نسخه پولی تلگرام منتشر شد

پس از معرفی نسخه پولی تلگرام با نام Telegram Premium در اوایل ماه جاری، این نسخه جدید دیروز در دسترس کاربران قرار گرفت.

طبق اعلام تلگرام، کاربران می توانند با پرداخت هزینه اشتراک ماهانه 4.99 دلار از نسخه پریمیوم تلگرام استفاده کنند و به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشند. از ویژگی های اضافی تلگرام پریمیوم نسبت به نسخه رایگان این اپلیکیشن می توان به سرعت دانلود بیشتر و افزایش حداکثر ظرفیت آپلود به 4 گیگابایت اشاره کرد.

همچنین برخی از محدودیت‌ها برای کاربران نسخه پولی تلگرام حذف یا کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، کاربران می توانند در 1000 کانال تلگرام عضو شوند، برخلاف کاربران عادی که فقط می توانند به 500 کانال بپیوندند.

مشترکین Telegram Premium به ویژگی های دیگری نیز دسترسی خواهند داشت، از جمله امکان ایجاد 20 پوشه چت با حداکثر 200 چت در هر پوشه، ذخیره 10 استیکر، تعمیر حداکثر 10 پست و افزودن 4 حساب به جای یک حساب تلگرام در برنامه Cited. .

البته، ویژگی‌های دیگری نیز برای کاربران پرمیوم تلگرام وجود دارد، از جمله دسترسی به مجموعه‌ای از استیکرهای انیمیشن تمام‌صفحه ممتاز، واکنش‌های ایموجی شخصی‌شده و عکس‌های پروفایل متحرک.

کاربران این نسخه از تلگرام نیز می توانند پیام های صوتی را به صورت پیاده سازی شده مشاهده کنند. قابلیتی که در مواقعی که برای شنیدن فایل صوتی به هدفون دسترسی ندارید مفید و کاربردی خواهد بود.

امکان ارسال “Tonquin” از طریق تلگرام وجود داشت

همچنین ابزارهایی برای مدیریت بهتر چت در اختیار کاربران نسخه پولی تلگرام قرار داده شده است که با استفاده از آن می توان پوشه چت را قبل از فرش تغییر داد. علاوه بر این، این کاربران پیام های تبلیغاتی را از طریق کانال های عمومی دریافت نخواهند کرد.

  عنایتی و هواداران به انتهای خط رسیدند

پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام، برای اولین بار از عرضه نسخه پولی تلگرام یا تلگرام پریمیوم در سال ۲۰۲۰ خبر داد و از آن زمان تاکنون دیدگاه وی نسبت به این نسخه بدون تغییر باقی مانده است. به گفته دوروف، ویژگی‌های رایگان تلگرام همچنان رایگان خواهد بود و ویژگی‌های جدید در نسخه پریمیوم تأثیری بر عملکرد نسخه رایگان نخواهد داشت.

با توجه به این توضیحات، می توان انتظار داشت که کاربران نسخه رایگان تلگرام بتوانند فایل های حجیم آپلود شده توسط کاربران درجه یک را دانلود کنند یا استیکرهای مشترک خود را مشاهده کنند.

پاول دوروف همچنین قول داد که این شرکت از کار بر روی توسعه ویژگی های ویژه نسخه رایگان دست نخواهد کشید و روندی که تاکنون دنبال شده است ادامه خواهد داشت. در جدیدترین آپدیت تلگرام چندین قابلیت جدید از جمله نمایش توکن های تایید شده چت، فعال سازی درخواست عضویت در گروه های عمومی و المان هایی برای بهبود عملکرد این پلتفرم به این برنامه اضافه شده است.

همانطور که گفته شد، تلگرام پریمیوم دارای امکانات بسیار متنوعی است که احتمالا برای کاربران این شبکه اجتماعی که حدود 700 میلیون نفر است، جذاب خواهد بود. باید منتظر ماند و دید چند نفر از این کاربران به مشترکان نسخه پولی تلگرام اضافه خواهند شد.

منبع: آی تی ایران

دیدگاهتان را بنویسید