میلیون ها دوز واکسن کرونا توسط آمریکایی ها منفجر شده است

به گفته مقامات بهداشتی آمریکا ناپدید شدن این واکسن این نه تنها ضرر مالی بزرگی برای دولت آمریکا محسوب می شود، بلکه برای سلامتی کسانی که هنوز با آن مواجه هستند نیز می باشد. ویروس کرونا همچنین افراد واکسینه نشده را تهدید می کند.

به گزارش شینهوا، از زمان صدور مجوز اضطراری برای اولین واکسن‌های کووید-19 در ایالات متحده، 720 میلیون دوز از این واکسن به ایالات متحده ارسال شده و بیش از 570 میلیون دوز از این واکسن‌ها تزریق شده است. با این حال، میلیون ها نفر واکسینه نشده اند، که نشان دهنده بی میلی آمریکایی ها به واکسینه شدن است.

به گفته مقامات بهداشتی، میلیون ها دوز کووید-19 یا از بین رفته، استفاده نشده یا در هفته ها و ماه های آینده منقضی می شود.

برخی از سیاست گذاران و کارشناسان بهداشت عمومی در ایالات متحده در مورد پیامدهای اخلاقی خروج واکسن ابراز نگرانی کرده اند.

جان برانشتاین، اپیدمیولوژیست در بیمارستان کودکان بوستون، گفت: «از دست دادن میلیون‌ها دوز واکسن، منابع و سرمایه‌گذاری مالی ما را کاهش داده است».

میلیون ها دوز واکسن کرونا توسط آمریکایی ها منفجر شده است

با وجود تکثیر واکسن ها در ایالات متحده، برخی از آمریکایی ها در مورد اثربخشی این واکسن ها تردید دارند. آمریکایی های دریافت کننده ویروس کرونا، علیرغم دریافت چندین دوز از واکسن، ناکارآمدی این واکسن ها را تشدید کرده اند. روز گذشته، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، علیرغم دریافت چهار دوز واکسن کرون، به این ویروس مبتلا شد. برخی از مقامات ایالات متحده بیماری عروق کرونر قلب را با وجود تزریق دوز گزارش کرده اند.

  مهدی عبدی پایگاه خبری افکارنیوز جریمه شد

دیدگاهتان را بنویسید