نادر طالب زاده درگذشت

فرادید| نادر طالب زاده مجری و برنامه ساز تلویزیون با سابقه بستری در بخش مراقبت های ویژه امروز درگذشت.

حمید جوادی تهیه کننده برنامه عصر با تایید خبر درگذشت نادر طالب زاده از برگزاری مراسم وداع با پیکر این محقق و مستندساز فردا و تشییع وی در روز یکشنبه خبر داد.

به گزارش تسنیم، پیکر این برنامه ساز پیشکسوت روز یکشنبه 12 اردیبهشت ماه ساعت 9 صبح از مسجد بلال به سمت بهشت ​​زهرا(س) و در جوار مزار شهید آوینی حرکت می کند و در خانه ابدی اش آرام می گیرد.

پیش از این مسعود ده نمکی در صفحه شخصی خود از لحظات سخت نادر طالب زاده در بخش مراقبت های ویژه خبر داده بود. کارگردان از مردم خواست برای سلامتی کارگردان، میزبان و کارشناس دعا کنند.

نادر طالب زاده به دلیل نارسایی قلبی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بستری شد.

درباره نادر طالب زاده

نادر طالب زاده مجری، تهیه کننده، مستندساز و کارگردان کشورمان و همچنین دبیر جشنواره فیلم عمار و مدیر رادیو و تلویزیون افق بود.

نادر طالب زاده
نادر طالب زاده متولد ۱۳۳۲ در تهران است و سابقه طولانی در عرصه هنر دارد. او فارغ التحصیل رشته ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه کلمبیا است.

در سال 1359 فعالیت خود را در رادیو و تلویزیون آغاز کرد و به ساخت فیلم های مستند پرداخت. بیشتر مستندهای او ارزشی، انقلابی و سیاسی است. وی مدتی ریاست مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت و در جنگ بوسنی نیز حضور داشت و به مستندسازی آن پرداخت.

  قیمت طلای جهانی امروز 1400/08/27 می باشد

در سال 1360 به عنوان تصویربردار تلویزیونی به میدان جنگ اعزام شد و در آنجا مستند شوش، شهر شهدای گمنام را ساخت و به تهران بازگشت. سپس تا پایان جنگ به عنوان کارگردان در یکی از مراکز تولید فیلم در تهران مشغول به کار شد.

طالب زاده پس از جنگ، مدیر مرکز اسلامی آموزش فیلم شد و به تدریج در تلویزیون به عنوان منتقد سیاست های رسانه ای آمریکا صاحب نظر شد.

در ژوئن 2016، نادر طالب زاده در مصاحبه ای با رسانه ها گفت که هدف یک قتل بیولوژیک قرار گرفته است. وی به فارس نیوز گفت: یک سال و نیم پیش به همراه گروهی از لبنانی ها برای راهپیمایی اربعین به عراق رفتیم. چمدانم را از هتلی که در نجف بودم، صدها چمدان بردند و 5-6 روز بعد در نیمه شب در کربلا به من دادند. لپ تاپم خالی بود و اسکن کامل انجام دادند. روزی که چمدان را گرفتم احساس بدی داشتم، اما متوجه آن نشدم.

در پاسخ به این سوال که لپ تاپ شما چه چیزی بود؟ او گفت: «این لیستی از مهمانان نیوهورایزن بود. همایش یک سال و نیم پیش در تهران برگزار شد. کنفرانسی که انجمن آمریکایی ADL با آن مخالفت می کند که متخصصان و اندیشمندان به ایران نیایند و صحبت کنند. سپس این اتفاق افتاد، اما من فکر می کردم آنها محتویات لپ تاپ را می خواهند و فکر نمی کردم آنها به من کاری داشته باشند. «از آن روز به بعد سرفه‌های خونی داشتم.

نادر طالب زاده در 8 آذر سال 1400 به دلیل عوارض بیماری قلبی و لخته شدن خون در بیمارستان بستری شد و گاه بهبود و گاه بدتر شد. سرانجام در روز جمعه 30 اردیبهشت 1401 در سن 69 سالگی درگذشت.

  قتل برای تهدید

دیدگاهتان را بنویسید