نشانه های دروغ گفتن به خودتان

خبر مرکزی، نادیا زکالوند: وقتی در مورد چیزی می ترسیم، احساس بی کفایتی یا ناراحتی می کنیم، دروغ می گوییم. در چنین مواقعی بیشتر فکر می کنیم که اگر اشتباه نکرده بودیم یا فردی غیر از آن چیزی بودیم که هستیم، زندگی مان بهتر می شد. اما حقیقت این است که بهترین لحظات زندگی ما همان لحظاتی است که با خودمان صادق باشیم.

گاهی اوقات بدون اینکه متوجه باشیم به خودمان دروغ می گوییم و این ما را به سمت تصمیم گیری اشتباه سوق می دهد.

با توجه به برخی نشانه ها می توانید این نوع دروغ را تشخیص داده و جلوی آن را بگیرید. در این گزارش به هفت نشانه می پردازیم که نشان می دهد به خودتان دروغ می گویید.

نشانه هایی که نشان می دهد فرد به خودش دروغ می گوید

1. احساسات و کلمات شما مطابقت ندارند

آیا تا به حال از چیزی عصبانی یا ناراحت شده اید، اما سعی کنید به خودتان اعتراف کنید که عصبانی یا ناراحت نیستید. با وجود اینکه می گویید همه چیز خوب است، اشک روی گونه هایتان جاری می شود یا بخار از گوش هایتان با عصبانیت بیرون می آید. حتی ممکن است تعجب کنید که چرا اینقدر احساساتی هستید. الان داری به خودت دروغ میگی

نشانه های دروغ گفتن به خودتان

هر وقت چیزی شما را ناراحت کرد، هرگز آن را انکار نکنید و احساسات خود را بپذیرید. صادق بودن با خود می تواند روح زخمی شما را بهتر التیام بخشد.

2. گفتار و کردار شما یکی نیست

بسیاری از مردم کارهایی را که می خواهند در سال جدید انجام دهند را با صدای بلند اعلام می کنند. به عنوان مثال، “امسال من است، من می خواهم وزن کم کنم، یک تجارت راه اندازی کنم و عشق زندگی ام را پیدا کنم.”

  بازگشت بیرانوند به پرسپولیس؟

اما فقط تعداد کمی از مردم واقعاً آنچه را که می خواهند انجام می دهند. اگر هیچ عملی پشت حرفی که می زنید وجود نداشته باشد، پس در مورد آنچه می خواهید به خودتان دروغ گفته اید. با این رفتار شما در نهایت یک شکست خورده محسوب می شوید. در واقع این امکان وجود دارد که هدف واقعی شما چیزی غیر از آنچه می گویید باشد و به همین دلیل است که با خودتان صادق نیستید.

3. افکار افراطی دارید

اگر از آن دسته افرادی هستید که افکار پارانوئیدی دارید و به همه چیز بسیار مشکوک هستید، یا به طور کلی در مورد همه چیز یا حتی هر دو افراط دارید، به احتمال زیاد به خودتان دروغ می گویید. به عنوان مثال، اگر فکر می کنید که همه قصد دارند به شما صدمه بزنند یا شانس یا فرصتی ندارید، به خودتان دروغ می گویید.

نشانه های دروغ گفتن به خودتان

در این صورت معمولاً با ایده های منطقی مبارزه می کنید و پشت ناامنی های خود پنهان می شوید. به عنوان مثال، ممکن است از شکست در عشق بترسید و بگویید که هیچ مرد یا زن خوبی وجود ندارد که فرد مناسب زندگی را پیدا کند. تا زمانی که طرز فکر خود را تغییر ندهید، نمی توانید احساس امنیت کنید و بارها و بارها به خودتان دروغ خواهید گفت.

4. خودتان را باور ندارید

افرادی که به خود دروغ می گویند گاهی از خود می پرسند که واقعاً چه کسانی هستند و چگونه خود را تعریف می کنند. اگر خود واقعی خود را به خوبی نشناسید یا خود را دوست نداشته باشید، نمی توانید زندگی خوبی داشته باشید. حتی ممکن است ندانید چه چیزی شما را خوشحال می کند. یا وارد مکان هایی شوید که اصلاً دوست ندارید. چیزهایی بخرید که توانایی مالی ندارید.

  جدیدترین رنگبندی تاج شهرهای کشور

بیشتر بخوانید: علائم اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیست؟


در این صورت کاملا خود را گم می کنید و خود را به جای دیگران می گذارید. این رفتار نشان می دهد که شما همیشه به خودتان دروغ می گویید. بنابراین قبل از اینکه زندگی خود را از دست بدهید، به خود واقعی خود بازگردید و با ایجاد ویژگی های مثبت و اجتناب از هر چیزی که شما را از خود دور می کند به بلوغ برسید تا در نهایت بتوانید از شر این نوع دروغ خلاص شوید.

5. در برابر عقاید دیگران موضع می گیرید

مواقعی وجود دارد که واقعاً نمی دانید یا اعتراف می کنید که دارید به خودتان دروغ می گویید. شما معتقدید که فقط ایده های خودتان اهمیت دارد. لذا هیچ گونه نظر و انتقادی را نمی پذیرید. چون فقط خودتان را قبول دارید، چیزها را از منظرها و نظرات مختلف نمی بینید.

نشانه های دروغ گفتن به خودتان

این رفتار نشان می دهد که شما به خودتان دروغ می گویید و همیشه خود را مجبور به پذیرش دروغ های خود می کنید. برای اینکه بفهمید باورهایتان چقدر درست است، واکنش افرادی را که به آنها اعتماد دارید، در نظر بگیرید. در این صورت می توانید در نظر خود تجدید نظر کنید.

6. شما هرگز اشتباه نمی کنید

مهم نیست چه اتفاقی می افتد، هرگز تقصیر شما نیست. حتی اگر مشکل به دلیل اشتباه شما ایجاد شده باشد، باز هم خودتان را متقاعد می کنید که این اشتباه شما نیست. مشکل این رفتار این است که شما هرگز از اشتباهات خود درس نمی گیرید و آنها را اصلاح می کنید، بلکه اشتباهات خود را بارها و بارها تکرار می کنید.

  طرز تهیه تره ترش لعابدار و خوشمزه

در واقع شما به خودتان دروغ می گویید زیرا نمی خواهید اشتباهات خود را بپذیرید. یاد بگیرید که اشتباهات خود را بپذیرید تا بتوانید با اصلاح آنها رشد کنید و در آینده بهتر عمل کنید.

نشانه های دروغ گفتن به خودتان

۷- توانایی های خود را جدی می گیرید

شما همیشه به دنبال چیزهایی هستید که نمی توانید از عهده آنها برآیید. در واقع، شما توانایی های خود را بیش از حد ارزیابی می کنید. به همین دلیل است که خود را در موقعیتی قرار می دهید که از عهده آن برنمی آیید و همیشه خود را درگیر مشکل می کنید. در واقع، شما در مورد مجموعه مهارت ها، شخصیت یا دانش خود با خودتان صادق نیستید و زندگی خود را به هم می زنید.

البته به یاد داشته باشید که اگر نمی توانید کاری را که دوست دارید انجام دهید، می توانید آن را یاد بگیرید و در آینده با آموزش انجام دهید. بنابراین به جای اینکه توانایی های خود را بیش از حد ارزیابی کنید، مهارت های جدید بیاموزید.

منبع:
https://www.lifehack.org/352062/7-signs-you-are-lying-yourself-and-you-dont-know

2022-09-22 09:57:02

دیدگاهتان را بنویسید