نرخ رهن و اجاره آپارتمان در منطقه 1 تهران

بازار اجاره در همه مناطق اعم از لوکس و مصرفی به دلیل شرایط فصلی راکد است و اندک فایل های اجاره ای موجود در محله های مختلف چندان مورد استقبال مستاجران نیست.

با این حال، مالکان در منطقه 1 اغلب ارقامی را بالاتر از میانگین ارزش اجاره چنین املاکی در پیشنهادات “رهن و اجاره” خود اعلام می کنند.

بحث بر این است که انگیزه مالکان در زمینه اعلام پیشنهاد رهن و اجاره بالاتر از حد انتظار، حفظ سطح قیمت اجاره تا حد امکان و علیرغم اینکه ملک خود را در مرحله دوم اجاره خواهند داد. در نیمه اول سال، سطوح قیمت ها در نیمه اول سال دنبال می شود و حتی در زمان اعلام قیمت پیشنهادی افزایش در تابستان در نظر گرفته شده است.

اما طبق سنت بازار اجاره، قیمت ها در پاییز و زمستان نه تنها نسبت به تابستان افزایش نمی یابد، بلکه ممکن است به دلیل کاهش تقاضا برای جابجایی در نیمه دوم سال نسبت به نیمه اول، در اجاره پیشنهادی نیز اندکی کاهش یابد. نیم سال درخواست

اما آنچه در پرونده های موجود منطقه یک به عنوان گران ترین منطقه بازار مسکن چه از نظر اجاره و چه از نظر خرید مشخص است این است که اجاره پیشنهادی بسیاری از فایل های موجود بالاتر از میانگین ارزش اجاره ملک است. در قراردادهای تابستانی

به عنوان مثال ارزش اجاره آپارتمان در منطقه قیطریه پس از تبدیل مبلغ ودیعه به اجاره ماهانه از طریق فرمول «یک میلیون تن ودیعه معادل 30 هزار تن اجاره» در حال حاضر حدود 9 میلیون تن است.

  فال حافظ 23 فروردین 1401

ضمناً در فایل های موجود آپارتمان بدون تجهیزات جانبی لوکس واقع در ساختمان دو جزئی 23 ساله در میدان کتاب قیطریه به مبلغ یک میلیارد و 900 میلیون تن رهن کامل ارائه شده است که پس از تبدیل میزان اجاره بها اجاره ماهانه این واحد 12 میلیون تن برآورد شده است.

این نوع اعلام قیمت برای محله های دیگر مانند نیاوران، ولنیاک و … نیز معتبر است و در بسیاری از فایل های موجود در بازار اجاره آبان ماه قیمت های اعلام شده بالا به نظر می رسد. به گفته دلالان املاک فعال در بازار اجاره، اکثر این خانه ها خالی است و صاحبخانه عجله ای برای اجاره آنها ندارد.

قیمت رهن و آپارتمان برای اجاره

دیدگاهتان را بنویسید