نحوه تشخیص بیماری عروق کرونر قلب و سرماخوردگی

فرادید| مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از فرا رسیدن بیماری های زمستانی خبر داد و از مردم خواست در صورت داشتن علائم سرماخوردگی هوشیار بوده و آزمایش PCR انجام دهند.

به گزارش فرادید؛ مشکلی که کارشناسان را نگران می کند، شباهت عجیب سرماخوردگی و تاج است. تا آنجایی که آنها هشدار می دهند، از دست دادن حس بویایی و چشایی تنها ملاک بیماری عروق کرونر قلب نیست و روزانه صدها نفر با وجود داشتن حس بویایی و چشایی مثبت مورد آزمایش قرار می گیرند.

این به این دلیل است که فرد علائم ساده ای مانند سرفه، آبریزش بینی، گلو درد و بدن دارد و تصورات غلطی مبنی بر اینکه سرماخوردگی معمولی است دارد.

البته یک متخصص و استاد طب ایرانی گفت: نباید از این عارضه پیشگیری کرد. مگر اینکه علائم بیش از 4 تا 5 روز طول بکشد و یا علائم عفونت باکتریایی وجود داشته باشد، در این صورت باید با مشورت پزشک متخصص و تشخیص دقیق بیماری، داروهای لازم تجویز و تجویز شود.

سرما به کرونا اضافه شد!  نحوه تشخیص بیماری عروق کرونر قلب و سرماخوردگی
راه های تشخیص بیماری عروق کرونر قلب و سرماخوردگی

اولین سوالی که این روزها برای پزشک پیش می آید این است که آیا بیمار تب دارد یا خیر؟

به گفته متخصصان، اگر تب نداشته باشید، ممکن است سرماخوردگی، آلرژی فصلی و آلرژی داشته باشید. اما اگر دمای بدن فرد روز به روز افزایش یابد و کنترل آن بی اثر باشد، شک به تاج زیاد می شود.

اگر تب یک تب معمولی باشد و با دارو قابل درمان باشد، احتمال سرماخوردگی وجود دارد.

حسین کرمانپور، رئیس اورژانس بیمارستان سینا می گوید: عطسه های مکرر، آبریزش بینی، سوزش چشم، خارش بینی، بی حسی بینی، خارش گلو، اما بدون بدن درد، بدون عوارض جانبی با آلرژی احساس می کنید.

  بهترین زمان برای مصرف ویتامین ها و سایر مکمل ها

اما اگر همراه با کمی آبریزش بینی، عطسه و سرفه باشد و احساس درد و بیماری کنید، سرماخوردگی است.

به گفته کرمانی، سرفه خشک، تعریق زیاد، خستگی طاقت فرسا و گلودرد از علائم عروق کرونر است و باعث اضطراب می شود. بنابراین تب، خستگی، ضعف و تنگی نفس از علائمی هستند که می توان برای تشخیص سرماخوردگی و بیماری عروق کرونر قلب استفاده کرد.

همچنین اگر فردی دو نوبت از واکسن را دریافت کند و دچار بیماری عروق کرونر قلب شود، از شدت بیماری در آن فرد کاسته می شود اما در آن فرد بسته به علائم ممکن است دچار عروق کرونر یا سرماخوردگی شود. زیرا حتی و با واکسن علائم خفیف در بیماری عروق کرونر قلب ظاهر می شود.

البته در صورت داشتن علائم، باید مشکوک به عروق کرونر باشید و برای اطمینان باید آزمایش PCR انجام شود.

سرما به کرونا اضافه شد!  راه های تشخیص بیماری عروق کرونر قلب و سرماخوردگی
مقابله با سرماخوردگی

متخصصان و پزشکان معتقدند که داشتن سیستم ایمنی قوی به بدن کمک می کند تا با عفونت ها مبارزه کند و با انجام چندین کار می توان به این ایمنی دست یافت.

مکمل ویتامین D: بر اساس مطالعه‌ای که در سال 2017 در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شد، مطالعه‌ای روی بیش از 10000 بیمار نشان داد که احتمال ابتلا به عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی در افرادی با سطوح پایین ویتامین D بیشتر از افرادی است که این ویتامین را ندارند. بدن ویتامین D کافی دارد.

ماندن در خانه: کارشناسان معتقدند که مجموعه های داخلی به گسترش ویروس کمک می کند. بنابراین وقتی بیمار می شویم، مجبور نیستیم سر کار برویم. این ویروس ها بسیار مسری هستند و همچنین می توانند باعث SARS cov-2 شوند و علائم ممکن است شناسایی نشوند.

  همه چیز قربانی قرعه کشی ماشین است

ورزش: بر اساس تحقیقات پزشکی، زخم های پوستی در افرادی که به طور منظم ورزش می کنند سریعتر از افراد کم تحرک بهبود می یابد و در نتیجه خطر ورود باکتری به بدن ورزشکاران کاهش می یابد. حتی ورزش سبک نیز سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

به دهان، چشم و بینی دست نزنید: بسیاری از مردم به جویدن ناخن، آرایش چشم یا پاک کردن ترشحات بینی با دست عادت دارند. به گفته کارشناسان، چنین اقداماتی باعث می شود که ویروس به راحتی وارد بدن شود.

سرما به کرونا اضافه شد!  راه های تشخیص بیماری عروق کرونر قلب و سرماخوردگی
کمک به درمان سرماخوردگی

حفظ سلامتی و حفظ یک رژیم غذایی مغذی به شما کمک می کند با سرماخوردگی مبارزه کنید و با آن مبارزه کنید. به عنوان مثال، اگر فردی گرفتگی بینی دارد، از اسپری بینی استفاده کنید.

یا ممکن است بی اشتهایی داشته باشد، در این صورت باید به خوردن غذاهای مغذی ادامه دهد زیرا سیستم ایمنی بدن برای انجام وظیفه خود به انرژی و مواد مغذی نیاز دارد تا فرد دوباره روی پاهای خود بیاید.

همچنین یکی از این متخصصان و اساتید طب ایرانی خوردن غذاهای سبک مانند سوپ و پرهیز از غذاهای سنگین و آب سرد را توصیه می کند.

مصرف بلغور جو دوسر تهیه شده از آب، سبوس گندم، نشاسته، کتیرا، روغن بادام و شکر توصیه می شود و در صورت ترشح زیاد در گلو با آب انار یا آب عدس (آبی که عدس در آن می جوشانند) یا دانه خشخاش غرغره شود. دانه و تخم مرغ یا ترکیبی از آنها مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید