مهمترین موارد نوزادکشی در سال گذشته در ایران

خبر مرکزی– اردیبهشت پارسال بود که مرگ مشکوک دختر 14 ساله بر اثر مسمومیت به بازپرس ویژه اعلام شد.

بررسی های اولیه حاکی از آن است که دختر 14 ساله دو بار مسموم شده و پس از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده است.

به دستور بازپرس ویژه قتل، جسد برای تعیین علت مرگ دختر 14 ساله به نام ملیسا به پزشکی قانونی تحویل داده شد.

بعداً با اعلام گزارش پزشکی قانونی مشخص شد ملیسا بر اثر خوردن قرص برنج و مسمومیت فوت کرده است.

خواهرش در تحقیقات اولیه به پلیس گفت: پدر و مادرم از هم جدا شده اند و با پدرم زندگی می کنم. او به ما سه دختر اجازه نمی دهد تنها در خیابان برویم و همیشه حواسش به ماست. روز حادثه با ساندویچی آمد که من و خواهرم چون تلخ بود آن را نخوردیم اما ملیسا تمام ساندویچ را خورد و مریض شد.

وی ادامه داد: با اصرار او را به بیمارستان رساندیم و بعد از یک ساعت مرخص شد. این بار پدرمان مدعی شد که به ما مسکن می دهد که خواهر کوچکم دوباره خورد و من و خواهر دیگرم از خوردن آن خودداری کردیم. نیمه های شب بود که ملیسا به سختی نفس می کشید و دوباره به اصرار پدرم قبول کرد که او را به بیمارستان برساند. ساعتی بعد پزشکان اعلام کردند خواهرم فوت کرده است.

در ادامه تحقیقات، پدرش دستگیر شد اما او منکر کشتن دخترش با خوردن قرص برنج شد.

سرانجام دو روز پیش پرونده او برگزار شد و مادر ملیسا خواستار صدور حکم شدید شد، اما پدرش همچنان معتقد است که دخترش را نکشته است.

  یارانه های هوشمند از رانت و فساد جلوگیری می کند

حکم این پرونده کودک کشی به زودی توسط قضات دادگاه کیفری استان تهران صادر می شود. ما در گذشته موارد بحث برانگیز زیادی داشته ایم که پدران و مادران اقدام به کشتن فرزندان خود به ویژه دختران خود کرده اند.

مهمترین موارد نوزادکشی در سال گذشته در ایران

مادر بچه اش را در 50 روزگی کشت

دی ماه سال گذشته در پی ناپدید شدن کودک 50 روزه از خانه ای در شهرستان آشتیان، تحقیقات ماموران آغاز شد.

پلیس ابتدا به تحقیق از پدر کودک پرداخت که وی در تحقیقات گفت: ساعت 7 صبح از خانه خارج شدم و سر کار رفتم. ساعت یازده برگشتم. همسرم ابراز نگرانی کرد که برای خرید بیرون رفته بود و متوجه شد که کودک 50 روزه ما رفته است زیرا در باز بود.

بنا به ادعای متناقض مادر این نوزاد، وی به عنوان مظنون اصلی این پرونده دستگیر شده است.

وی در تحقیقات به قتل فرزند 50 روزه خود اعتراف کرد و گفت که پس از قتل، جسد کودک را به باغ های اطراف آشتیان برده و دفن کرده است. با اعترافات وی بود که پلیس به محل مورد نظر رفت و جسد را پیدا کرد.

مهمترین موارد نوزادکشی در سال گذشته در ایران

پدر عصبانی پسر معتاد خود را کشت

در آخرین روزهای آذرماه سال گذشته مرد جوانی با پلیس ساوجبلاگ تماس گرفت و از خودکشی پسر 21 ساله خود خبر داد. پس از آن تماس تیمی از ماموران پلیس به محل تیراندازی در ساختمانی نیمه ساز رفتند و با جسد پسر جوانی که مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود مواجه شدند. کنارش یک تفنگ ساچمه ای بود.

مرد جوان در تحقیقات مدعی شد: پسر معتاد بود و مدتی بود که افسرده بود و از خودکشی صحبت می کرد. حرف هایش را جدی نگرفتم و فکر می کردم تحت تاثیر مواد مخدر این حرف ها را می زند. امروز با من تماس گرفت و گفت به ساختمان ناتمام من رفته و می خواهد با شلیک گلوله به زندگی خود پایان دهد. وقتی تلفن را قطع کرد مشکوک به نظر می‌رسید و حدس می‌زدم که این بار حرف‌هایش جدی است. بنابراین به سمت ساختمان رفتم و با تمام بدن خونین او روبرو شدم.

  فرانسه: بحران انرژی بدهی ما را ۱۲ میلیارد یورو افزایش می دهد

بیشتر بخوانید: چرا قتل های جدید افزایش یافته است؟/ کودک کشی یکی از عوارض آشکار فروپاشی اجتماعی است


با توجه به نحوه تیراندازی، احتمال خودکشی پسر جوان منتفی است و کارشناسان پزشکی قانونی احتمال قتل او را مطرح می کنند. با کشف این مشکل مظنون اصلی پرونده پدر مقتول بود که تحقیقات را به او هدایت کردیم. بررسی ها نشان داد پدر و پسر مدت ها با یکدیگر اختلاف و درگیری داشتند.

پدر مقتول با دستور قضایی دستگیر شد و ابتدا ادعاهای قبلی خود را تکرار کرد، اما وقتی با پلیس درباره انگیزه هایش مواجه شد، لب به قتل پسرش زد. متهم درباره انگیزه خود از قتل گفت: پسرم معتاد بود و خیلی تلاش کردم که او را ترک کنم اما او قبول نکرد. از طرفی رفتار و کردار او آبروی مرا نزد خانواده و همسایگانم برد. من از این روش خسته شده بودم و تصمیم گرفتم او را بترسانم تا شاید بخواهد برود. روز حادثه پسرم را به داخل ساختمان نیمه‌ساز کشاندم و با اسلحه او را تهدید کردم که به کمپ برود و برود اما او با من درگیر شد و من به او شلیک کردم. من برای چند دقیقه شوکه شدم و وقتی به خودم آمدم سعی کردم با جعل مرگ او وانمود کنم که مرگ او یک خودکشی است.

کودک کشی برای جلوگیری از طلاق

18 فروردین ماه در دهنو فارس یک دختر 20 ساله در جنایتی هولناک کشته شد. در جریان تحقیقات مشخص شد دختر جوان قصد جدایی از همسرش را داشته که وقتی پدرش متوجه این موضوع شده دخترش را با میله آهنی کشته است.

  وضعیت بدن بعد از نوشیدن + فیلم

مهمترین موارد نوزادکشی در سال گذشته در ایران

پدر معتاد فرزندش را کشت

صبح روز جمعه 11 اردیبهشت ماه پس از گزارش مرگ مشکوک یک کودک 9 ساله در این شهرستان، بلافاصله بازپرس ویژه قتل، کارآگاهان پلیس آگاهی و نماینده پزشکی قانونی در محل حاضر شدند. و به دلیل اینکه تحقیقات اولیه بازپرس و شواهد موجود حاکی از وقوع قتلی بود بلافاصله تحقیقات در این باره آغاز و پرونده جنایی تشکیل و در تحقیقات و بررسی های اولیه مشخص شد این کودک توسط پدرش کشته شده است. بلافاصله دستور بازداشت متهم صادر شد. بلافاصله پرونده تشکیل و رسیدگی در این دادسرا در دستور کار قرار گرفت.

در تحقیقات انجام شده توسط تیم جنایی مشخص شد مرگ کودک به دلیل جراحت ناشی از تنبیه بدنی پدرش بوده و شدت جراحات باعث مرگ این کودک و تلاش تیم پزشکی برای نجات این کودک شده است. پسر از مرگ موثر نبودند.

بررسی های تکمیلی نشان داد پدر کودک سابقه اعتیاد به مواد مخدر داشته و مادر کودک به تازگی از پدرش جدا شده و آسیب اجتماعی طلاق همراه با اعتیاد عامل خشونت خانگی و مرگ پسر بوده است.

2022-11-04 20:21:57

دیدگاهتان را بنویسید