استفاده کنید.

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

علامت ساعت شنی روی لوازم آرایشی

نماد ساعت شنی را نیز تا به امروز بر روی بسیاری از محصولات دیده ایم که نشان دهنده طول عمر محصول است. مراقب باشید این نماد را با نماد PAO اشتباه نگیرید زیرا ساعت شنی نشان می دهد که محصول فقط 30 ماه دوام می آورد، چه مهر و موم شده باشد و چه نباشد. پس به این سوال هم توجه کنید.

نشانه های روی لوازم آرایشی به چه معناست؟

2022-08-05 03:30:03

دیدگاهتان را بنویسید