مقبره های مجلل مشرف به دریا در بوشهر

مقصد نهایی ما؛ وقتی کار ما با این دنیا تمام شد، یک قطعه فضای کوچکتر از 1.2. اقوام ما، اما گاهی فراموش می کنند که وقتی دنیا کم می شود، در جای خود تفاوتی نیست…

دنیای سکولار مجلل برای عده ای راضی کننده نیست و چهره به چهره و غرور به گورستان سرایت کرده است. به ویژه پس از آنکه اعلام شد ظرفیت معبد بهشت ​​صادق بوشهر تکمیل شده و از این پس باید در قبرستان وادی الرحمه منطقه تنگک به خاک سپرده شود.

تشییع جنازه در جوار امامزادگان از دیرباز مورد توجه و آرزوی همگان بوده است، اما اکنون موضوع رقابت ثروتمندان و ثروتمندانی است که حاضرند برای آن هزینه های زیادی بپردازند.

انتخاب محلی برای دفن در آرامستان های بوشهر

در بوشهر مردگان زیادی در نزدیکی اماکن مذهبی از جمله امامزاده محمد باکر (در منطقه حج)، امامزاده عبدالمهیمان (در منطقه امامزاده) و غیره دفن می شوند.

اما در چند سال اخیر و به خصوص پس از اتمام آرامستان بهش صادق، مردم این محله ها از ترس ازدحام جمعیت اعلام کردند که دیگر اجازه دفن افراد غریبه را نمی دهند و در واقع زیارتگاه های این محله ها خصوصی شده است.

لازم به ذکر است فاصله صفر تا صد در بوشهر نیم ساعت است. این فاصله در شهرهای دیگر نسبت به بوشهر بسیار کم است اما یکی از دلایلی که مردم تمایلی به دفن در قبرستان عمومی دارالرحمه ندارند همین مسافت است!

بی میلی مردم از دفن اموات در زیارتگاه های عمومی

برای افرادی که می گویند نمی خواهند عزیزانشان در خارج از شهر دفن شوند، یافتن یک خانه خوب می تواند آسان تر از یک قبر در مرکز شهر باشد. اگرچه تا چند سال پیش تنگک محله ای دور از شهر بود، اما واقعیت این است که اکنون این محله بسیار آباد و جمعیت زیادی دارد.

  خواص جادویی گیلاس انجمن 24

جدای از این موضوعات، موضوع اصلی گزارش امامزاده رو به دریا (نزدیک پایگاه هوایی) است که در یکی دو سال اخیر کاندیداهای زیادی برای تدفین دارد. جایی که مردم خوش می گذرانند و خوش می گذرانند.

حال تصور کنید که اکنون با بهبود شرایط تاج، گذراندن لحظات شاد مردم در ساحل همراه با هق هق و بدبختی گروهی که قصد دفن عزیزشان را دارند و یا خروج چرخ فلک نوروز 1401 ستیزگران به آن نگاه می کنند دریای زیبا و از طرفی مراسم عزاداری را تماشا می کنند.

حس حرم وادی الرحمه خوب نیست!

برادر یکی از متوفیان امامزاده کاسم در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه چرا می خواهد برادرش را در جوار امامزاده کاسم دفن کند، گفت: ما قاسم را دفن کردیم.

مقبره مجلل
وی در خصوص نحوه دفن نیز گفت: با پرداخت هزینه و گرفتن مجوز، هزینه دفن برادرمان را در آنجا دفن کردیم. من از پرداخت اطلاعی ندارم، پسر عموی ما کار را انجام داد.

مسئولان ارشد بوشهر به ما فشار می آورند

رئیس اداره نذورات و امور خیریه شهرستان بوشهر در این خصوص به ایسنا گفت: اصل بر این است که اموات در قبرستان های عمومی دفن شوند. دفن اموات در جوار امامزاده قاسم (رو به روی شگاب) با اصرار مردم و بعضاً با حمایت مسئولان ارشد استانی انجام می شود و توصیه و اصراری برای دفن در امامزاده نداریم.

شاهزاده نژاد دریا ادامه داد: وقتی با دفن اموات در حرم ها مخالفیم وزیر می گوید; شما تعامل خوبی ندارید و حرف خود را به دهان هیئت امنای ائمه اطهار (ع) می گذارید که دفن اموات را نپذیرید.

  مشکلی به نام Omicron

وی با بیان اینکه برخی به دلیل موقعیت و موقعیت اجتماعی خود می دانند چگونه به ما فشار بیاورند و به خواسته خود برسند، افزود: برخی به دروغ اعلام می کنند که متوفی قصد دفن در این حرم را دارد و برخی دیگر قصد دعوا دارند. . آنها می خواهند به آنچه می خواهند برسند.

رئیس کمک های خیرین و خیریه استان بوشهر گفت: عده ای اقوام و خانواده های ما را پیدا می کنند و از آنها می خواهند که به ما فشار بیاورند.

دریانژاد گفت: اعلام اینکه فقط افراد بومی باید در امامزاده دفن شوند منع قانونی ندارد اما توصیه اکید ما این است که اموات در زیارتگاه های عمومی دفن شوند.

وی با بیان اینکه امامزاده متعلق به مردی نیست، هویت امامزاده نباید تخریب شود و از آنجا قبرستان خوانده شود، خاطرنشان کرد: قانونی وجود ندارد که فقط افراد محلی، یعنی برخی افراد، در امامزاده دفن شوند. در محله های امامزاده، امامزاده شخصی و بومی محسوب می شود. ما معتقدیم اگر غیر محلی نمی تواند آنجا خاک شود، محلی نباید خاک شود.

قیمت هر قبر از یک میلیون تا دو میلیارد تن است

رئیس خیرین و نیکوکاری استان بوشهر با تاکید بر اینکه کار ما قبور فروشی نیست، تصریح کرد: پروژه های متعددی برای تکمیل داریم، اما باید هر روز زمان زیادی را صرف چانه زنی برای دفن مردم در امامزاده ها کنیم.

دریانژاد در خصوص هزینه های قبور اظهار می کند: هزینه های خانواده متوفی در حساب صدقه امامزاده دریافت و پرداخت می شود که این هزینه متغیر بوده و از یک میلیون تومان شروع می شود.

  قیمت جهانی طلا امروز 1401/251

تجمل به مقبره ها محدود نمی شود. از سنگ قبرهای گران قیمت گرفته تا پوشیدن لباس های خاص، همه مسائلی هستند که باید توسط مسئولان فرهنگی کشور رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید