موج هفتم کرونا؛ استان تهران قرمز شد!

گسترش موج هفتم کرونا و عدم توجه به پروتکل‌های بهداشتی باعث شد رنگ‌های آبی شهرهای استان تهران به رنگ‌های قرمز و نارنجی تغییر کند و دوباره زنگ خطر افزایش تعداد مبتلایان به این بیماری را به صدا درآورد. کووید 19 در این استان مطرح شد.

مناطق مختلف کشور پس از وقفه ای کوتاه بار دیگر وارد موج جدیدی از کرونا شدند که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آن را موج هفتم نامید، موجی که بر شهرهای استان تهران نیز سایه افکند.

در حال حاضر در استان تهران 5 شهر در وضعیت قرمز، 5 شهر نارنجی و بقیه شهرها در وضعیت زرد تاج و هیچ یک از شهرستان ها در وضعیت آبی قرار ندارند.

بر این اساس شهرستان های پیشوا، دماوند، ری، شمیرانات و فیروزکوه در وضعیت قرمز قرار دارند. شهرهای اسلامشهر، پاکدشت، تهران، قدس و ورامین نیز نارنجی شدند و پردیس، بهارستان، رباط کریم، شهریار، کرچک و ملارد زرد شدند.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا با ارائه آمار کرونا در کشور تاکید کرد: ایران مانند اکثر نقاط جهان شاهد روند افزایشی ابتلا به کرونا است. وی استفاده از ماسک در هواپیما، قطار و مترو، اتوبوس و اماکن مذهبی و هیئت های مذهبی را اجباری خواند و تاکید کرد: مراکز واکسیناسیون باید فعال شود.

معضلی که شبکه بهداشت و درمان ری سیتی بر آن متمرکز شده و با شعار «کرونا هنوز تمام نشده است» تلاش می کند واکسیناسیون را در بین مردم این شهرها تکمیل کند. این شبکه بهداشتی بر تزریق دوز تقویت کننده واکسن کووید-19 برای همه افراد بالای 18 سال که حداقل 6 ماه از تزریق واکسن قبلی خود می گذرد، به نمایندگی از 89 نقطه تاکید کرد.

  قتل پسر عمو با همدستی شوهر

در بین تمامی پایگاه ها و مراکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان ری، مرکز جامع واکسیناسیون به نام شهر سالم در میدان هادی ساعی، جنب خیابان فدایی در ورزشگاه شهر سالم، واکسن های سینوفارم، آسترازنکا، پاستوکوک، اسپایکوژن و برکات را به عنوان واکسن تزریق می کند. برای یادآوری کاندیداهای تزریق

25 مرکز جامع سلامت، 37 پایگاه بهداشت و 27 خانه بهداشت از مجموع مراکزی هستند که شبکه بهداشت و درمان با انتشار آدرس آنها از شهروندان خواسته است تا با آنها تماس بگیرند و به آنها یادآوری کنند که واکسینه شوند. بر اساس اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان ری سیتی و لیست آدرس مرکز واکسیناسیون، واکسن سینوفارم که اکثریت مردم از آن استفاده کرده اند در تمامی مراکز موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید