نذر 5 میلیاردی برای قاتل تاجر زعفران

416409 222 خبر مرکزی

معصومه مرادپور| این زندانی که برای اجرای حکم به پای چوبه دار رفته بود، بار دیگر با قبول شرط پرداخت 5 میلیارد تن دیه از سوی فرزندان مقتول توانست زنده بماند.

عامل جنایت که اکنون مردی 31 ساله است به اتهام قتل یک تاجر زعفران در سال 91 دستگیر و پس از اعتراف به ارتکاب جرم توسط قضات شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به قصاص محکوم شد.

وی در اعترافات خود به تشریح قتل پرداخت و گفت: سال ها در همسایگی خانه پیرمرد ثروتمندی که تاجر بود زندگی کردم. می دانستم که بیشتر اوقات در خانه اش تنها زندگی می کند و دارایی ارزشمندی دارد. در خانه او. من خانه او را طراحی کردم.

روز حادثه از دیوار حیاط وارد خانه اش شدم. پیرمرد با دیدن من شروع به سر و صدا کرد، من هم از ترس جلوی دهانش را گرفتم و با هم دعوا کردیم، سرم را باز کردم و برای سرقت اموال شروع به نگاه کردن به خانه کردم.

سپس ماشین پیرمرد را که در حیاط پارک بود با 10 کیلو زعفران و مقداری پول و اشیاء قیمتی از خانه دزدیدم و با عجله از خانه خارج شدم.

اما با مراجعه فرزندان مقتول به منزل پدری، جسد وی را در دستشویی پیدا کردند و موضوع را به پلیس اطلاع دادند و در نهایت توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدم. مرد جوان ادامه داد: پلیس زمانی که قصد فروش خودروی مقتول را داشتم، مرا دستگیر کرد.

بدین ترتیب پرونده متهم به همراه کیفرخواست متهم و درخواست قصاص اولیای دم از سوی دادگاه کیفری شهرستان کرج به شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد. اولیای دم در ابتدای جلسه دادگاه مجددا خواستار قصاص متهم شدند.

  مهمترین موارد نوزادکشی در سال گذشته در ایران

یکی از فرزندان مقتول در دادگاه گفت: زمانی که برای ملاقات با پدرم به خانه او رفتم با صحنه وحشتناکی مواجه شدم که هرگز فراموش نمی کنم. پدرم را با دستبند و کیسه پلاستیکی روی سرش بسته بودند و در حمام رها کردند.»

پزشکی قانونی نشان داد پدرم توسط متهم از ناحیه سر کشته شده است. این متهم به جرم سرقت اموال 50 میلیون تومانی پدرم را کشت.

بنابراین پس از محاکمه متهم؛ او به قصاص محکوم شد. خانواده مقتول در حالی که پیش از این یک بار به پای چوبه دار رفته و از فرزندان مقتول مراقبت می کرد، در نهایت صبح روز یکشنبه بار دیگر برای اجرای حکم به پای چوبه دار رفت و در حالی که لحظات سختی را پشت سر می گذاشت، خانواده مقتول در آخرین دقایق گفتند. اگر این زندانی در عرض 3 ماه 5 میلیارد تن به آنها پرداخت کند، او را می بخشند. این زندانی نیز با قبول این شرط به زندان بازگشت.

منبع: روزنامه ایران

دیدگاهتان را بنویسید