نتیجه عشق انسان به صندلی چیست؟

فرادید| نوشته ویبار کرگان رید; مورخان آینده عصر آنتروپوسن * ببینید، آنها ممکن است فناوری را که عصر مدرن ما را تعریف می کند، بدانند، نه کامپیوتر، بلکه صندلی. به دلیل تاثیر زیادی که صندلی روی بدن ما می گذارد.

به گزارش فرادید به نقل از بی بی سی، چرا در کتاب مقدس یا در حماسه 30000 بیتی هومر به صندلی اشاره نشده است؟ حتی در نمایشنامه هملت که در سال 1599 نوشته شده است، صندلی وجود ندارد. اما از اواسط قرن نوزدهم، تاریخ کاملاً تغییر کرده است. در خانه متروکه چارلز دیکنر، 187 اشاره به صندلی در آن واحد پیدا می کنیم. چی شد؟

شاید بدانید که نشستن زیاد روی صندلی برای ما مضر است، اما ممکن است ندانید که آنقدر بد است که به آن «سیگار کشیدن جدید» می گویند. صندلی ها نه تنها برای سلامتی مضر هستند، بلکه مانند آلودگی هوا، افراد مدرن از آنها نمی ترسند.

وقتی کتابم را در مورد اینکه چگونه دنیایی که خلق کرده‌ایم بدن ما را تغییر می‌دهد، نوشتم شگفت‌زده شدم و متوجه شدم که صندلی‌ها در گذشته چقدر کمیاب بوده‌اند. اکنون صندلی ها همه جا هستند. در ادارات، قطارها، کافه ها، رستوران ها، اتومبیل ها، سالن های کنسرت، مطب پزشکان، بیمارستان ها، تئاترها، مدارس، سالن های کنفرانس و در خانه های ما.

اگر از من بخواهید که تخمینی محافظه کارانه از تعداد مکان های دنیا داشته باشم، فکر نمی کنم برای هر نفر کمتر از 8 تا 10 مکان داشته باشیم. با این منطق، احتمالاً بیش از 60 میلیارد مکان در سیاره ما وجود دارد. قطعاً صندلی را باید یکی از نشانه های جهانی پیدایش عصر زمین شناسی کنونی یعنی آنتروپوسن دانست. مانند بسیاری دیگر از نشانه های ورود ما به عصر جدید، صندلی در تمام قاره ها یافت می شود.

  ماجرای قتل یک زن ثروتمند در خانه ای خلوت!

نتیجه عشق انسان به صندلی چیست؟

نقاشی ناپلئون در کاخ ورسای در سال 1809. امپراتور نشسته است و بقیه ایستاده اند.

دلیل روشنی وجود ندارد که چرا این همه صندلی ناگهان آمدند. این نتیجه تأثیر ترکیبی مد، سیاست، تغییر عادات کاری و میل به راحتی است. مورد دوم در فرهنگی که راحتی یکی از قوی‌ترین محرک‌های تصمیم‌گیری مصرف‌کننده است، نیازی به توضیح ندارد.

اگرچه صندلی ها در آغاز دوران مدرن (1500-1800) کمی بیشتر ظاهر شدند، به نظر می رسد که در طول انقلاب صنعتی بسیار محبوب و محبوب شده اند.

قبل از قرن هجدهم، داشتن یک صندلی نسبتاً آسان بود، اما اکثریت مردم چندان از آن استفاده نمی کردند. حتی امروزه نیز نشستن طولانی مدت روی یک صندلی چوبی سخت دشوار است و صندلی های روکش در آن زمان بسیار گران بودند. اما مد فرهنگ نشستن، که با دربار فرانسه در قرن هجدهم آغاز شد، به محبوبیت استفاده از صندلی کمک کرد.

در قرون قبل، صندلی ها اغلب نمادی از قدرت، ثروت و موقعیت بالا بودند. در توصیف صحنه های شاه لیر آمده است که شاه توسط خادمان در حالی که روی صندلی نشسته بود به صحنه منتقل شد. ایده صندلی به عنوان نمادی از موقعیت تا به امروز ادامه دارد. به عنوان مثال، کلمه صندلی به یک موقعیت اشاره دارد; و اینکه بهترین صندلی در هر ساختمان اداری همیشه متعلق به رئیس است، واقعیتی است که عموما پذیرفته شده است.

نتیجه عشق انسان به صندلی چیست؟

جایگاه تاریخی کرسی به عنوان نماد قدرت در تاج و تخت متبلور شده است.

رواج استفاده از صندلی (به ویژه پس از انقلاب فرانسه در فرانسه و لوایح اولیه 1832 در انگلستان) با تغییر تدریجی در مدل های کاری ما همزمان شد. بیشتر کارهایی که در دوران ویکتوریا انجام می شد، کار یدی و کار کارخانه بود.

  آیا تزریق دوز واکسن تاج به افراد سالم واقعاً درست است؟

اما با پیشرفت در پایان قرن نوزدهم، با شتاب گرفتن موج دوم انقلاب تکنولوژیک با اختراعاتی مانند ماشین تحریر، تلگراف و گسترش برق، بازار کار شروع به تغییر کرد. طبقه جدیدی از بوروکرات ها تشکیل شد که در نیمه دوم قرن نوزدهم بیشترین رشد را داشت. طبق سرشماری سال 1851، کمتر از 44000 نفر شاغل بودند. در کمتر از دو دهه، تعداد کارکنان مجرد دو برابر شده و به 91000 نفر رسیده است.

امروزه کارمندان یک بار اکثریت را تشکیل می دهند. و در قرن بیستم، بسیاری از فعالیت‌های بی‌تحرک در اطراف ما شکل گرفت تا با زندگی کاری جدید ما سازگار شود.

در قرن نوزدهم، خواندن رمان بسیار رایج شد و سرگرمی با ظهور سینما، رادیو و تلویزیون رایج شد. آخرین موارد بازی های رایانه ای، پخش زنده در اینترنت و انواع دیگر استفاده از رایانه است که باید بنشینیم تا از آنها لذت ببریم. انسان آنتروپوسن برای انجام این «فعالیت ها» به صندلی نیاز دارد.

زندگی مدرن مجموعه ای از فعالیت های یکنواخت را به ما داده است و صندلی را به ریشه های ما تبدیل کرده است. آنها آنقدر ضروری هستند که اکثر کارهایی که ما انجام می دهیم بدون آنها غیرقابل تصور است. مطالعه ای توسط بنیاد قلب بریتانیا این را نشان داد، اما ما حدود 9.5 ساعت در روز را روی یک صندلی می گذرانیم. این بدان معناست که افراد مدرن در حدود 75 درصد مواقع غیرفعال هستند. این مشکل چندین ایراد دارد.

سلامت بافت های سخت و نرم ما به استفاده از آنها بستگی دارد. ماهیچه ها و استخوان ها به افزایش استرس یا قطع مصرف پاسخ می دهند. استخوان‌ها ضخیم‌تر یا ضخیم‌تر می‌شوند و ماهیچه‌ها قوی‌تر یا ضعیف‌تر می‌شوند. همانطور که می نشینیم و بیشتر عضلات پشت ما هنگام نشستن روی صندلی غیرفعال می شوند، دیگر جای تعجب نیست که ستون فقرات ضعیف ما باعث شده است که کمردرد آسیب شماره یک باشد.

  روز نزولی در بازار ارز و طلا

نتیجه عشق انسان به صندلی چیست؟

بسیاری از سرگرمی های امروزی ما به صورت نشسته ختم می شوند.

همانطور که محیط ما آنتروپوسن است، می توان ما را آنتروپوسن نیز نامید. مردم پارینه سنگی اغلب در دوران نوزادی می میرند. خشونت و جراحت نیز از علل شایع مرگ و میر در مراحل بعدی زندگی هستند. با این حال، افراد مدرن به طور فزاینده ای بر اثر اختلالات متابولیک مانند دیابت نوع 2، بیماری قلبی و برخی سرطان ها که به شدت با عدم تحرک مرتبط هستند، از جمله استفاده از مدفوع می میرند.

مطالعه‌ای در سال 2012 که اثرات عدم تحرک را با استفاده از داده‌های 7813 زن بررسی کرد، نشان داد کسانی که 10 ساعت در روز می‌نشینند، تلومرهای کوتاه‌تری داشتند. کوتاه شدن تلومر نشانگر پیری سلولی است. عادات زندگی مشترک آنها را از نظر بیولوژیکی هشت سال پیرتر کرد. حتی برخی از مطالعات نشان می دهد که اثرات نشستن طولانی مدت با برخی ورزش ها قابل جبران نیست.

این مطالعات و بسیاری دیگر مانند آن گواه این واقعیت است که ما باید در عشق جدید و پرشور خود به صندلی تجدید نظر کنیم.

* عصری که آغاز تأثیرات عظیم فعالیت های انسانی بر اکوسیستم و ساختار زمین شناسی کره زمین است.

دیدگاهتان را بنویسید