من هر 15 روز یک نوزاد می فروشم. 120 میلیون تومان!

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام باند کلاهبرداران با وعده فروش نوزاد ۱۲۰ میلیون تومانی در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی در تشریح این خبر گفت: در رصد شبکه های اجتماعی توسط کارشناسان پلیس آگاهی مشخص شد در فضای مجازی صفحاتی با عنوان خرید و فروش نوزاد وجود دارد. با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله اقدام تخصصی در این مورد آغاز شد.«و با پیگیری های فنی مشخص شد که این صفحات توسط گروهی اداره می شود و با وعده فروش نوزاد اقدام به فریب متقاضیان می کنند.

وی ادامه داد: با اقدامات شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا، تمامی اعضای این باند متشکل از دو زن و دو مرد در یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر شدند.گفتنی است در این عملیات از مخفی کردن نوزاد 15 روزه در این افراد پیدا شد.

رئیس پلیس فتا افزود: این کلاهبرداران که در گذشته نیز به همین جرم توسط پلیس فتا دستگیر شده بودند، برای فروش هر نوزاد 120 میلیون تومان مطالبه کردند و پس از پرداخت مبلغ مورد نیاز از سوی شاکیان، دیگر پاسخگو نبودند. “

معظمی گودرزی افزود: در یک مورد یکی از اعضای این باند در پوشش پرستار کودک به منزلی رفته و پس از جدایی نوزاد از والدین قصد فروش آن را داشتند که توسط پلیس فتا پایتخت دستگیر شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس فتا، وی با تاکید بر اینکه قانونگذار در ماده یک قانون حمایت از کودکان و نوجوانان این اقدام را جرم انگاری کرده است، به شهروندان توصیه کرد به تبلیغات دروغین دلالان در فضای مجازی توجه نکنند.

  طرز تهیه 8 مدل پوره رژیمی که باعث کاهش وزن می شود

دیدگاهتان را بنویسید