مهدی طارمی; سرباز باش نه وبلاگ نویس!

415358 296 خبر مرکزی

مهدی طارمی دیروز ساعاتی قبل از دیدار ایران و سوریه در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر با انتشار پیامی در توییتر برای تیم ملی آرزوی موفقیت کرد.

او قبل از بازی با لبنان هم همین کار را کرد و البته بعد از پیروزی دراماتیک در آن دیدار به تیم ملی تبریک گفت. بسیاری معتقدند استفاده از کلیدواژه «مجموعه» در این پیام که معمولا شامل کادرفنی تیم ملی می شود، چراغ سبز طارمی برای اسکوچیچ است.

صرف نظر از این ماجراها و حتی بدون توجه به نتیجه بازی دیروز، اما یک موضوع مشترک و اساسی وجود دارد که هم طارمی و هم سایر فوتبالیست ها و ورزشکاران مطرح باید به آن توجه کنند. که میدان فعالیت و کمکشان به تیم ملی زمین بازی است نه توییتر و اینستاگرام!

در صورت محرومیت یا مصدومیت ستاره ممکن است این حق به او داده شود که در فضای مجازی فقط به فکر تیم ملی باشد اما فعلا این شرایط شامل حال مهدی طارمی نمی شود. او در پرتغال سالم می نشیند و به جای کمک به تیم ملی کشورش در توییتر می نویسد. فایده چنین رفتاری چیست؟

بازی کردن برای تیم ملی در سراسر جهان باعث افتخار است. کریم بنزما در آن سال ها با رئال مادرید به هر چیزی که می خواست رسید، اما همچنان مشتاق بود فدراسیون فوتبال فرانسه را مجبور به لغو تحریم ها کند و در نهایت این بازیکن را به تیم ملی دعوت کند.

از زمانی که این اتفاق افتاد کریم با حداکثر تلاش و قدرت در خدمت خروس ها است. لیونل مسی را ببینید. او در چند بازی اخیر پاری سن ژرمن به دلیل شرایط نامناسب بدنی و ترس از مصدومیت به میدان نرفته بود اما با همین شرایط به اردوی تیم ملی آرژانتین پیوست و برای تیمش بازی کرد.

  Ohne Geld Spielen Im Vulkan Vegas Mit Zugabe Zu Freispiele

رفتار لئو در پاریس بسیار مورد انتقاد قرار گرفت، اما بی توجه نماند. تیم ملی بر همه چیز دست بالاست و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ این را در تمرین نشان می دهد.

دراگان اسکوچیچ، خوب یا بد، بالاخره یک روز می رود، همانطور که ویلموتس رفت، کیروش رفت، گاتبی و دایی رفتند… بالاخره این نام ایران است که می ماند و حیف است ستاره های ما در اوج آماده سازی به دلیل برخی اختلاف سلیقه ها. از این تیم خودداری کنید.

طارمی در این مدت روزهای خوبی را پشت سر گذاشت و برای بزرگان اروپا گلزنی کرد اما در تیم ملی آنقدر کار نکرد که قرار باشد موقعیت غیرعادی به خود بدهد.

طارمی در 55 بازی ملی تنها 26 گل به ثمر رسانده است و جالب است بدانید که حتی میانگین گل یک هافبک دفاعی به نام کریم باقری از او بالاتر بوده است. کریم در 87 بازی ملی 50 گل به ثمر رسانده و 0.57 بر 0.47 از طارمی جلو افتاده است.

البته اگر آقای گل تاریچ هم بود باید برای تیم ملی کشورش کار می کرد، حالا که خبر خاصی نیست. این مدتی که گذشت و گذشت، از طارمی می خواهم از این به بعد یاد بگیرد و در فضای واقعی به تیم ملی کشورش کمک کند نه در فضای مجازی!

دیدگاهتان را بنویسید