معمای یک شکارچی 15 میلیونی مگالودون چه می خورد؟

421294 747 خبر مرکزی

یک مطالعه جدید نشان می دهد که کوسه های دندان درشت – یکی از بزرگترین شکارچیان روی زمین – با تغذیه از تخم های بارور نشده همتایان انسانی خود تا این حد رشد کرده اند. طول مگالودون ها، این شکارچیان منقرض شده که از 15 میلیون تا 3.6 میلیون سال پیش بر اقیانوس ها حکومت می کردند و گونه غالب بودند، به 50 فوت (حدود 15 متر) می رسد.

بر اساس مطالعه‌ای که در مجله Historical Biology منتشر شده است، این کوسه‌های دندان‌درشت معمولاً در بدو تولد بزرگ‌تر از اکثر افراد هستند و به اندازه‌های جنینی حدود ۶.۶ فوت (تقریباً برابر) رسیده‌اند. 2 متر. این نشان می دهد که مگالودون ها ممکن است بزرگترین بچه های دنیای کوسه ها را به دنیا آورده باشند.

فسیل های این ماهی غول پیکر فراوان است، اما مانند بسیاری از کوسه های منقرض شده دیگر، دانش بیولوژیکی ما در مورد آن هنوز کامل نیست، زیرا این کوسه ها بیشتر تنها با دندان هایشان شناخته می شوند. در همان زمان، برخی از بقایای ستون فقرات عظیم آنها پیدا شد.

برای توضیح نقش شکارچیان بزرگ در تکامل اکوسیستم های دریایی، محققان از روش “سی تی اسکن” استفاده کردند که نوار رشد (چیزی شبیه حلقه های رشد تنه درخت) را در نمونه هایی از مهره های مگالودون ذخیره شده در کاخ سلطنتی بررسی می کند. . موسسه علوم طبیعی در بلژیک. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیولوژی تولید مثل، رشد و طول عمر آنها.

پیش از این، با بررسی و مقایسه خارهای کوسه های سفید بزرگ مدرن تا قطر 15 سانتی متر، تخمین زده می شد که این مهره ها متعلق به گونه ای با طول ستون فقرات 9 متر است. این تصاویر 46 نوار رشد را نشان می دهد که به نظر می رسد سالانه تشکیل می شود و نشان می دهد که گونه مگالودون 46 ساله است.

  موزه پورشه در اشتوتگارت، آلمان

با این حال، به گفته Kenshu Shimada، دیرینه شناس دانشگاه شیکاگو در دانشگاه شیکاگو، نویسنده این مقاله، مدل رشد مبتنی بر ستون فقرات، به نظر می رسد امید به زندگی 88 تا 100 سال داشته باشد. دانشمندان با استفاده از محاسبات معکوس طول بدن در تشکیل هر نوار رشد، طول این گونه را حدود 2 متر تخمین زدند.

این نشان می دهد که کوسه های بزرگ در بدو تولد به اندازه کافی بزرگ بوده اند که با دیگر گوشتخواران رقابت کنند و طعمه نباشند. مارتین بکر از دانشگاه ویلیام پترسون در نیوجرسی می گوید: «نتایج این مطالعه جنبه هایی از تاریخ زندگی مگالودون ها را روشن می کند.

“نه تنها چگونه مگالودون ها رشد می کنند، بلکه این سوال نیز مطرح می شود که جنین های آنها چگونه رشد کرده اند، چگونه متولد شده اند و چقدر می توانند زندگی کنند.

محققان می گویند داده ها نشان می دهد که مانند همه کوسه های مدرن، این گروه شامل برخی از معروف ترین گونه ها، از جمله کوسه سفید بزرگ، مگالودون است که از تخم های بارور نشده در رحم تغذیه می کند. آدمخواری (معروف) رشد کرده است.

نتیجه این فرآیند این است که فقط تعداد کمی از جنین ها، یعنی آنهایی که در بدو تولد بزرگتر هستند، زنده می مانند و رشد می کنند. دکتر شیمادا می گوید: «اگرچه از نظر مصرف انرژی برای مادر پرهزینه است، اما این روند به نوزاد این مزیت را می دهد که کمتر طعمه سایر گوشتخواران شود.

به گفته محققان، این جنین‌های تازه بارور شده، حداقل در مورد کوسه‌های ببر شنی، حتی می‌توانند از تخم‌های بارور شده خواهر و برادر خود در جنین تغذیه کنند.

  فلور نظری در آلمان؛ آیا او به ایران برنمی گردد؟

دکتر شیمادا گفت: رمزگشایی چنین عاملی در رشد مگالودون، به عنوان یکی از بزرگترین شکارچیانی که تا به حال روی زمین وجود داشته است، برای درک بهتر نقش شکارچیان در تکامل اکوسیستم دریایی بسیار مهم است.

این کشف توسط همان تیم تحقیقاتی انجام شد که در ماه اکتبر مقاله‌ای در مورد اندازه بزرگ مگالودون‌ها منتشر کرد و اشاره کرد که کوسه‌ها ممکن است از زمان پایان دوره دایناسورها بزرگ‌تر از همیشه شده باشند. متیو بونان از دانشگاه ریچارد استاکتون در نیوجرسی، یکی از نویسندگان این مقاله می گوید:

من و دانش‌آموزانم در کلاس آناتومی در حال تماشای کوسه خاردار هستیم و فکر می‌کنیم که واقعاً شگفت‌انگیز است که اندازه یک بچه مگالودون تقریباً دو برابر بزرگ‌ترین کوسه بالغی است که تماشا می‌کنیم.

مستقل

دیدگاهتان را بنویسید