مهدی طارمی; مجموعه ای از تناقضات!

452558 369 خبر مرکزی

اظهارات مهدی طارمی درباره بسته شدن پنجره پرسپولیس این بار جنجال به پا کرد.

انتشار قسمت دوم گفت و گوی عادل فردوسی پور با مهدی طارمی نیز سروصدا به پا کرد و بازتاب هایی را در پی داشت. البته نه به اندازه قسمت اول که طارمی پاون به سرمربی تیم ملی ضربه زد، اما به هر حال این قسمت از اظهارات او مانند هر مصاحبه دیگری خبرساز و جنجالی بود.

بخشی که بیش از همه مورد توجه شبکه های اجتماعی و فوتبال دوستان قرار گرفت، توضیحات طارمی در خصوص بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بود. جایی که او این اتفاق را به گردن باشگاه و دروغ های مدیران زمان خود می اندازد.

آیا واقعا طارمی در این ماجرا بی گناه بود؟ اگر خطایی وجود ندارد پس چرا ممنوع است؟ در مجموع، شاید اشتباه نباشد که مهدی را مجموعه ای از تناقضات بخوانیم; آنچه به این مورد محدود نمی شود.

یک فاجعه، دو قربانی

ماجرای بستن هر دو پنجره پرسپولیس از جایی شروع شد که مهدی طارمی پس از توافق شفاهی با سرپوشان برای تمدید قرارداد راهی ترکیه شد و با ریزه اسپور قرارداد امضا کرد. کمی بعد پشیمان شد و بدون فسخ رسمی به ایران بازگشت.

در این سفر رامین رضایان طارمی را همراهی کرد اما این بازیکن رسما قراردادش را فسخ کرد که در نتیجه هیچ یک از مشکلات مربوط به طارمی برای او پیش نیامد. مهدی به ایران بازگشت و پس از مدتی با شکایت باشگاه ترکیه ای او و پرسپولیس با مجازات سنگین فیفا روبرو شدند.

  فواید پیاده روی سریع

قرمزها دو پنجره را از دست دادند و طارمی 4 ماه در خانه ماند. در اینکه مدیران وقت باشگاه از جمله علی اکبر طاهری در این ماجرا مقصر هستند شکی نیست اما آیا طارمی می تواند پایش را بکشد؟

آیا این بازیکن بچه کوچکی است که هر کاری به او گفته شود انجام می دهد؟ رامین گفت برو ترکیه و رفت، پرسپولیس گفت برگرد ایران. پس اگر مهدی مرتکب کار اشتباهی نشد، چرا از اول محروم شد؟

او هم مثل دوست صمیمی خود آقای رضاییان می توانست مسیر درست و منطقی را طی کند تا همکاری با ریزه اسپور را به پایان برساند و این مشکلات را به وجود نیاورد اما انتخاب او چیز دیگری بود و الان هم این بهانه ها از گناهش کم نمی کند.

آیا واقعاً به پول اهمیت می دهید؟

یکی از نکاتی که طارمی در گفتگو با ادل بر آن تاکید کرد این بود که هیچ وقت پول برایش مهم نبود. خب، باورش کمی سخت است. به ویژه اینکه ماجرای پخش فایل صوتی با حسین هدایتی و ابراز ارادت خود به این فوتبالیست ثروتمند در برنامه 90 همچنان در خاطره فوتبالدوستان باقی مانده است.

همچنین طارمی یکی از بازیکنانی بود که هر از گاهی در بحث پاداش بازیکنان در اردوی تیم ملی دخالت می کرد و از تعویق آن گلایه می کرد. نه اینکه بازیکنی حق ندارد جایزه اش را مطالبه کند، اما کسی که دارد نمی تواند ادعا کند که پول برایش مهم نیست!

هدیه محرمی رد باقری

البته دوگانگی طارمی به این مقدار محدود نمی شود. یکی از اولین بارهایی که در فوتبال ایران به شهرت رسید، زمانی بود که خودروی مرتبط با جایزه خود به عنوان بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ چهاردهم را به معتبی محرمی، پیشکسوت سرشناس سرخ ها هدیه داد.

  30 درصد سهم دولتی در قیمت خودروهای مونتاژی

البته در همان زمان شنیده شد که دوستان و مشاورانش او را تشویق به این کار کرده اند و سپس به جای این خودرو از حسین هدایتی خودروی گران تری گرفته است! حالا کاری به این موضوع نداریم اما فردی که به مجتبی محرمی هدیه محرمانه می دهد چطور جواب تلفن کریم باقری را نمی دهد؟

اگر ذره ای از این ارادت به بزرگترها بود، طارمی باید با آقای کریم جور دیگری برخورد می کرد، فرض کنید باقری در آن زمان مربی تیم ملی محسوب می شد و عمدتاً از نظر وضعیت حقوقی، طارمی باید برابر بود. به آن این همان چیزی است که آدم را در مورد پدیده ای به نام «مهدی طارمی» سردرگم می کند.

منبع: روزنامه همشهری

دیدگاهتان را بنویسید