میل؛ سوزوکی سدان 10000 دلاری با امکانات بد!

446095 916 خبر مرکزی

Desire نام یک سدان ارزان قیمت از گروه Maruti Suzuki است که در بازارهایی مانند هند و فیلیپین موجود است.

این سدان با قیمت پایه حدود 10 هزار دلار بر اساس بازار هدف عرضه می شود.

طراحی نامتناسب!

جزئیات طراحی بدنه را در عکس ها مشاهده می کنید و البته ارزان بودن خودرو با استانداردهای بازار خودروی جهان کاملا محسوس است. بسیاری از چراغ های جلوی بزرگ تقریباً هیچ هماهنگی با ابعاد بدنه ندارند و البته شیشه جلوی خودرو نیز دوباره الگویی را ارائه می دهد که به وضعیت کلی بدنه بی ربط است.

این خودرو با ابعاد 3995 میلی متر طول، 1735 میلی متر عرض و 1515 میلی متر ارتفاع طراحی شده است. فاصله بین محورهای آن 2450 میلی متر است. ارتفاع از سطح زمین نیز 145 میلی متر محاسبه شده است.

در گرافیک داخلی چراغ های اصلی از لامپ های LED استفاده شده است و در قسمت عقب نیز شرایط مشابهی وجود دارد. رینگ ها را می توان با توجه به روکش در سایزهای 14 و 15 اینچی انتخاب کرد. حجم صندوق عقب 378 لیتر است.

وزن دیزایر با این مشخصات 1315 کیلوگرم است.

درایو ابتدایی

از نظر پیشرانه و البته قیمت نمی توان انتظار زیادی داشت و در اینجا نیز از موتور 1.2 لیتری 16 سوپاپ چهار سیلندر بنزینی با سیستم سوخت رسانی MPI استفاده شده است. این کیت با یک جعبه دنده 5 سرعته دستی متصل به محور جلو هماهنگ شده است.

قدرت موتور 82 اسب بخار و گشتاور 113 نیوتن متر است. این خودرو در 12.3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت نیز 160 کیلومتر در ساعت محاسبه شده است.

  کاظمی برجسته ترین بازیکن دیدار ایران و کره جنوبی است

حجم باک 37 لیتر و میانگین مصرف سوخت در هر 100 کیلومتر رانندگی 4.7 لیتر برآورد شده است. سیستم ترمز در محور جلوی دیسک و عقب کاسه قرار دارد.

کابین و ایمنی

کابین به سبک محیطی کاملا اقتصادی طراحی شده است و پلاستیک کنسول اصلی و سایز جزئیات نیز بافت بسیار سختی دارد. از ویژگی‌های کابین می‌توان به فرمان چرمی، نمایشگر رنگی خطی، نمایشگر دمای بیرون، دسته جلو، تهویه مطبوع غیر اتوماتیک، صندلی قابل تنظیم غیر برقی و صندلی عقب تاشو اشاره کرد.

بخش ایمنی شامل: ترمزهای BS، کیسه هوای راننده، کمک ترمز، هشدار نشت درب، هشدار برخورد از جلو و جانبی، BDs، قفل کودک، ایربگ سرنشین جلو و هشدار کمربند ایمنی است.

دیدگاهتان را بنویسید