مهمترین عوامل از هم گسیختگی رابطه

فرادید| قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک ارتباط عمیق تر و تعهد به یکدیگر تعریف کنید، مطمئن شوید که فرد مناسبی را برای زندگی با یکدیگر انتخاب کرده اید. برخی از دلایل از هم گسیختگی یک رابطه واضح است و ما از آنها آگاه هستیم و عواملی وجود دارد که تا زمانی که با آنها برخورد نکنیم نمی توانیم آنها را تشخیص دهیم.

به گزارش فراد، لیست افرادی که باید و نباید ساخته شوند متفاوت است، اما برخی از دلایل جدایی برای بسیاری از افراد در سراسر جهان یکسان است. در اینجا به شش مورد از مهمترین این عوامل اشاره می کنیم.

1 شما و شریک زندگیتان هیچ خواسته مشترکی ندارید

برای داشتن یک رابطه طولانی مدت، شاد و سالم، مهم است که شما و همسرتان اهداف مشترکی برای آینده رابطه داشته باشید. اگر می خواهید در آینده بچه دار شوید، اما همسرتان چنین تصمیمی ندارد (یا در حال حاضر بچه دارد و بیشتر نمی خواهد)، این یکی از دلایل واضح جدایی خواهد بود.

دکتر رندی گانتر، روانشناس بالینی و مشاور ازدواج می گوید: «اگر این روندهای نابرابر برای هر یک از طرفین حیاتی باشد، درگیری ایجاد می شود، زیرا هر کدام می خواهند روندهای خود را متعادل کنند. با گذشت زمان، اگر این روندها ارتباط خود را در رابطه از دست بدهند، نارضایتی و ناامیدی به وجود خواهد آمد.

شما نباید رویاها و آرزوهای خود را فدای زندگی خود کنید. اگر بچه دار شدن برای شما یک مشکل مسلم و غیرمنطقی است و با طرف مقابل هم عقیده نیستید، رابطه پایداری نخواهید داشت و دیر یا زود مجبور به جدایی خواهید شد.

  انتقام دختر جوان با دزدان اجیر شده

2. شریک زندگی شما به شما سوء استفاده می کند

هر گونه سوء استفاده دلیل آشکاری برای جدایی است. خواه آزار جسمی، کلامی یا عاطفی باشد، هرگز نباید رفتار توهین آمیز را در یک رابطه تحمل کنید. اگر شریک زندگی تان به هر نحوی به شما آسیب رسانده است، چه این شخص با شما رفتار خشونت آمیز داشته باشد یا ترسانده باشد، با حرف هایش شما را تحقیر کرده یا به شما آزار داده باشد، قطعا باید به این رابطه پایان دهید.

شریک زندگی شما باید بهترین دوست و بزرگترین محافظ شما باشد، نه کسی که از او می ترسید.

3. شما همیشه دعوا می کنید

مهمترین عوامل از هم گسیختگی رابطه

رانندگی بخشی طبیعی از یک رابطه است و هر از گاهی اختلاف نظر بین شما و شریک زندگی شما اجتناب ناپذیر است. اما اگر فریاد زدن و مشاجره دو شغل همیشگی شماست، یکی از دلایل واضح جدایی این است. شما همیشه مجبور نیستید موافق باشید، اما باید بتوانید ارتباط برقرار کنید و هر اختلافی را به روشی سالم و سازنده حل کنید.

وقتی بتوانید به عنوان یک زوج مشکل موجود را حل کنید و بر این موانع سلامتی غلبه کنید، رابطه شما قوی تر خواهد شد. اما اگر هر روز عصبانی می‌شوید و اغلب از شریک زندگی خود خسته می‌شوید، وقت آن است که به رابطه پایان دهید.

4. به شریک زندگی خود اعتماد ندارید

اگر می خواهید رابطه تان ادامه پیدا کند، باید با تمام وجود به یکدیگر اعتماد کنید. وقتی اعتماد بین فردی وجود نداشته باشد یا کافی نباشد، رابطه با مشکلات، درد، ناامیدی و در نهایت آینده ناخوشایند برای هر دو روبرو خواهد شد.

  انتخاب عیسی القاطر; اخراج از پرسپولیس یا عملیات

اگر دائماً در ترس از اینکه شریک عاطفی تان به شما خیانت کند زندگی می کنید، ناامنی و شک در نهایت به رابطه شما آسیب می زند و شما را از تجربه شادی و تشویق واقعی در رابطه خود باز می دارد. این رابطه زمانی محکوم به جدایی است که به گفته های شریک عاطفی خود باور نداشته باشید و مدام در صداقت گفته های او تردید داشته باشید.

5. شما واقعیت خود نیستید

آیا وقتی با شریک زندگی تان هستید احساس می کنید در حال ایفای نقش هستید؟ آیا به وضوح در مورد آنچه منظورتان است صحبت می کنید یا فقط آنچه را که فکر می کنید دوست دارد بشنود می گویید؟ یکی دیگر از عوامل آشکاری که می تواند یک رابطه را خراب کند زمانی است که نمی توانید خودتان باشید.

اگر علاقه‌هایی که در خود نشان می‌دهید مصنوعی است، اگر افکارتان را بیان نمی‌کنید و رابطه را سانسور نمی‌کنید، از رابطه خارج شوید و زمانی وارد رابطه شوید که هیچ چیز نمی‌تواند جلوی واقعیت شما را بگیرد. شریک عاطفی شما حق دارد خود واقعی شما را ببیند، بشناسد و دوست داشته باشد، نه نسخه ای که فکر می کنید او می خواهد.

6. شما مورد ارزیابی قرار نمی گیرید

برای داشتن یک رابطه موفق در طولانی مدت، هر دو طرف باید برای یکدیگر احساس اهمیت کنند. اگر وجود شما به شریک عاطفی تان عادت کرده است، از شما و کاری که برای رابطه انجام می دهید قدردانی نمی کند و تلاش واقعی برای اولویت دادن به زندگی او انجام نمی دهد، این رفتار را دلیل آشکاری برای قطع رابطه بدانید. شما لیاقت این را دارید که با کسی باشید که واقعاً به شما و رفاه شما اهمیت می دهد و از تمام تلاشی که برای رابطه تان می کنید قدردانی می کند.

  فیلم "جلسه خصوصی"؛ تکرار مدل های گذشته ؟!

منبع: عروس ها

دیدگاهتان را بنویسید