مهمترین رویدادهای ورزشی سال 2022

2022 آغاز شده است. سالی که به شدت تحت تاثیر نام جام جهانی 2022 قطر از نظر ورزشی قرار گرفت. اما امسال رویدادهای ورزشی بسیار مهم دیگری نیز وجود خواهد داشت. از المپیک گرفته تا مسابقات جهانی و قاره های بزرگ در رشته های مختلف ورزشی.

در این مقاله به مهم ترین مسابقات ورزشی سال 2022 می پردازیم.

جام ملت های آفریقا

آیا شیرهای رام نشده کامرون می توانند جام را در خانه ببرند؟ اریک ماکسیم چوپوموتینگ، مهاجم بایرن مونیخ در کامرون که در سال 2017 پیروز مسابقه شد، حضور نداشت. اما اکنون او و یارانش فرصتی برای درخشش در سرزمین مادری خود دارند.

در این رقابت ها که از 9 ژانویه آغاز می شود، 24 تیم حضور دارند و ستاره های بزرگی مانند محمد صلاح، سادیو مانه و ریاض مرز نیز حضور دارند. الجزایر قهرمان خط دفاعی و برنده مسابقات 2019 است.

اوپن استرالیا

اولین تورنمنت تنیس گرند اسلم جهان در سال 2022 از 17 ژانویه آغاز می شود. سوال بزرگ این است که آیا نواک جوکوویچ می تواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کند؟ او از اظهار نظر در مورد اینکه آیا واکسینه شده است یا خیر، خودداری کرد.

واکسیناسیون تاج یکی از شرایط حضور در این مسابقات است که البته تاییدیه یا معافیت پزشکی از تنیسورهای این دوره از مسابقات با شرایط ویژه پذیرفته می شود. همچنین مشکوک به حضور رافائل نادال، دیگر غول تنیس جهان که اخیراً به کووید-19 مبتلا شده است، وجود دارد.

المپیک زمستانی

بازی‌های المپیک زمستانی که قرار است در 6 فوریه در پکن آغاز شود، از زمان میزبانی این شهر در سال 2015 بحث‌برانگیز بوده است. اتهامات نقض حقوق بشر در چین، ایالات متحده و برخی از متحدانش را بر آن داشته تا تصمیم به اعمال تحریم‌های سیاسی علیه رقابت بگیرند.

  سس مارینارا ؛ سس ایتالیایی خوشمزه با طعم گوجه فرنگی

گسترش کووید-19 و محدودیت هایی که به همین دلیل برای این ورزشکاران اعمال می شود از دیگر مسائلی است که کیفیت المپیک را تهدید می کند.

فرمول یک

مسابقات فرمول یک 2022 از 20 مارس با گرندپری بحرین آغاز می شود. قوانین و تغییرات فنی جدیدی در این مسابقات اعمال خواهد شد تا اختلاف عمیق بین تیم های قوی و ضعیف کاهش یابد.

البته مسابقات 2021 نیز در اوج هیجان برگزار شد و با مسابقه نزدیک دیگری بین مکس فیراپن قهرمان فصل گذشته و لوئیس همیلتون ستاره بریتانیایی که انتظار می رود امسال برگزار شود و احتمالاً راننده سومی مسابقه قهرمانی و سبقت را از آن خود کند، به پایان رسید. دیگران. .

قهرمان جهان در مرد آهنی

به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسابقات قهرمانی جهان مرد آهنین برای اولین بار از سال 1978 در هاوایی یا اکتبر برگزار نخواهد شد. در عوض، این مسابقه شامل 3.86 کیلومتر شنا، 180.2 کیلومتر دوچرخه سواری و 42.2 کیلومتر دویدن است. ، در تاریخ 6 می در ایالات متحده برگزار می شود.

تور فرانسه

صد و نوزدهمین دوره بزرگترین مسابقات دوچرخه سواری جهان از اول جولای در کپنهاگ آغاز می شود. دو مرحله بعدی در دانمارک خواهد بود و پس از آن دوچرخه سواران به فرانسه منتقل می شوند تا 3328 کیلومتر باقی مانده را طی کنند.

به طور سنتی، پوگاچار قهرمان تور 2021 شد. آیا ستاره اسلوونیایی می تواند در سال 2022 در شانزلیزه پاریس دوباره تی شرت طلایی را بپوشد؟

جام ملت های اروپا زنان

برای دومین بار از سال 2005، انگلیس میزبان جام زنان اروپا خواهد بود که از 16 ژوئن آغاز می شود. برخلاف 16 فصل قبل، این بار سه شیرها جزو مدعیان قهرمانی هستند. آلمان تیمی است که پس از ناکامی در یورو 2017 و جام جهانی زنان در سال 2019 برای موفقیت در این تورنمنت تلاش می کند.

  معرفی جاذبه های جزیره قشم

مسابقات جهانی دو و میدانی

مسابقات جهانی دو و میدانی در یوجین اورگان آمریکا از 16 ژوئن آغاز می شود و این بار برخلاف سال 2019 که در قطر برگزار شد، هوای مساعدتری و حضور افراد بیشتری در این مسابقات پیش بینی می شود. البته اعتراضات زیادی به انتخاب شهر یوجین به عنوان میزبان مسابقات وجود داشت، زیرا این انتخاب بدون برگزاری مراسم سنتی انتخاب میزبان انجام شد. این شهر جایی است که شرکت غول پیکر نایک در آن قرار دارد.

جام جهانی

قطر در حال سرمایه گذاری هنگفتی برای ساخت استادیوم ها و زیرساخت های جدید است. با این حال، گروه های حقوق بشر به شدت از امارت انتقاد کرده و به وضعیت اسفناک کارگران خارجی در این کشور اشاره کردند که بسیاری از آنها در استادیوم های جام جهانی جان باختند. دیدار نهایی این مسابقات که قرار است در پاییز برگزار شود، 27 آذرماه خواهد بود.

منبع: خبر ورزشی

دیدگاهتان را بنویسید