نابودی بیش از 70 درصد از گونه های شناخته شده حیوانات وحشی در کشور

جامعه 24 «حسن اکبری» در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان کردستان با اشاره به اینکه همگان از وضعیت زیست محیطی کشور آگاه هستند، افزود: غرق شدن دشت ها، افزایش کانون های فرسایش بادی. آلودگی زهکش ها، افزایش تجمعی سیلاب ها، نابودی حیات حیات وحش و جنگل ها یکی از مهم ترین چالش های زیست محیطی کشور است.

وی با اشاره به اینکه در این سال ها بیش از 70 درصد از جمعیت گونه های حیات وحش برجسته کشور را از دست داده ایم، افزود: بخشی از سرمایه های زیستی از بین رفته است و باید برای حفاظت از بقیه تلاش کنیم.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: کمبود آب و مشکلات خاک هشداری است که باید رفتار و روش خود را در خصوص محیط زیست تغییر دهیم.

وی بیان کرد: ادارات کل محیط زیست استان ها نباید فعالیت خود را تنها محدود به مناطق حفاظت شده کنند و هر جا تخریب منابع رخ می دهد باید پاسخگو باشند چرا که منجر به آلودگی می شود.

اکبری با اشاره به اینکه توسعه دهندگان نیز خواهان حفظ و حراست از محیط زیست هستند و تنها باید اطلاعات لازم را به آنها داد و به درستی هدایت و راهنمایی کرد و یادآور شد: اگر امروز در راستای حفاظت از محیط زیست تذکرات و هشدارهای لازم را ارائه نکنیم، انجام می شود. یک نقطه ضعف باشد ما انجام دادیم


بیشتر بخوانید: خطاب علی مطهری به اطلاعات سپاه: پرونده فعالان محیط زیست را بازخوانی کنید

  کانال تجارت 27 دلار

کمال حسینی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز با اشاره به اینکه حفظ و حراست از منابع طبیعی یکی از وظایف مهم مردم است اظهار داشت: در این استان سیاست کلی بر این اساس است. توسعه پایدار

وی با اشاره به اینکه تامین نیازهای اساسی جامعه با تاکید بر حفظ منابع موجود و واگذاری آن به نسل های آینده از اولویت های ما است، یادآور شد: در کردستان کارهای عمرانی در حال شکل گیری است و اجرای پروژه های زیادی در این جهت بر اساس توسعه است. استیبل راه اندازی شد. سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: یکی از خواسته های مردم استان استفاده از نیروهای این استان در بدنه حاکمیت سازمان های دولتی است.

2022-08-04 07:20:37

دیدگاهتان را بنویسید