نامزدی حزب الله برای نخست وزیری معرفی شد

شبکه المنار در خبری فوری بعدازظهر امروز (پنجشنبه) گزارش داد که جریان الوفاء لالمقاومه (مرتبط با جنبش) حزب الله لبنان نجیب میقاتی، نخست وزیر کنونی کشور منصوب شد نخست وزیر در لبنان معرفی شد.

پایگاه خبری العهد به نقل از محمد رعد به نمایندگی از این فراکسیون گزارش داد: ما تصمیم گرفتیم یک نخست وزیر را برای ریاست جمهوری معرفی کنیم.

رعد افزود: موضع ما آسان و محدود است. لبنان به دولتی نیاز دارد که بتواند امور و منافع خود را مدیریت کند. بحران‌ها مستلزم واقع‌گرایی، فراهم کردن همه فرصت‌ها و موانع برای تشکیل دولتی است که بتواند با شوک‌ها و تحولات مقابله کند.»

رایزنی های اجباری پارلمان لبنان برای انتخاب نخست وزیر از امروز (پنجشنبه) (23 ژوئن) در کاخ بعبدا (کاخ ریاست جمهوری) آغاز شد.

رایزنی های مجلس در مورد انتخاب نخست وزیر لبنان به این ترتیب نمایندگان پارلمان لبنان در ساعات فوق با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار و رایزنی خواهند کرد.

این رایزنی ها از ساعت 10 صبح امروز (11:30 به وقت تهران) آغاز شده و قرار است تا ساعت 16:45 (به وقت محلی) ادامه داشته باشد.

نخست وزیر منتخب قرار است هفتاد و هشتمین دولت تاریخ لبنان و پنجمین دولت را در دوران ریاست جمهوری میشل عون تشکیل دهد و انتظار می رود نجیب میقاتی برای چهارمین بار نخست وزیر این کشور شود.

میشل عون در 31 اکتبر 2016 به عنوان رئیس جمهور لبنان انتخاب شد و تاکنون چهار دولت در دوره وی تشکیل شده است که سعد الحریری (دو دوره)، حسن دیاب و نجیب میقاتی نخست وزیر بودند.

  طرز تهیه کیک دارچینی خانگی

نامزدی حزب الله برای نخست وزیری معرفی شد

انتخابات پارلمانی لبنان در 15 ماه مه برگزار شد و هر یک از احزاب کرسی های خود را به دست آوردند.

سپس، در 10 ژوئن، اعضای پارلمان جدید لبنان برای انتخاب رئیس جدید در مقر پارلمان در میدان النعمه حضور یافتند. در نهایت نبیه بری با 65 رای از 128 رای مجددا به عنوان رئیس پارلمان لبنان انتخاب شد و 40 رای باطل اعلام شد. 23 نماینده نیز به سفید رای دادند.

دیدگاهتان را بنویسید